FK Dukla Praha U19

Přátelský z., So 20.07 00:00

FK Teplice U19

Přátelský z., St 24.07 00:00

Střelecké hody mužstva dospělých v dalekém Chebu. Řádil Jiří Vokoun autor 4 branek. Do vedení jsme šli hned z prvního útoku. Štětší fanoušci, kteří se na zápas vydali, výletu nelitovali.

Střelecké hody mužstva dospělých v dalekém Chebu. Řádil Jiří Vokoun autor 4  branek. Do vedení jsme šli hned z prvního útoku. Štětší fanoušci, kteří se na zápas vydali, výletu nelitovali.

FK Hvězda Cheb

SK Štětí

0:7(0:4)

9. kolo divize 1. 10. 2022

K zápasu ve 190 km vzdáleném Chebu jsme odjížděli už před polednem. V posledních 3 kolech jsme získali jen bod a po 7 jsme jich měli na kontě 7. Nutně jsme potřebovali nějaké získat, ale stejně tak na tom byl i náš soupeř, který jich zatím získal jen 5. Při pohledu na tabulku se dalo spočítat, že je to vlastně zápas o poslední místo. Naše utkání v tomto ročníku poprvé řídila žena a zvládlo to na jedničku. Hrálo se za umělého osvětlení na umělé trávě v areálu, kde kdysi hrávala Rudá Hvězda Cheb 1. ligu, i když zdejší areál už je hodně k nepoznání od toho minulého a poznávají to tu již pouze pamětnici.

Start do utkání jsme měli raketový. Neuběhla ještě ani minuta a už jsme šli do vedení 1:0. V pokutovém se dostal míč k Vojtěchu Pokornému a krásná střela ke vzdálenější tyči znamenala již zmiňované vedení. V dalších minutách se kopalo několik volných přímých kopů. Nejprve Jiří Vokoun v 8. minutě, ale větší nebezpečí pro domácí obranu se odehrálo po standardní situaci ve 12. minutě, kdy centroval Jiří Vacek, ale Tomáši Petrovi, který zakončoval levačkou, míč na nohu ideálně nesedl.  O chvilku později kopali volný přímý kop i domácí. Na chvilku nám zatrnuli ve snaze dostat míč z vápna pryč, ale nakonec to dobře dopadlo a znova jsme udeřili v 18. minutě. Bylo to po rohovém kopu zahrávaného Jiřím Vackem, když si obrana nevšímala Michala Obrtlíka, který hlavou přesně zakončil na 2:0. Za další minutu jsme zaútočili znova, Tomáš Petr přehozem obránců dostal do šance Jiřího Vokouna, který nejprve trefil břevno, možná, že už od něj míč skončil za brankovou čarou, ale Jirka to ještě pojistil a míč do sítě poslal pro jistotu znova. 3:0 ani ne za 20 minut. Nečekaný úvod, který dával tušit, že domů pojede s výhrou. Zápas měl ale před sebou ještě dlouhé minuty a ve fotbale se někdy stávají překvapivé příběhy. Ve 20. minutě domácí nebezpečně vystřeli a Václav Čížek v brance musel být pozorný. Míč vyrazil na roh a domácí nakonec kopali hned 2 za sebou. Cheb měl v krátké době výhodu i dalších standardních situací, ale ani jednou neuspěl. Ve 25. minutě naše obrana míč dostala odkopem do bezpečí a ve 30. minutě trestňák zlikvidoval Václav Čížek v brance. Ve 35. minutě kopali domácí roh, ale byl z toho náš rychlý protiútok a zakončení Tomáše Petra z dobré střelecké pozice, ale trefil jen prostředek branky, kde stál gólman. Snový poločas jsme zakončili ve 45. minutě. Jiří Vokoun za sebou nechal obránce, a krásným dloubákem přehodil i brankáře. Do kabin jsme šli s vedením 4:0. Necelá stovka diváků byla zvědavá, zda se domácím po změně stran podaří něco s průběhem utkání udělat, ale přání k obratu vzalo za své hned ve 47. minutě. Byl to Jiří Vokoun, který už potřetí v tomto zápase udělal z domácí obrany přihlížející a s přehledem zvýšil už na 5:0. Nadějně pro domácí na snížení náskoku vypadal volný přímý kop ve 49. minutě z 18 metrů přímo proti středu branky, ale míč skončil vysoko na železnou konstrukcí. V 55. minutě musel proti střele domácího hráče zasahovat Václav Čížek, ale překvapit se nenechal. V 57. minutě přišel na řadu, kdo jiný v tomto utkání, Jiří Vokoun. Dostal krásnou přihrávku do ulice mezi 2 obránce a svojí čtvrtou brankou v řadě upravil na  pro domácí na hrozivých 6:0. Když se za dalších 5 minut změnil Jiří Vokoun ze střelce na nahrávače a šajtlí před brankou našel nabíhajícího Tomáše Petra, který placírem upravil na 7:0, tak se pro domácí začínala rýsovat stejná porážka jako v 5. kole na Meteoru. Vylepšit výsledek mohl Cheb v 64. minutě, ale velkou příležitost ke skórování spálil. Na opačné straně hřiště zase utekl v 66. minutě obraně Jiří Alberovský, ale brankář byl u míče dříve. V 74. minutě se dostal do koncovky Vojtěch Pokorný, ale branku Chebu minul. V 80. minutě domácí zahrávali roh, ale žádná šance se z něho neurodila. Pak ještě v 81. minutě Jiří Vokoun hledal po rychlém útoku spoluhráče, i když mohl možná i střílet. V závěrečných 8 minutách byli domácí ve hře dobře hodně aktivní a snažili se střelit aspoň jeden čestný úspěch. Jednu obrovskou příležitost měli. Už se zdálo, že míč musí skončit v brance, ale po několikerém ostřelování naší svatyně se tak nestalo. Kopali i poměrně dost rohů, ale ani ty jim úspěch nepřinesly. Pak už se pískal konec a na nejvyšší dosavadní výhra v soutěži 7:0 byla na světě.

Skvělý začátek zápasů, kdy jsme domácí zaskočili brankou v 1. minutě z kopačky Vojtěch Pokorného. I v dalších minutách jsme byli ve hře dopředu hodně nebezpeční a domácí rychlými brejky přečíslovali. Navíc jak po zápase hodnotil trenér našeho týmu Josef Jarolím, tak jsme v 1. poločase dokázali využít všechny šance, do kterých jsme se dostali. Obranná činnost fungovala. Největší nebezpečí ze strany domácích bylo cítit z kopaček Dominika Kubince, ale to se nám dařilo úspěšně eliminovat a to především zásluhou Davida Čady, který hrál na postu předstopera. Obraz hry se moc nezměnil ani po změně stran, kdy jsme se střelecky dokázali také prosadit. Svůj den měl Jiří Vokoun, autor 4 branek, který se rázem se 7 kousky dostal mezi 3 nejlepší střelce divizní soutěže naší skupiny.  Velmi dobrý výkon se pokusíme zopakovat ve druhém venkovním zápase v řadě za sebou v neděli 9. října v Lounech.

Branky: Jiří Vokoun 4, Vojtěch Pokorný 1, Michal Obrtlík 1, Tomáš Petr 1

Sestava: Václav Čížek -  Ondřej Kalous, Michal Obrtlík, Davdid Čada, Jiří Vacek – Jiří Vokoun (82.

Tomáš Belák), Marek Polák, Vojtěch Pokorný, Rudolf Slanička, Jiří Alberovský(67. Štěpán