26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

Mužstvo dospělých nechalo hosty ze Slaného odskočit na dvoubrankové vedení. Snížilo sice na 1:2, ale po změně stran už jsme se vyrovnání nedočkali.

-

SK Slaný

1:2(1:2)

13. kolo Fortuna

Divize dospělých 28. 10. 2023

Sérii 4 zápasů na závěr podzimu s celky z horní poloviny tabulky jsme zahájili před týdnem na Kladně, kde jsme padli až v úplném závěru po brance, nad jejíž regulérností se budeme podivovat ještě hodně dlouho a je stále i předmětem jednání komise rozhodčích. Dnes nás čekalo Slaný, které patří k příjemným překvapením letošního ročníku divizní soutěže. Před zápasem bylo na 3. místě a navíc naše vzpomínky na naše utkání v loňském ročníku s tímto celkem nejsou nejlepší, protože jsme 2x prohráli.

Do zápasu jsme nastoupili překvapivě se Štěpánem Bechyněm na hrotu útoku,  když jsme ho za jeho dosavadního krátkého působení ve Štětí znali jen na pozici obránce. Jako první na branku soupeře vystřelilo naše mužstvo. Ve 4. minutě vystrašil hostujícího brankáře Petra Junka Vojtěch Pokorný. Soupeř podnikl první vážný útok v 11. minutě a hůř už to pro nás dopadnout nemohlo. Ve vlastním pokutovém území jsme se dopustili školáckého faulu na Marca Ceccrelliho a nad hřištěm se ozvala píšťalka. Penalta a Bohumil Nádeníček s velkým přehledem zajistil hostům brzké vedení 1:0. V 15. minutě jsme zahrávali volný přímý kop. Vojtěch Pokorný neposlal do vápna vůbec špatný míč, ale spoluhráči jen sledovali jeho cestu do náručí brankáře. V 16. minutě pro změnu kopal volný přímý kop Tomáš Sůra. Nabídku převzal Matyáš Lána a míč skončil o malý kousek vedle. I nadále jsme aktivně soupeře napadali, hrálo se většinou na jeho polovině a jen těch šancí mohlo být více. Jednu z nich měl ve 23. minutě Vojtěch Pokorný, ale míč po jeho střele zpoza vápna skončil pod kontrolou brankáře. Co byla platná mírná herní převaha, když o tu se na fotbale nehraje. Ve 23. minutě přišel rychlý protiútok po naší pravé straně, která zůstala zcela otevřená. Soupeř dostal prostor k centru, brankář Štětí až příliš brzy vyběhl z branky, a protože Libor Bíba trefil míč asi jinak, než si představoval, tak to nakonec i tak pro hosty dopadlo báječně. Míč totiž doplachtil do branky, kde  brankář vyběhnuvší likvidovat centr nebyl.  2:0 a naše mužstvo mělo co dohánět. Ve 30. minutě se snížení náskoku přiblížil Petr Fischer, který z poměrně velkého úhlu přehazoval brankáře a bohužel přehodil i branku. Lépe to dopadlo o 2 minuty později. Tak dlouho jsme před vápnem soupeře kombinovali, až si do něj naběhl Tomáš Bechyně a s klidem za marné signalizace soupeře, že se jedná o ofsajd, snížil na 1:2 z našeho pohledu.  Hezkou střelou k tyči z volného přímého kopu se představil Marco Ceccarelli, ale Václav Čížek vyrazil míč na roh. V 1. minutě nastavení vyfasoval žlutou kartu Michal Obrtlík, který odvracel nedovoleně šanci soupeře. Škoda, že rozhodčí neměl stejný metr i na hráče soupeře, který si také při jedné takové akci před několika minutami počínal podobně, i když ne tak viditelně. Hned na úvod 2. půle jsme museli čelit volnému přímému kopu Marca Ceccarelliho, ale dopadlo to pro nás dobře, protože míč skončil daleko mimo branku. V 54. minutě mohlo být vyrovnáno.  Petr Fischer postupoval sám a sám na brankáře soupeře. Mohl si vybrat kličku, střelu k tyči, a i když to tak určitě nezamýšlel, tak trefil jen vybíhajícího brankáře. Následoval okamžitý rychlý protiútok a museli jsme si oddechnout, že střela Lukáše Pospíšila neskončila brankou. V 56. minutě zasahoval proti střele Vojtěcha Pokorného hostující gólman. Další standardku jsme zahrávali o chvilku později a Matyáši Lánovi chyběl kousek, aby byl u míče dříve než brankář. V 63. minutě už to tam málem spadlo, a když už to vypadalo, že někdo z našich hráčů dopraví míč do sítě, tak se objevila kopačka Libora Bíby a nebezpečí odvrátila na roh. Kopali jsme hned 2 za sebou, ale ani jeden ke zdárnému konci nevedl, i když po tom druhém musel hlavičku Matyáše Lány odkopávat obránce z brankové čáry. 73. minuta byla zase příležitostí Petra Fischera a Tomáše Zůzy, ale ani jeden z nich nedokázal dorazit balón za brankovou čáru. V 74. minutě si vzal volný přímý kop soupeře na starost Marco Ceccarelli a po jeho exekuci se hosté několikrát pokoušeli a zdolní naší branky. Na hřišti ale začínala být v těchto chvílích stále více cítit nervózní atmosféra, kterou děravým rozhodováním způsoboval hlavně rozhodčí. Např. v 78. minutě  po faulu našeho hráče, který navíc faulem nebyl, oplácel po odpískání Libor Bíba a měl jít pod sprchy. Další dvoumetrové rozhodnutí hlavního arbitra Pavla Šišky. V 81. minutě byl soupeř blízko zvýšení náskoku na 3:1, ale v koncovce Marco Ceccarelli zaváhal a z dobré pozice branku daleko minul. V 81. minutě z volného přímého kopu pálil Vojtěch Pokorný, ale míč skončil vysoko nad brankovou konstrukcí. 7 minut před koncem fauloval Michal Obrtlík, viděl svoji druhou žlutou kartu a to ve fotbale znamená červenou. 87. minuta a rozhodčí znova úřadoval v náš neprospěch, když po likvidačním zákroku Dmytra Vovka na Jakuba Kafku vytáhl jen červenou.  Následoval volný přímý kop a skončilo to srážkou 2 hráčů. Do vápna soupeře odcentroval i brankář Václav Čížek, ale Matyáš Lána se k míči po kontaktu s Davidem Javorkem nedostal.  Nastavovalo se 6 minut, ale na hřišti se více diskutovalo, než hrálo a tak zápas skončil ve velmi napjaté atmosféře 2:1 pro hosty.

