Na úvod jara viděli diváci ve Štětí penalty. Mužstvo dospělých šlo sice do vedení v 1. poločase, ale ve 2. části o něj přišlo..

FK Jiskra Modrá/SK Hrobce

2:1 PK(1:1)  16.3.2019   17. kolo

Sobota 16. 3. 2019 byl dnem prvního domácího zápasu mužstva dospělých. Do Štětí přijel poslední celek tabulky, který však před týdnem v prvním jarním kole, stejně jako naše mužstvo, vyhrálo. V Modré to se záchranou určitě nevzdali a na jaře budou vydatně bojovat o udržení. Zápas nezačal v nijak vysokém tempu, navíc počasí fotbalu moc nepřálo a vytrvalý déšť byl nepřítelem fotbalu.  Na hřišti se před stovkou diváků kopaly v prvních deseti minutách především rohové kopy. Nastartovaly je hosté a v 7. minutě je následoval náš tým, který kopal hned 2 za sebou, když ten první z kopačky Beláka vypadal hodně nadějně. Žádnou drtivou převahu jsme si ale nevytvořili a hosté  všechnu naši snahu úspěšně odvraceli. V 16. minutě dokonce Jan Dědič zahrával volný přímý kop, po kterém se urodila střela zpoza šestnáctky se slepým nábojem. Naše mužstvo si první skutečnou šanci přichystalo v 19. minutě. Po lahůdkovém centru Jakuba Slavíčka hlavičkoval Tomáš Písař a brankář Matějka měl velké starosti odvrátit míč aspoň na roh. Rudolf Slanička zkusil otevřít skóre pěknou navštívenkou ve 28. minutě, ale střela z větší vzdálenosti byla tečována a skončila na rohu. Nakonec z toho byly hned 3 po sobě, a jak se říká, do třetice všeho dobrého, platilo i zde. Míč se dostal k Marku Faustovi, po jehož centru byl tím nejpohotovějším Pavel Fary a dostal naše mužstvo do vedení 1:0.  Ještě v prvním poločase stojí za zaznamenání pokus Tomáše Klínského. Opřel se do balónu, ten krásně zaplachtil, ale bohužel pro hosty proletěl těsně nad břevnem. Do druhého poločasu nemohl pro zranění nastoupit Jiří Ransdorf a fotbalově se nám přestalo dařit. V 55. minutě jsme kopali roh, ale zahrávání standardních situací bylo pro náš kolektiv tento den achilovou patou.  Kombinace vázla a hra dopředu neměla tu správnou šťávu. Přečíslit obranu soupeře se nedařilo. To hosté byli trpělivější a věděli, že pokud podruhé neinkasují, tak je stále velká šance na vyrovnání. Povedlo se to v 73. minutě, Střídající Vojtěch Šotola odcentroval zpravá, kde zůstal bez dozoru Aliaksandr Slykhouski. První střela byla ještě sražena, ale pohotová dorážka nalomila naše plány na zisk 3 bodů. Hosté srovnali na 1:1 a na vstřelení vítězné branky už nám zůstalo jen 16 minut. Trenéři se snažili vlít do hry čerstvou šťávu několikerým střídáním, ale drtivý tlak z toho nebyl, i když přeci nějaké příležitosti tam byly. Mezi ty největší patřila hlavička Rudolfa Slaničky těsně vedle po rohu Marka Fausta. Hezkou  střelou se představil i Dominik Beruška, ale chybělo tomu trocha toho fotbalového štěstí, aby míč skončil v brance. Zůstalo u přání a po 90 minutách  svítil na ukazateli skóre   výsledek 1:1. Mužstva si to šla rozdat v pokutových kopech z nichž ten úspěšnější si připsal do tabulky bod navíc.

Modrá  - Vojtěch Šotola             3:4

V prvním letošním domácím zápase se výhra neurodila. Jsou z toho 2 body, i když jsme pomýšleli na zisk všech 3. Hosté poctivě bránili, a i když prohrávali od 29. minuty 1:0, tak jejich naděje na vyrovnání stále žila. Utkání to chtělo pojistit druhým gólem, ale to se nám bohužel nedařilo. Šancí moc nebylo, a když už přišla, tak nám chyběla větší přesnost. Hosté si teda počkali na do 73. minuty a pak udeřili. Nedá se nic dělat a je třeba se připravit na další utkání, které sehrajeme v sobotu 23. 3. 2019 v 15:00 na hřišti FK Jílové.

Branky: P.Fary 1

Sestava: T.Kysel-P.Fary, J.Ransdorf(45.D.Beruška), J.Vacek, D.Mencl-