Kromě 4 branek si mužstvo dospělých přivezlo domů vyloučeného a k tomu 2 zraněné

Kromě 4 branek si mužstvo dospělých přivezlo domů vyloučeného  a k tomu 2 zraněné

FK Baník-Souš

4:0(1:0)

Dohrávka 1. kola 16.9.2020

Dohrávka 1. kola z důvodu covidové karantény našeho tým. Soupeř, jediný tým, se kterým jsme v minulém ročníku odehráli 2 zápasy.  Došlo zde však před novou sezónou  k jedné změně a to ke sloučení mužstev Souše a Mostu pod jeden tým. Ten v předchozích 3 zápasech vždy vyhrál a prodloužit to chtěl i proti našemu týmu, který dosud nezískal ani bod. Naplňovat to začal hned ve 3. minutě, kdy se až příliš snadno dostal do našeho pokutového území Jan Kopta a zajistil domácím vedení 1:0. Bouřlivé publikum ještě více zvýšilo hlasivky a přálo si další zvýšení náskoku. Dalších 15 minut ale žádná velká šance na jedné ani druhé straně nepřicházela. Až ve 21. minutě zachraňoval na brankové čáře hlavou Rudolf Slanička, když odvracel hlavičku soupeře po rohovém kopu. Kopal se hned další a to měl zase práci Václav Sailer v brance. S blížícím se koncem první půlhodinky se aktivita ve hře dopředu přesouvala i na kopačky našeho týmu. K míči se po volném přímém kopu ve 26. minutě propracoval Lukáš Janovský a před ním už stála jen poslední překážka ,kterou byl brankář Filip Pettík, který se překonat nenechal.  Série trestných kopů pokračovala pokusem Jiřího Vokouna, který ale trefil jen prostředek branky. Trestňák měli i domácí navíc okořeněný žlutou kartou pro Jiřího Neumana ve 32. minutě. Skvělým zákrokem se blýskl  Václav Sailer. V závěru poločasu jsme byli poměrně aktivní před brankou soupeře, Kopali jsme i několik rohů  a po jednom z nich rozhodčí dost šalamounsky přerušil hry, když jeden z domácích ležel na zemi a pak nakonec odpískal i faul proti domácím. Druhý poločas zahájili domácí nebezpečnou střelou, kterou překazil další z výborných zákroků Václava Sailera. V 52. minutě se v našem pokutovém území odehrála situace, která významně ovlivnila další průběh utkání.  Gólovou šanci odvrátil Václav Sailer, odražený míč se dostal k Janu Štefkovi, který se s ním otáčel kolem Marka Poláka, který dle vlastních slov dělal, co mohl, aby protihráče nefauloval. Snažil se stát na obou nohách, ale stejně to dopadlo, že se kopala penalta. Marné bylo vysvětlování, že to faul nebyl. Mimochodem před rokem se zde proti nám kopaly 2 penalty.  Na starost si ji vzal Dominik Nobst a neproměnil. Už jsme si mysleli, že máme vyhráno, ale nejrychleji vystartoval na dorážku Jan Štefko  a dopravil balón do sítě na 2:0.  Černé chvíle měly pokračování za další 2 minuty, kdy rozhozená obrana nechala Popelku skórovat potřetí. Všechno to vyvrcholilo v 56. minutě, když Miroslav Muller dost nevybíravým způsobem fauloval protihráče a viděl červenou kartu. Hodně nás to pobouřilo, protože si myslíme, že šlo udělit kartu barvy žluté, ale hlavním arbitrem Vladimírem Melničukem nám přáno nebylo. Déle než 30 minut hrát v deseti to nebyla dobrá vize. Na druhou stranu už byl ale zápas rozhodnut. Šlo o to dohrát a nezranit se, i když se to zase až tak nepovedlo. V deseti proti brankově rozjetým domácím jsme museli hlavně bránit a na útočení moc prostoru neměli. I tak jsme to občas zkusili a kopali třeba i roh v 67. minutě.  V 71. minutě udeřili domácí. Blesková akce po naší pravé straně, kdy jeden z borců obešel všechno včetně brankáře. Na brankové čáře mu ale míč sebral René Džuban a sám míč poslal do branky na 4:0. V 76. minutě to hrozilo 5. brankou . Opět rychlonozí domácí rozebrali naše obrané řady, ale skončilo to naštěstí střelou vedle. V závěru chtěl ještě korigovat výsledek Jiří Vokoun, ale vystřelil nad branku.

Úvod horší než při posledním venkovním zápase proti Českému Brodu. Už ve 3. minutě jsme prohrávali. Další minuty jsme ale přečkali a v poslední čtvrthodince  1. půle se hrála vyrovnaná partie, kdy jsme měli i 2 slibné příležitosti k vyrovnání. Brzo  po změně stran dostalo utkání jasný směr. Penalta, kterou necháme bez komentáře,  hned po ní další branka v naší síti a faul Miroslav Müllera, za který se dává žlutá karta a ne červená. Když k tomu přičteme 2 zraněné hráče, tak už by se horší scénář před zápasem vymyslet nedal.  Domácí hlavně ve hře dopředu ukázali v čem je jejich síla a i ve 4. letošním utkání dokázali zvítězit. Máme 4 dny na to, abychom se dali dohromady, pokusili se dát za současné situace dohromady co nejvíce hráčů a v neděli 20.9.2020 vyrazit do Prahy na Meteor, kde je výkop v 10:15.

Sestava: Václav Sailer-Lukáš Vávra(33.Jan Prieložný), Rudolf Slanička, Jiří Neuman, Lukáš