Chtěli jsme vyhrát  a určitě to bylo v našich silách. Nepovedlo se nám však úvodních 25 minut, i když nejde říci, že jsme hráli špatně. Fotbal je ale o chybách a těch jsme se dopouštěli my. Ať už darovanou penaltou nebo při gólu Libora Bíby, kdy se na stranu soupeře postavilo i trocha toho fotbalového štěstí. Do zápasu jsme se ale vrátili ještě v 1. poločase po gólu Štěpána Bechyně. Ve 2. části šance na vyrovnání byly. Stačí jen vzpomenout na tutovku Petra Fishhera v 53. minutě. Šance měl  ale i soupeř a utkání tak bylo otevřené až do úplného konce. Co však zápasu neslušelo a to hlavně ve 2. poločase byla nervózní a napjatá atmosféra, kterou velkou měrou způsobily nepřesná rozhodování hlavního rozhodčího.  V dalším 14. kole 4. listopadu jedeme do Hřebče,  kde nás v 10:15 čeká nováček soutěže, který má na 10. místě stejně 19 bodů jako naše mužstvo, které je na 9. místě

Branky: Štěpán Bechyně 1

Sestava: Václav Čížek – Jaroslav Horák (75. Pavel Fary), Michal Obrtlík (ČK 85.), Matyáš