Třetí letošní výhra mužstva dospělých na hřišti soupeře.. Máme jich víc venku než doma.

FK Admira Praha B

0:3(0:2)

14. kolo Fortuna divize  6. 11. 2022

Poslední podzimní venkovní zápas. Před týdnem jsme doma pouze remizovali s Vilémovem 1:1 a plány na klidnější zimu se nám trochu vzdálily. Šance vzít si ztracené body zpátky se nabízela právě na hřišti Admiry, i když i ta body nutně také potřebuje a za námi zaostávala před utkáním o 3. Dopoledne na zdejším hřišti místní A tým prohrál s Hostouní v ČFL a odpoledne zde bylo na programu divizní utkání. Vyměnily se týmy. Stejní ale zůstali rozhodčí, kteří si jen prohodili roli hlavního a asistenta.

Lepší vstup do utkání mělo naše mužstvo, které si hned v 1. minutě vybojovalo roh, ale míč se po jeho exekuci zatoulal mimo šestnáctku. V 9. minutě volal z 22 metrů volný přímý kop v minulém kole odpočívající Muamer Mešič. Branku ale překopl. Domácím se naší obranu podařilo překvapit v 10. minutě. Centr na vzdálenější tyč ale útočník využít nedokázal. V dalších minutách 1. poločasu jsme byli aktivnějším týmem a hledali cestu ke vstřelení branky. Ve 14. minutě vybojoval roh Jakub Janovský, ale i po něm zůstával výsledek 0:0. Trvalo to do 20. minuty, kdy po pravé straně zaútočil obránce David Čada a do vápna poslal na milimetr přesný krásný nadýchaný centr na hlavu Tomáše Petra a gólman domácích tahal míč ze sítě poprvé. 1:0. Naše převaha pokračovala a domácí často odvraceli nebezpečí jen za cenu rohů, které nejvíce kopal Jiří Vacek, jako ten třeba ve 24. minutě, kdy jsme se ale dopustili faulu a domácí si oddechli. Ti čekali na rychlý útok, ale žádný v 1. půli stále nepřicházel. Jak důležitý je důraz v atakování soupeře jsme se přesvědčili ve 32. minutě. Vojtěch Pokorný balkón vyrazil na branku soupeře a z hranice velkého vápna poslal míč pod břevno na 2:0. Krásná branka, která hostujícím divákům hodně lahodila.  Ve 35. minutě se ozvali i domácí, ale míč po rozehraném volném přímém kopu a skončil daleko mimo branku. Ve 39. minutě už to mohlo být 3:0. Krásná kombinace, kdy vyzval Jakuba Janovského ke skórování Jiří Vokoun, ale nakonec skončila jen těsně vedle. Závěrečné minuty prvního poločasu patřily domácímu týmu. Nejprve proti volnému přímému kopu zasahoval  Václav Čížek v brance a minutu před odchodem do kabin musel ještě čelit tutovce domácích po naší zbytečné ztrátě míče. Zakročil skvěle a na přestávku jsme mohli jít dvoubrankovým náskokem. Do 2. poločasu domácí vyběhli s mnohem ofenzivnějšími plány než do toho prvního. Hned ve 46. minutě zahrávali volný přímý kop z hodně nebezpečného místa, ale i v tomto případě byl Václav Čížek na svém místě a balón vytěsnil na roh. Obě mužstva pokračovala s útočnými choutky a kopal se jeden roh za druhým. V 53. minutě jsme zahájili sérii 4 rohů v řadě za sebou. 3 zprava a 1 zleva. Málokdy vídaná věc. Bohužel z nich ale nic nebylo. V 58. minutě jsme divákům ukázali perfektně nacvičený signál volného přímého kopu, kterému chybělo jen jediné. Gól. Vraťme se ale k rohům. Po jednom z nich jsme se branky dočkali. Míč proletěl hradbou snad 5 obránců, až se dostal k Rudolfovi Slaničkovi, který zvýšil na uklidňujících 3:0. Velkou příležitost k dalšímu skórování jsme si vypracovali v 63. minutě, ale střele Tomáše Petra chyběl malý kousíček, aby zapadla do sítě. To už jsme ale začínali pomalu pociťovat blížící se vítězství a aktivita směrem dopředu začínala pokulhávat. Navíc jsme se v rozehrávce začali dopouštět nepřesností a domácí vycítili šanci. Ve vápně nás zmáčkli v 69. minutě, ale míč jsme nakonec nějakým způsobem ukopali do bezpečí. Ještě větší šanci měla Admira v 80. minutě, kdy během jedné šance mohla snad 3x skórovat, ale všechny pokusy vyšly naprázdno.  Zvýšit náskok mohl v 81. minutě střídající Jiří Alberovský, který postupoval sám na brankáře, ale správný moment ke střele propásl a míč byl sražen. V úplném závěru těsně před tím než hlavní rozhodčí David Šmat zápas ukončil, tak si domácí přichystali ještě jednu možnost ke vstřelení čestného úspěchu, ale ani v tomto případě se nedočkali. Důležitá výhra 3:0 tak byla na světě.

Ztracené body zpřed týdne doma s Vilémovem jsme si s velkou chutí a zaslouženě vzali zpátky na Admiře. Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme si vypracovali herní převahu a odměněni jsme byli ve 20. minutě brankou Tomáše Petra. Líbila se hra obou krajních obránců, kteří často vyráželi podporovat útok a domácí obraně dělali velké starosti. Ještě v 1. poločase zvýšil na 2:0 krásnou střelou Vojtěch Pokorný a přihlásil se kolo před koncem podzimu o druhého nejlepšího střelce  štětstkého týmu. Po změně stran se domácí pokusili o návrat do utkání, ale branka Rudolfa Slaničky na 3:0 jejich plány překazila. V závěru jsme herně polevili, ale ani to domácí potrestat nedokázali. Důležité 3 body, které nás drží na 10. místě se 17 body, je teď třeba doma v posledním podzimním kole potvrdit. 12. listopadu přijede do Štětí FK Olympie Březová. Výkop 10:15.

Branky: Tomáš Petr 1, Vojtěch Pokorný 1, Rudolf Slanička

Sestava: Václav Čížek – David Čada, Michal Obrtlík (70. Lukáš Janovský), Rudolf Slanička,