24. kolo, Dnes 10:15

Pěkné počasí a kvalitní fotbal se hrál v sobotu dopoledne na hřišti ve Štětí. Mužstvo dospělých se zde utkalo s Louny, bylo blízko vítězství, ale i přes remízu a vítězství na penalty odcházeli diváci spokojeni.

FK SEKO Louny

3:2 PK (1:1)  8.9.2018  5. kolo

Před týdnem naše mužstvo  prohrálo na hřišti nováčka soutěže v Dobroměřicích 2:0, k dobré herní pohodě nepřispěla ani porážka v poháru proti Unionu Děčín, a tak velká příležitost vrátit se na vítěznou vlnu nabízel domácí zápas proti 12 bodovým Lounům, které společně s Vilémovem dosud vedou Ústecký přebor. Hned od úvodních minut bylo zřetelné, že se utkaly silné týmy a zápas přinese skvělou diváckou podívanou. Začátek vyšel našemu týmu. Ve 14. minutě poslal David Brandejs zleva míč na zadní tyč, kde byl Slanička, který ještě neuspěl, ale přítomný Jiří Vokoun míč do brankové konstrukce dostal. 1:0 Hosté inkasovali podruhé v sezóně. Zápas přinesl i hodně nesmlouvavých soubojů, které musel několikrát odměnit hlavní rozhodčí žlutou kartou. Obě obrany byly pozorné a moc do šancí útočníky v úvodu nepouštěly. Co však bylo k vidění, bylo hodně rohů, ale po žádném z nich se v prvním poločase ovoce nesklízelo.  Ve 37. minutě poslal míč z rohu na Fausta Vokoun,  ale přesné hlavičce nějaký ten kousíček chyběl. Když jsme si mysleli, že do kabin půjdeme s jednobrankovým vedením, tak jsme nechali pravou stranu obrany úplně volnou a ani pokrytí hráčů v pokutovém území nebylo na jedničku. Pavel Soukup poslal míč nezadržitelně  do branky na 1:1. Hned zkraje druhé půle se před naší brankou objevil hráč soupeře a mohli jsme děkovat fotbalovému štěstí, že nikdo z dobíhajících míč netrefil. Šanci o chvilku později mělo i naše mužstvo. Vokoun hledal před brankou Slaničku, našel, ale ten v těžkém postavení nedokázal usměrnit míč do sítě. V dalším průběhu utkání jsme si vypracovali mírnou převahu a bylo znát, že chceme vyhrát. Roh kopal Vokoun, ale byl příliš dlouhý. Zahrávali jsme i volný přímý kop z blízkosti rohového praporku a výhodu trestňáku v 70. minutě měl i Vokoun. Ta finální třešinka na dortu pořád ale nepřicházela. Hosté dobře bránili a bylo cítit, že na svou šanci také udeřit čekají. Pak to ale přišlo. Volný přímý kop Vokouna, který poslal balón do vápna, kde se zjevil Slanička a hlavou prodloužil míč za brankovou čáru na 2:1. Našlápnuto bylo k vítězství. Diváci stále častěji vyhlíželi na časomíře 90. minutu, ale svítila tam teprve 83., když jsme při návratu do brany faulovali na hranici 19 metrů před brankou. Hosté dostali šanci srovnat na 2:0 a Petr Fiřt se úkolu zhostil na jedničku, když se mu podařilo poslat míč mezi 3 tyče na 2:2. Ve zbývajících minutách se ještě zahrávalo několik volných přímých kopů, ale žádný z nich jedné nebo druhé straně úspěch nepřinesl. Skončilo to teda 2:2 a kopaly se penalty. Z 5 pokusů za domácí nedal Matěj Walter a za hosty Vasil Popovič. Rozhodlo se v sérii 6. Michal Lesniak nedal a Marek Faust ano. 2 body jdou na naše konto.

Velmi hezké utkání se muselo divákům líbit a potvrdilo se, že se utkávají mužstva, která se před začátkem soutěže pasovala na týmy do popředí tabulky. Velká škoda, že jsme neudrželi jednobrankové vedení do poločasu a v závěru inkasovali. Hosty, kteří od začátku soutěž pracují, jako dobře namazaný stroj a také to výsledkově potvrzují, jsme se po změně stran snažili přehrát a vstřelit vítěznou branku. Také se nám to čtvrthodiny před koncem povedlo, když jsme šli do vedení 2:1. Bohužel jsme ho neudrželi, ale ten bod navíc po  penaltách byl spravedlivý. V tabulce jsme na 7. místě s 8 body, která mají i další 2 týmy pod námi.

Za týden v sobotu 15. 9. 2018 hrajeme v 16:30 ve Vilémově a za 14 dní 22.9.2018 v 10:15 nastoupíme doma proti SK Baníku Modlany.

Branky: J.Vokoun, R.Slanička

Sestava: J.Gabriel-P.Stejskal, F.Svoboda, J.Ransdorf, D.Mencl-P.Slavíček(46.J.Vacek),

R.Slanička, M.Rejman, J.Vokoun, M.Faust-D.Brandejs(83.M.Walter)

Připraveni: P.Fary, K.Horváth, D.Beruška, T.Belák, T.Kysela

Trenér: J.Ransdorf, K.Zuna  Vedoucí: J.Tyle  Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: J.Flade-T.Doubek, A.Provazník  Delegát: Z.Vaňkát