Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Všech 5 branek inkasovalo mužstvo dospělých za 22 minut. Ani v jednom přípravném zápase se nám nepovedlo vyhrát.

Všech 5 branek inkasovalo mužstvo dospělých za 22 minut.  Ani v jednom přípravném zápase se nám nepovedlo vyhrát.

SK Štětí - Fotbalový klub Králův Dvůr

0:5(0:4)

přátelský zápas 25. 2. 2023

Sestava: Václav Sailer (46. Václav Čížek) – Pavel Fary (46. Ondřej Kalous), Michal Obrtlík

(70. Pavel Fary), Rudolf Slanička (70. Štěpán Malý), Jiří Vacek – Jaroslav Horák

(46. Kryštof Hubený), Vojtěch Pokorný, Muamer Mešič, Štěpán Malý (46. Milan

Krčmář), Jiří Vokoun (46. Tomáš Belák) – Tomáš Mikina (46. Tomáš Petr)

Trenér: Michal Obrtlík – hrající  Asistent: Jiří Neuman Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Pavel Krátký – Adam Krátký, Jakub Čada

Ani v posledním přípravném zápase před jarní částí jsme nedokázali výsledkově ani herně uspět. Většina našich kombinací končila ještě na vlastní polovině a mnoho brankových příležitostí jsme si nevypracovali. Soupeř na tom byl kombinačně a rychlostně mnohem lépe. Střelecky se dokázal také prosadit 5 brankami a to nás ještě 3x zachránila branková konstrukce. Zapomenout nesmíme ani na zneškodnění penalty Václavem Sailerem. Zlepšení hry jsme mohli zaznamenat po změně stran, ale útočné hře chybělo více šancí, nápadů a momentů překvapení. Dobrým momentem je návrat Vojtěcha Pokorného z Teplic zpět do Štětí. Představil se několika hezkými herními okamžiky a věříme, že k 4 podzimním brankám přidá na jaře další a třeba hned za týden doma 4. 3. 2023  v zápase proti Kladnu, které v zimě až na jednu remízu, všechno vyhrálo. Dnes Kladno porazilo Povltavskou FA 4:2.

Posledním zápasovým vystoupením v období zimní přípravy byl v Brozanech na umělé trávě zápas proti účastníku třetí nejvyšší soutěže Fotbalovému klubu Králův Dvůr, který je po podzimu na 12. místě. Naše mužstvo nastoupilo se 6 hráči na lavičce včetně brankáře a pro trenéry to byla poslední možnost vyzkoušet herní varianty před startem jarní části soutěže.

Soupeř začal s chutí a už ve 2. minutě kopal roh. I další standardní situaci volný přímý kop zahrávali hosté, pokud naše mužstvo zařadíme do skupiny domácí, a Václav Sailer v brance musel zasahovat. Ústřední postavou se štětský brankář stal i ve 14. minutě. Po faulu v šestnáctce zahrával Králův Dvůr pokutový kop a Václav Sailer si na střelu ze značky pokutového kopu k pravé tyči počíhal jako správný lovec a hosty do vedení nepustil. K první útočně kombinaci jsme se nadechli až v 18. minutě, kdy Pavel Fary zatáhl míč po pravé straně a před brankou zkoušel najít spoluhráče, ale to se nepovedlo. Hosté i nadále byli aktivnější a měli zařazen vyšší rychlostí stupeň. Ve 21. minutě měli hosté kopat druhou penaltu, ale rozhodčí nám ji prominul a hrálo se dál. Ve 22. minutě měl Králův Dvůr další možnost skórovat, když zahrával volný přímý kop z výhodného postavení, ale balón jsme nakonec dopravili do bezpečí. Ve 28. minutě už to ale začalo. Míč přilétl blízko z místa rohové praporku před branku a k překvapení všech skončil v brance. Hosté šli do vedení 1:0 a za další 2 minuty už to bylo 2:0. Předcházela tomu lehká ztráta míče ve středu hřiště, kterou soupeř po rychlém útoku rychle potrestal. Blízko korekce nepříznivého vývoje zápasu jsme byli ve 36. minutě. Střela Jiřího Vacka z volného přímého kopu mířila do šibenice a jen jemná teč brankáře udržela čisté konto hostů. Režii zápasu ale i nadále  držel Králův Dvůr. Ve 39. minutě, kdy jsme spoléhali nato, že bude odpískán ofsajd, postupoval sám na naše brankáře jeden z jeho hráčů, ale své tažení do vítězného konce nedotáhl. Soupeř si to vynahradil ve 40. minutě, kdy po třetím rohu za sebou zvýšil hlavou už na 3:0. V 1. poločase to ale zdaleka nebylo všechno, protože hned ve 41. minutě vyrazil Králův Dvůr k dalšímu smrtícímu brejku a upravil na 4:0. Na úplný závěr poločasu stačili hosté ještě z volného přímého kopu orazítkovat břevno. Jen, co jsme si se soupeřem vyměnili strany, tak už jsme tahali míč ze sítě popáté (0:5). Teprve až v dalších minutách utkání jsme se začali více prosazovat ve hře dopředu a v držení míče na kopačkách jsme se soupeřem srovnali krok, i když to o vítězi nerozhoduje. V 51. minutě kopal volný přímý kop Jiří Vacek a stejný hráč se představil i v 57. minutě hezkou střelou k tyči, kterou na poslední chvíli musel likvidovat hostující brankář. V 61. a také v 72. minutě si dobré postavení tyčí chválil náš brankář Václav Čížek, protože nemusel pro míč do sítě. Jednu z minima dobrých šancí jsme si vypracovali v 81. minutě, ale Tomáši Petrovi míč na nohu ideálně nesedl. Byla to také poslední příležitost, kterou jsme v rámci zimní přípravy mohli zaznamenat a teď už nezbývá než se soustředit k prvnímu mistrovskému zápasu za týden doma proti Kladnu a pokusit se o fotbalové překvapení.