Zklamání po prvním letošním mistrovském utkání. Prohrávali jsme už od 11. minuty a aspoň vyrovnat už se nám nepodařilo. Bohužel branka padla po předchozím faulu na Slavíčka.

ASK Lovosice

0:1(0:1)   11.8.2018  1. kolo

Letní přestávka skončila a do prvního letošního utkání jsme vstoupili s velkou chutí. Čekal nás nováček soutěže, okresní rival z Lovosic. Věřili jsme si a i fotbaloví odborníci nás postavili do role favorita. Začali jsme docela dobře, kopali jsme rohy a v 7. minutě chtěl na střelecké časy zavzpomínat navrátilec z Brozan Rudolf Slanička, ale z velké dálky z volného přímého kopu se hostující brankář  překvapit nenechal. Na druhé straně přišla však 11. minuta, kdy po zaseknutí míče Slavíčkem došlo ke kontaktu s hostujícím Kočinou a překvapení všech bylo velké. Rozhodčí ukázal „pokračujte“ a Roberto Espinosa prokázal, že střelecký čich má. Hosté šli do vedení 1:0. Branka nás zaskočila a rozjetý vláček se zpomalil. Mohlo být dokonce ještě hůře.  Antonín Marčaník rozehrál volný přímý kop a zdálo se, že je dohodnutý s Dominikem Walterem, který sběhl k bližší tyči a trefil se do ní. Trestňák zahrával i Vokoun na druhé straně, ale zasáhl jen dobře stojícího obránce. Po půlhodině hry přihrával  Mencl před branku, ale trefil jen ruku bránícího hráče Lovosic. Rozhodčí to posoudil jako hraní dovolené. Ten vůbec velmi často zasahoval do průběhu utkání, až moc často bylo jeho rozhodování sporné. Vraťme se však k průběhu utkání. Posledních 15 minut prvního poločasu se neslo ve znamení volných přímých kopů. Zahrávali jsme 2. Nejprve trefil Rejman jen zeď. O něco lepší byl ten Jirky Vacka, ale tam zase chybělo pár centimetrů, aby skončil míč v síti. Druhý poločas jsme zahájili dobře. Chyběl tomu však gól. Nejprve Jirka Vokoun našel na hranici velkého vápna místo k zakončení, ale opět to šlo vedle.  Šanci největší měl Rejman. Po zpětné přihrávce od Slavíčka s ní ale nenaložil nejlépe.  Opřel se do míče, který nabral směr  vedlejší tenisové kurty. Minuty postupně začaly ubíhat stále rychleji. Prostřídali jsme, na hřiště přišli Matěj Walter a Jiří Křtěn, ale vyrovnávací branka nepřicházela. Moc příležitostí jsme k tomu ale neměli. Martinovi Rejmanovi po dlouhém autu a střele se zase postavil do cesty jeden z obránců. Stejný hráč měl pak ještě jednu velkou příležitost překonat hostujícího Marka, ale míč v rozhodujícím okamžiku nechal za sebou. Nervozita se dostávala na naše kopačky stále více a naděje na vyrovnání slábla. Kopali jsme několik dalších volných přímých kopů, ale standardní situace pro náš kolektiv v tomto utkání silnou stránkou nebyly. V samotném závěru po jednom z dalších mnoha podivných výroků hlavního arbitra neudržel nervy na uzdě Vokoun. Bouchnul míčem o zem, něco pronesl a rozhodčí, který byl od toho dobrých 35 metrů si to přeložil, jak chtěl a tasil červenou kartu. To byla voda na mlýn Lovosic, kteří uhájili i tříminutové nastavení a zvítězili 1:0.

Úvodní utkání se nám nepovedlo. Prohra 1:0 dobrým vstupem do sezóny není. I když jsme měli převahu, tak vyšla střelecky zcela naprázdno. Až moc jsme se cpali do zakončení středem  hřiště a křídelní prostory nevyužívali. Lovosice spoléhaly na obranu a tato taktika jim vyšla. Nezbývá než jim k vítězství pogratulovat. Na druhou stranu byl zápas hrán až v příliš nervózním duchu, k čemuž přispěl  velmi slabý výkon rozhodčího. Bohužel to odnesl Jirka Vokoun kartou barvy červené. Za týden jedeme v neděli 19. 8. 2018 k zápasu do Modré proti sdruženému týmu FK Jiskra Modrá/SK Hrobce. Výkop 17:00.

Sestava: J..Gabriel-P.Fary, J.Ransdorf, J.Vacek, Mencl(86.F.Svoboda)- J.Slavíček(57.M.Walter), P.Stejskal(75.J.Křtěn),