Po týdnu tréninku si mužstvo dospělých zahrálo první přátelský zápas.O vítězství rozhodlo až v závěru.

FC Jiskra Nový Bor

1:0(0:0)

14.7.2018   přátelský zápas  Horní Počaply

Ani ne měsíc od konce minulého ročníku a mužstvo dospělých už nastupovalo k dalšímu zápasu. Články a odstavce soutěžního řádu nás z 2. místa do divizní soutěže neposlaly a přípravu na nový ročník Ústeckého přeboru jsme zahájili v pěkném sportovním areálu v Horních Počaplech v partii proti týmu, který právě v loňském ročníku divizi opustil. Do kompletnosti sestavy zasáhly ještě dovolené, k tomu se přidala zranění a rázem měli trenéři Ransdorf se Zunou na lavičce jen 2 hráče. Fanoušci mohli ale na hřišti vidět 3 nové tváře, které v minulém ročníku v dresu Štětí nenastupovali.  Zápas v úvodu moc zajímavých okamžiků nenabízel a diváci si v klidu mohli povyprávět, jak tráví dovolenou. O nějaké to procento více se hrálo na naší polovině a i těch střel šlo více na naši branku. Bohužel pro hosty chyběla přesnost. Naše jedenáctka se rozjížděla pomaleji a teprve až ve 20. minutě jsme zamířili z kopačky Vokouna mezi 3 tyče poprvé. Byla to ale snadná kořist pro brankáře.  Při dalším útoku po levé straně pláchnul Faust, hledal před brankou spoluhráče, ale obránce stačil ještě v tísni odkopnout na roh. Po něm měl velkou šanci vstřelit první branku Čámský, ale neposlušný balón dopravit do sítě nedokázal. Běžela 30. minuta, když se z autu dostal míč na hranici šestnáctky na kopačky jedno z hráčů Nového Boru a po jeho střele skončil 30 centimetrů vedle pravé tyče.  Chyby v rozehrávce se dopustil brankář soupeře, ale Slanička chybu nepotrestal. Míč poslal hodně vedle. V úplném závěru 1. půle měli stoprocentní tutovku naši hosté. Vyznamenala se však jedna z nových postav v naší sestavě, branku střežící  Tomáš Kysela. Do 2. poločasu jsme nastoupili v trochu jiném rozestavění, došlo  ke změnám v sestavě a druhá pětačtyřicetiminutovka už z naší strany vypadala lépe. V 50. minutě poslal z leva z volného přímého kopu před branku balón Vokoun, ale učesal jen pěšinky naskakujícím spoluhráčům.  Přes celé hřiště až do zakončení se vydala další nová tvář v týmu Pavel Fary a moc nechybělo, aby míč zapadl k tyči. V 63. minutě správnou rychlost při úniku po pravé straně zařadil Rudolf Slanička. Po jeho přihrávce a střele Vokouna naběhnuvšího k bližší tyči jsme málem šli do vedení.  V 66. minutě už jsme se radovali. Bylo to ale předčasné. Jirka Vokouna udělal kličku brankáři, zívala na něj prázdná branka a z jasné pozice přestřelil. I nadále jsme se tlačili do zakončení.  Dalším na řadě byl Jiří Vacek, ale ani on z hranice šestnáctky branku netrefil. Do konce zbývalo 17 minut, když se na výlet přes několik obránců vydal Faust, levačkou mířil k bližší tyči, ale síť rozvlnil jen z venku. Sluníčko se na Vokouna neusmálo ani v 77. minutě. Střela jako z kanónu vyzkoušela jen stabilitu břevna. „ Jirko potřetí už ti to vyjde“ ozývalo se z tribun. Hosté ve 2. poločase si už moc brankových příležitostí nevypracovali. Měli jen několikrát výhodu volných přímých kopů, jako třeba v 78. minutě, ale míče sbíral brankář nebo končily za brankou. Rozuzlení utkání přišlo 7 minut před koncem. Byl u toho, jak slibovali před chvilkou diváci, Jiří Vokoun. Protáhl se kolem obránce a střelou podél brankáře zajistil našemu týmu vedení 1:0.  Byla to také tečka za zápasem, který moc branek nepřinesl, ale pro obě mužstva to byla určitě zajímavá prověrka, která ukázala na čem je třeba před zahájením mistráků zapracovat.

Po fotbalových prázdninách to bylo pro obě mužstva první klání, které mělo všechny znaky zahájení přípravy. V prvním poločase měli míč více na kopačkách hráči Nového Boru a ve 2, ve 3 případech mohli jít také do vedení. Štětí mělo největší šanci po rohu, ale Čámský ideálně netrefil. Po změně stran si mužstva úlohu vyměnila a bylo to Štětí, které mělo šance, ale využít dokázalo jen jednu, když se v závěru trefil Vokoun.

Za týden v sobotu 21. 7. 2018 v 10:30 hod nastoupíme v Dobříni k dalšímu přátelskému zapasu proti jednomu z předních celků Libereckého přeboru SK Skalici.

Branky: J.Vokoun

Sestava: M.Kysela-M.Čámský, J.Ransdorf, J.Vacek, J.Černý-Faust, P.Stejskal, R.Slanička,