Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

V obraně jsme chybovali a ve hře dopředu jsme za celých 90 minut nedokázali pořádně přitopit. Domácí nás přestříleli v 1. poločase a po změně stran již stačilo pohlídat si jasné vítězství.

V obraně jsme chybovali a ve hře dopředu jsme za celých 90 minut nedokázali pořádně přitopit. Domácí nás přestříleli v 1. poločase  a po změně stran již stačilo pohlídat si jasné vítězství.

SK Újezd Praha 4

SK Štětí

4:0(4:0)

12. kolo 22.10.2022       Fortuna divize

Předposlední venkovní zápas mužstva dospělých v podzimní části. Na hřišti nováčka, vítěze loňského Pražského přeboru. V divizní soutěži se mu zatím nadmíru daří a před tímto utkáním byl na 3. místě, i když v minulém kole prohrál na hřišti posledního celku tabulky FK Hvězdy Cheb. Naše mužstvo bylo téměř kompletní a navíc posíleno výhrou před týdnem doma proti Neratovicím 4:0. Hrálo se na umělé trávě, která ideální fotbalové rozměry neměla, a navíc počasí fotbalu nepřálo. Téměř celý zápas pršelo.

Úvodní čtvrthodinka na hřišti moc vzruchu nepřinesla. Mužstva se poznávala a hrálo se většinou od šestnáctky k šestnáctce. Naše mužstvo mělo balón o něco více na noze, ale žádné hrozby pro soupeře z toho nebyly. V 17. minutě hosté rychle rozehráli volný přímý kop, i když míč při rozehrávce neměly úplně v klidu, ale skluz Rudolfa Slaničky při bránění skončil rohem. První trhlina ve štětstké lodi se objevila ve 22. minutě po centru zprava. Václav Čížek v brance si zakřičel „Mám“, ale neměl. Dříve u míče byl Jakub Pěnkava a z jeho hlavy skončil míč v brance. 1:0 pro domácí. Ve 25. minutě zahrával Újezd volný přímý kop a do štětské sbírky žlutých karet navíc přišla první. Viděl ji Vojtěch Pokorný. Trestňák rozehrával ho Jakub Pěnkava, ústřední postava domácího celku, ale ani z dorážky míč podle vlastního přání trefit nedokázal. Mnohem nebezpečnější standardku zahrávali domácí ve 28. minutě, kdy si málem vlastní gól vstřelil Marek Polák a  ale ještě, že Václav Čížek stačil zareagovat. Míč vyrazil na roh. Do první vážnější šance, a jak se později ukázalo, bylo to také za celý zápas jediná, se dostal za obranu zaběhnuvší Jiří Vokoun, ale gólman se překonat nenechal. Hned z protiútoku se dostal balón na polovinu hřiště, kde se potkali Marek Polák a Michal Obrtlík, ale bohužel se ani jeden z nich potkal s míčem. Vzal si ho Jakub Pěnkava a podél brankáře zvýšil na 2:0. Za další 2 minuty se naše naděje na úspěšný výsledek začala vzdalovat ještě více. Stabilitu na nohách ztratil v rozhodujícím okamžiku, kdy mohl ještě míč odkopnout do bezpečí Michal Obrtlík a pak už pro Jakuba Pěnkavu nebylo těžké do prázdné branky zvýšit na 3:0 a dokončit hattrick. Konec strašidelného 1. poločasu to ale ještě nebyl. Ve 40. minutě zahrávali domácí roh, obrana ani brankář se nepohlídali zadní tyč a pro Patrika Janků to byla snadná záležitost poslat hlavou míč do šibenice na hrozivých 4:0. Ve 2. části jsme chtěli výsledek aspoň trochu poupravit, ale lépe do ní vstoupili opět domácí. Ve středu hřiště jsme snadno přišli o míč a toho Jakub Běhounek využil k pěkné střele k levé tyči a brankář Štětí musel vyrážet míč na roh. V 54. minutě zahrávali domácí roh a hlavičce jednoho z jejich hráčů moc nechybělo, abychom vytahovali míč ze sítě popáté. Malá naděje na úspěch nám vysvitla v 57. minutě, ale trestný kop zahrávaný Jiřím Vackem v brance neskončil. Sám před naším brankářem se v 65. minutě objevil Patrik Janků, ale naštěstí pro nás branku nedal. Byl z toho roh a po něm hlavička, které také moc nescházelo, aby míč skončil v brance. V 76. minutě se do dobrodružné kličky jako poslední bránící hráč pustil Rudolf Slanička, o míč přišel a ještě, že Janu Jeřábkovi přehoz brankáře nevyšel. S blížícím koncem to na hřišti stále více vypadalo jako na válečném poli. Faulů přibývalo a rozhodčí přiděloval  žluté karty. Naše mužstvo jich nakonec vidělo 7. Domácí jen 3. Nastavovaly se 2 minuty, ale ani v těch už diváci gól neviděly a ta mohli domácí stejně jako před 14 dny proti Slanému slavit zaslouženou výhru 4:0.

Slabý výkon., kdy jsme za celých 90 minut nedokázali najít správnou herní notu a dobrý výkon zpřed týdne zopakovat. Za celý zápas jsme si vytvořili snad jen jednu brankovou příležitost, a když už jsme vystřelili, tak míče chodily daleko mimo braku. V určitých momentech se mohlo zdát, že máme míč častěji na svých kopačkách, ale žádný efekt z toho nebyl. Domácí na své polovině čekali na naše chyby, a že jsme jich neudělali málo, vyráželi k rychlým protiútokům. Troufám si tvrdit, že všechny branky jsme si vstřelili sami, i když budoucnost to moc zajímat nebude. Domácí nás na své umělce pěkně uvařili a do tabulky si zaslouženě připsali 3 body. Za týden nás čeká další nováček. Do Štětí přijede Vilémov, který si v tomto týdnu prostřednictvím Deníku postěžoval na dosavadní rozhodcovský trend v jejich neprospěch, a zápas to bude nesmírně důležitý. Tímto zveme všechny fanoušky v sobotu 29. října na hřiště ve Štětí, kde je výkop v 10:15.

Sestava: Václav Čížek-David Čada, Michal Obrtlík, Rudolf Slanička, Jiří Vacek (81. Lukáš