Kdo si malinko přispal a dorazil na fotbalový stadion ve Štětí o něco později, tak neviděl skvělý úvod mužstva dospělých,které o jasné výhře rozhodlo už v 1. poločase

SK Štětí –SK STAP TRATEC Vilémov

5:1(4:0)  13.4.2019  21.kolo

Vilémov na jaře ještě neprohrál,  body ztratil pouze v Perštejně až po penaltovém rozstřelu a v tabulce mu před tímto zápasem patřil bronzový stupínek. Naše mužstvo zase vstřebávalo porážku z Loun, kde podalo výborný výkon, ale fotbalová spravedlnost se zdejšímu stadionu vyhnula velkým obloukem.  V tomto utkání se nám přišla omluvit hned na začátku Po volném přímém kopu ve 4. minutě, ze kterého Rudolf Slanička trefil jen obránce, míč se k němu odrazil zpět, tak ho poslal Menclovi, který využil ne zrovna dobrého postavení brankáře u bližší tyče a mohla vypuknout radost z vedení 1:0. Hosté mohli srovnat v 11. minutě, ale to by se nesměli ocitnout v postavení mimo hru. Předcházel tomu volný přímý kop a tyčka naší branky. Přežili jsme a brzo opět udeřili. Jirka Vokoun si ještě na vlastní polovině dokázal poradit s 2 bránícím hráči a vydat se na branku soupeře. Ve správný okamžik vystřelil a byl z toho angličan na 2:0. V 19. minutě jsme po nevybíravém zákroku na Beláka zahrávali trestňák, který skončil nad vysoko nad brankovou konstrukcí. Další ránu pro hosty přichystal ve 23. minutě Rudolf Slanička. Rozhodl se míč podebrat hezkým krouceným placírem. proti kterému neměl brankář hostů moc šancí. Za dalších 5 minut utekl po levé straně Marek Faust, zkoušel dostat míč k bližší tyči, ale branku netrefil. Vedení 3:0 V závěru poločasu se zdálo, že nás tříbrankové vedení ukolébalo a hosté z Vilémova nás důsledným atakováním nutili k zdlouhavé rozehrávce a zbytečným chybám. Ve 36. minutě trefil z volného přímého kopu ruku Pavla Faryho ve zdi Kamil Hošek a hlavní sudí ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Úlohu na sebe vzal Miloslav Kučera, ale Tomáš Kysela v brance si na něj počíhal a penaltu zlikvidoval. Důležitý moment  v utkání, který jsme navíc v úplném závěru poločasu okořenili čtvrtým zásahem v síti hostů Z poloviny se o to zasloužil David Mencl, který našel před brankou levačku Jakuba Slavíčka, která málem protrhla síť. Marné bylo dožadování hostů, že tomu předcházel faul na Kurela. První příležitost ve 2. poločasu si přichystal soupeř. Míč jsme nedokázali dostat z vápna do bezpečné vzdálenosti a Pavel Hoke  trefil míč pěkně po odskoku, ale trefil jen prostředek, kde byl připraven brankář. Krůček v postavení mimo hru se v 53. minutě ocitl Tomáš Belák a jeho gól byl doprovázen praporkem asistenta rozhodčího nad hlavou. Úpravu výsledku měl na noze Kamil Hošek, ale lavička Vilémova mu po hodně nepřesné střele z gólové pozice netleskala. Moc se nepovedl ani odkop našeho brankáře v 63. minutě, když si zakřičel „Mám“ Trefil Luňáka a ten už s míčem došel jen do prázdné branky. Praporek asistenta rozhodčího, ale byl už v tuto dobu nad hlavou, když signalizoval hru rukou míčem právě Luňáka, V 65. minutě se ke slovu přihlásil Rudolf Slanička. Šajtle těsně vedle. Byla to ale jen zkouška, protože branka na 5:0 z jeho kopačky, když zůstal na velkém vápně zcela bez dozoru, přišla v 68. minutě. Hosté ale domů s úplně prázdnou odjet nehodlali. 20 minut před koncem jsme ve středu hřiště přišli trestuhodně o míč  a Kučera se vydal na trestnou výpravu. Mířil přes celou branku k zadní tyči, ale od ní se balón odrazil a vydal se směrem ke druhé tyči, kterou také zasáhl. Početná divácká kulisa hostů se chytala za hlavu. Nakonec se ale přeci jenom dočkali. Jeden z nejaktivnějších hráčů soupeře Miloslav Malec z hranice penalty z otočky vystřeli a na ukazateli skóre se rozsvítil výsledek 1:5. Ještě poupravit ho chtěl Jiří Vokoun z trestňáku  14 minut před koncem, ale trefil jen tyč 277 centimetrů nad zemí. Odražený míč se dostal k nohám Pavel Faryho, ale z hodně složitého postavení trefit branku nedokázal. Čtvrthodiny před konce jsme byli blízko dalšího úspěchu, ale na přihrávku na krátko nedokázal Vokoun zareagovat. Málem to vyšlo i Petru Stejskalovi, který adresoval míč k zadní tyči, ale Jakub Dvořák v brance si s míčem dokázal poradit. Šance skórovat se měnily na obou stranách. V 77. minutě přišli na řadu vilémovští. Opět to vzal na sebe Miloslava Kučery, ale jeho projektil se vydal na pronásledování kosmických objektů. To už bylo jasné, že dnes budeme ze zápasu proti silnému soupeři odcházet s vysokým vítězstvím. Vylepšit to chtěl levačkou z volného přímého kopu ještě Jakub Písař, ale zeď byla postavena s bravurou mistra zednářského. Ještě než hlavní rozhodčí fouknul do píšťalky naposledy, tak se prosadil i nový jarní hráč v našem týmu Filip Podhorský, ale balón mu na nohu ideálně nesedl. Výhra 5:1 potěšila a z úst mnoha diváků byla při odchodu domů na oběd slyšet chvála. Mužstvo se o další úspěch pokusí už příští Velký pátek 19. 4. 2019, kdy v 8:00 vyjíždí do Modlan, kde je začátek výkopu hlavním rozhodčím Lukášem Kloubem naplánován na 10:30. V autobuse je místo i pro fanoušky našeho týmu.

Vysoké vítězství 5:1 proti silnému týmu z Vilémova nejenom překvapilo, ale hlavně potěšilo všechny příznivce štětského týmu. Vyšel úvod utkání a to co jsme v minulém kole zahodili v Lounech, jsme vybalili v dnešním úvodu utkání a ve 23. minutě vedli už 3:0. Smrtící útoky  dělali hostům velké starosti a kapitulovat stačili ještě 2 minuty před koncem z kopačky Jakuba Slavíčka, i když si hosté po zápase  ztěžovali,  že dvěma gólům předcházel faul na jejich hráče. Druhá půle už tak bohatá na branky nebyla. Šancí sice bylo dost na obou stranách, ale zapsáním do listiny střelců skončily jen 2. Rudolfa Slaničky na 5:0 a korelce výsledku Miloslava Kučery na 5:1. Zápas se domácímu publiku líbil  a hráči  zaslouží za předvedený výkon pochvalu

Branky: D.Mencl 1, J.Vokoun 1, R.Slanička 2, J.Slavíček 1

Sestava: T.Kysela-P.Fary, J.Vacek, F.Svoboda, D.Mencl(71.J.Prileožný)-