Sestava: Václav Sailer (46. Václav Čížek) – Pavel Fary (46. Ondřej Kalous), Michal Obrtlík,

Mešič, Štěpán Malý (46. Jaroslav Horák), Jiří Vokoun – Tomáš Mikina (46. Jiří

Neuman)

Trenér: Michal Obrtlík-hrající   Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Tomáš Baum

Umělá tráva na hřišti Anger v Teplicích byla místem druhého přípravného zápasu mužstva dospělých na jarní část divizní soutěže. Stejně jako před týdnem v Mostě byl soupeřem třetiligový tým, tentokrát FK Ústí n.L., které ještě v loňské sezóně hrálo ještě o třídu výše. Foukal silný vítr, pocitová teplota pod bodem mrazu. Jednoduše řečeno byla zima, ale i tak se v pěkném sportovním areálu sešla početná divácká kulisa včetně fanoušků fandících Štětí. Pro pamětníky zajímavost. Utkání řídil Tomáš Baum, který nás naposledy pískal v Neratovicích 12. října 2019 v 10. kole divize, kde  jsme obdrželi nakládačku 6:0. Byl zde také vyloučen Rudolf Slanička, který se letos z důvodu zranění ještě nezapojil do přípravy.

Oproti minulému týdnu jsme proti Ústí n.L. zahájili nebojácně a hrát jen na naší polovině jsme v plánu neměli. Ve 2. minutě kopal roh Jiří Vacek a jen to, že 2 hráči našeho týmu se lekli před brankou soupeře jeden druhého a ani jeden z nich nezakončil, zachránilo domácí od průšvihu. V 4. minutě vyzkoušel tvrdost kopaček protivníka Tomáš Belák, ale naštěstí mohl ve hře pokračovat. Soupeř  poprvé vážněji zahrozil ve 12. minutě, kdy hodně štiplavou střelu musel vyrážet Václav Sailer v brance. Hned od minutu později zahrávalo Ústí n.L. volný přímý kop, ale trefilo jen dobře postavenou zeď. V 16. minutě jsme se dostali pod tlak a Pavel Fary musel zachraňovat nebezpečí jen za cenu rohu. Po něm musel 2x zasahovat Václav Sailer v brance, ale opět to skončilo rohem, který se pro nás stal nakonec smutným. Na zadní tyči zůstal nehlídaný hlavičkář Ústí n.L.  a prohrávali jsme 1:0. Volný přímý kop od rohového praporku z naší levé strany zahrával soupeř ve 21. minutě, ale vážnější ohrožení naší branky z toho nebylo. Ve 23. minutě hledal centrem před brankou dobíhající spoluhráče Tomáš Mikina, ale ti to ve sprintu nestihli. Pak přišly velké chvíle Václava Sailera mezi 3 tyčemi. Ve 25. minutě skvělým zákrokem odvracel nebezpečí po rychlém útoku soupeře. O minutu později opět likvidoval tutovku Ústí n.L., aby si za další 2 minuty správně postavil tyčku. Ve 28. minutě mohlo být dokonce srovnáno na 1:1. Po hezké narážečce se před brankou ocitl Tomáš Belák, volil střelu, i když se o přihrávku hlásil i Jiří Vacek, a míč skončil vysoko nad brankou. V 35. minutě jsme odstartovali černou desetiminutovku naše týmu, která dala zápasu rozhodující režii. Ve středu hřiště jsme se začali dohadovat zbytečně s rozhodčím, ztratili jsme koncentraci na hru a než jsme se srovnali, tak soupeř rychle zaútočil a zvýšil na 2:0. Ve 39. minutě zabránil dalšímu zvýšení náskoku soupeře kdo jiný, Václav Sailer v brance. Bohužel jsme se ale nepoučili a ještě v téže minutě jsme inkasovali potřetí (0:3). Ve  41. minutě zahrávalo Ústí n.L. volný přímý kop a bylo z toho opět velké nebezpečí. Na 4:0 zvýšil soupeř ve 42. minutě po krásné střele do šibenice z velké dálky. V prvním poločase to nebylo všechno, protože ve 45. minutě připomínala naše obrana cedník a na poločasovou přestávku se šlo za stavu 5:0. I v úvodu druhé části byl soupeř před naší brankou hodně nebezpečný, ale gól z oho nevytěžil. Po rohu vyrážel míč do bezpečí Václav Čížek v naší brance a úspěšný zákrok proti střele soupeře předvedl i v 55. minutě. Domácí udeřili v rozmezí mezi 60. a 64. minutou, kdy jsme 2x inkasovali a výsledek 7:0 už vypadal hrozivě. Korigovat nepříznivý výsledek mohl Jiří Neuman, ale míč mu v rozhodujícím okamžiku utekl od nohy. I v dalším průběhu utkání jsme si vypracovali několik slibných příležitostí ke skórování. V 70. minutě obešel obránce Jiří Vokoun, ale dostat míč k bližší tyči se mu nepovedlo. Úspěchu jsme se dočkali v 72. minutě. Jiří Vacek poslal z rohu míč přesně tam, kde byla hlavička Michala Obrtlíka a 1:7 bylo o malinko příjemnější.  V 83. minutě postupoval sám na branku Jiří Vokoun, ale gólman se přehodit nenechal. V 87. minutě byl v dobré střelecké příležitosti Jiří Vacek, ale i tentokrát vyšel brankář jako vítěz. 2. minuty před koncem zahodil velkou šanci Tomáš Petr, a když ani Ústí nedokázalo své útoky dotáhnout do konce, tak to skončilo 7:1.

Půlhodiny jsme se drželi. Proti favoritovi to nebylo jen o bránění a několikrát jsme vyvolali i poplach před brankou soupeře. Zlomový moment  však nastal ve 35. minutě, kdy Ústí n.L. zvýšilo na 2:0 a odstartovalo blackout naše týmu, který trval až dokonce 1. poločasu. Ze stavu  1:0 to za 10 minut bylo 5:0. Začátek 2. poločasu patřil také soupeři, ale postupně se hra vyrovnala a brankových příležitostí měla obě mužstva stejně. Výsledek vypadá hrozivě, ale hráli jsme proti kvalitnímu soupeři hrajícímu o třídu výše.  Výkon našeho týmu odhalil, na čem je třeba zapracovat a uvědomit kdy a jak se rodila vysoká porážka. V závěru 1. půle. Ve středu 25. 1. 2023 hrajeme v Brozanech v 18:30 proti VOŠ a SOŠ Roudnice n.L. a příští sobotu 28. 1. 2023 zajíždíme do Prahy, kde nás v 11:00 čeká na umělce domácí Aritma Praha. Účastník divizní soutěže skupiny A, kde je po podzimní části  na 8. místě.