Stará garda proti poslednímu celku tabulky přišla o 3 body v poslední minutě.

Sepap Štětí

ASK Lovosice

2:2 (1:1)

5.5.2023 12. kolo okresní přebor

Krásné slunečné počasí, před týdnem výhra 4:2 v Pokraticích a zápas staré gardy proti posledním Lovosicím. Jak lépe prožít páteční podvečer než sledováním již zmiňovaného zápasu staré gardy proti Lovosicím. Očekávala se branková přehlídka našeho mužstva, ale nakonec to bylo všechno jinak. Jako první vyslali střelu na branku soupeře hosté v 9. minutě, ale přesná nebyla a skončila za brankou. Hned z protiútoku se do dobré střelecké příležitosti dostal Ondřej Vosmík, ale šanci neproměnil. Ve 13. minutě jsme měli výhodu volného přímého kopu, ale naložili jsme s ním bídně. Při dalším založení útoku chyboval v rozehrávce ve středu hřiště Pavel Božík a byla z toho okamžitá protiakce a v poslední okamžik jsme museli zachraňovat jen za cenu rohu. V dalších minutách se hrálo jen od vápna k vápnu a diváci si v klidu mohli zajít na klobásu. Skončilo to ve 28. minutě, kdy jsme nedokázali zachytit útok hostů směřovaný po levé straně. Akce byla dokončena přihrávkou před branku, kde volný hráč Lovosic vstřelil vedoucí branku na 1:0. V dalších minutách uspořádala stará garda Štětí letecké dny. Ve 31. minutě je zahájil Ondřej Vosmík střelou z velkého vápna 3 metry nad branku. Ve 34. minutě ho vystřídal Roman Morávek po přihrávce od Pavla Čermáka, kdy balón poslal někam do nebes a přehlídku přestřelených branek zakončil Pavel Božík, kdy z volného přímého kopu centroval Pavel Čermák. Všechno špatné v 1. části zahlušila akce našeho týmu těsně před změnou stran.  Na přesný centr si krásně naskočil Roman Morávek a hlavou srovnal na poločasových 1:1. Hned po změně stran pokračoval fotbal z naší strany tím správným směrem. Ve 43. minutě dorážel téměř z brankové čáry míč do sítě opět Roman Morávek a šli jsme do vedení 2:1. Když se ve 46. minutě opřel do míče Pavel Božík a míč směřující do šibenice k překvapení všech brankář vyrazil na roh, tak se zdálo, že přijdou další gólovky a soupeře to zlomí. Přišly. Ale. Nejprve z malého vápna nedostal ve 47. minutě míč do sítě Jiří Vokoun. I další šanci měl stejný hráč, kterému se sice podařilo přehodit brankáře, ale s ním branku. V 59. minutě jsme kopali roh a v 67. minutě zase v dobrém postavení hlavičkoval mimo 3 tyče Marek Kuča. Pojišťovací gól nepřicházel a to už se pomalu začínaly do hlavy vkládat myšlenky, abychom nelitovali neproměněných brankových příležitostí. Když pak v 74. minutě nedokázal Jan Arazim postupující sám na brankáře, dostat míč do branky, tak už by jsme brali i jednobrankové vítězství. To jsme drželi do poslední minuty utkání. V té se hosté vydali na jeden z ojedinělých útoků, brankář Štětí byl u míče později, a pro střelce už pak nebylo těžké srovnat na 2:0, což byl po 1 minutovém nastavení také výsledek konečný.

Že je výsledek proti poslednímu celku tabulky zklamáním nemusíme zdůrazňovat, i takové zápasy se ale někdy dostaví. Škoda ale je, že nám remíza komplikuje cestu za bronzovým stupínkem v okresním přeboru. Naděje ale stále žije a musíme jí přiživit za týden 13. 5. 2023 od 18:00 opět doma proti Českým Kopistům. Ale pozor, hrajeme proti 2. celku tabulky, který jsme na podzim na jeho hřišti porazili, tak proč to nezopakovat.

Branky: Roman Morávek 2

Sestava: Martin Flór – Vladimír Jung, Daniel Jerman, Jan Arazim, Josef Jonák, Pavel Božík,