Vysoká prohra mužstva dospělých v boji 1. místo. Utkání nám nevyšlo. Na rozdíl od soupeře jsme se dopouštěli mnoha chyb, které končily brankou v naší síti.

Mostecký fotbalový klub – SK Štětí

5:0(2:0)  21.4.2018  22. kolo

Utkání Mostu proti Štětí bylo sobotu 21. dubna dosavadním vrcholem Ústeckého přeboru. Utkala se 2 nejlepší mužstva soutěže a jeho výsledek měl hodně napovědět, kdo bude do závěrečné etapy přeboru vstupovat v lepším postavení.  Na zdejší hezký stadion jsme přijeli hlavně neprohrát a potvrdit dobrou jarní formu podloženou 14 získanými body z 15. Diváci se před zápasem bohužel nedozvěděli, v jakých sestavách mužstva nastupují, protože nebyl slyšet rozhlas. Začali jsme opatrně, a když už jsme se chtěli vydat do útoku, tak jsme často chybovali a bylo z toho spíše nebezpečí před naší brankou. Domácí Most kopal v 8. minutě volný přímý kop, k jejichž zahrávání je určen Stožický, ale jeho centr odhlavičkoval Čámský.  Stejnou výhodu jsme o 4. minuty později měli i my. Míč byl rozehrán nakrátko, ale další rozehrávka už svého adresáta nenašla.  Do největší šance se do této doby dostal Michal Macháček po volném přímém kopu, ale míč si vybral cestu mimo hřiště. Trestný kop zahrávalo i naše mužstvo, ale jako většina dalších, které následovaly, skončily většinou na prvním dobře postaveném obránci. První osudovou minutou se pro nás stala 22. V dobře rozehrané akci jsme na polovině Mostu přišli o míč a okamžitý protiútok s cílem najít nabíhajícího Dominika Valentu vyšel domácím podle přání. Dokázal se dostat přes Jirku Ransdorfa a zakončit na 1:0. Po inkasované brance se nějakou chvilku zdálo, že jsme to správné nástupiště našli a šance, které následovaly, byly v několika případech gólové. Z dálky vystřelil Vokoun a šestnáctiletý mladík v brance Mostu raději vyrazil míč na roh. Kopnul ho Šraga a míč po hlavičce Ransdorfa lízal levou tyčku. Největší možnost skórovat měl ve 33. minutě Faust. Balón dostal přesně tam, kam chtěl a to za obranu, kde si ho převzal a postupoval sám na brankáře. Zkusil vyhrát tvrdou střelou, ale neuspěl. Slibně ještě vypadal volný přímý kop zahraný Šragou. Navyražený brankářem dobíhal Svoboda, ale v rozhodujícím okamžiku uklouzl. Místo vyrovnání však přišla minela na vlastní polovině a trest si vzal na starost Daniel Kasal, který nedávno přišel do Mostu z Loun, a zvýšil na 2:0. Korigovat dvoubrankové vedení a se zápasem ještě něco udělat, se trenéři pokusili dvojím střídáním hned na úvod 2. půle.    Ještě než jsme se ale dostali do provozní teploty, tak jsme po hlavičce Michala Macháčka tahali míč ze sítě ve 48. minutě potřetí. Byl to zlomový moment zápasu, který byl těžkou ránou do odhodlání hru ve 2. části zlepšit. Nezbývalo nic jiného než se ještě pokusit aspoň výsledek korigovat. Zkoušel to Slavíček přihrávkou k bližší tyči na jednoho ze střídajících Matěje Waltera, ale tomu se posunout míč do branky nepovedlo. Tvrdou střelou mířil z těžkého uhlu mezi 3 tyče Rejman, ale gólman vyrazil na roh. Domácí trpělivě čekali na naše další zaváhání a to přišlo v 69. minutě. Podruhé v tomto utkání u toho byl Dominik Valenta, který v ten správný okamžik vystartoval za obránce a poradil si i s brankářem. Výsledek 4:0 už zaváněl debaklem. O další navýšení výsledku se opět postaral Valenta, tentokrát však střídající Denis. Předcházela tomu školácká rozehrávka a záchrannou vestu už jsme nestačili navléci. Výsledkem 5:0 utkání také skončilo a ze hřiště jsme odcházeli se sklopenými hlavami.  Boj 1. místo lépe zvládli domácí a mohli se radovat.

Po celých 90 minut to vypadalo, že se snažíme naskočit do rozjetého vlaku, který nám stále ujížděl. Když už se zdálo, že se držíme, tak jsme se dopustili chyby a Most ji potrestal. Za stavu 1:0 jsme měli několik šancí na vyrovnání, ale zůstaly nevyužity a do kabin jsme nakonec ještě jednou inkasovali. V úvodu 2. půle jsme šli pro míč do branky potřetí a to už bylo jasné, že dnes se radovat nebudeme. Hře chybělo více odvahy, pohybu a agresivity. Nechali jsme si vnutit hru soupeře a ten nakonec zaslouženě vyhrál. „Prohráli jsme si to sami“. To bylo často slyšet z úst hostujících fanoušků, kterých do Mostu přijelo docela dost. Ivan Hlinka kdysi řekl  „Hlavně se z nich nep******. Tak to bohužel dnes na hřišti vypadalo.

První jarní prohra, na kterou je třeba rychle zapomenout. Už příští týden nás v sobotu 28. 4. 2018 doma v 10:15 čeká Kadaň, kterou ještě před 3 koly všichni považovali za jasného sestupujícího, ale ta 3x za sebou neprohrála a rázem patří k nejlepší týmům jara. Nečeká nás nic lehkého. Je třeba se plně koncentrovat, potrénovat a vítězstvím se pokusit Mostu jeho úlohu favorita v cestě za 1. místem ještě zkomplikovat.

Sestava: Gabriel-Čámský(84.Černý), Ransdorf, Svoboda(79.Beruška), Kucler(45.Mencl)-