Slibný náskok si soupeř vypracoval již v 1. poločase a naše naděje na vyrovnání zhasla čtvrhodiny před koncem.

TJ Spartak Chrastava – SK Štětí

4:1(2:0)   19.2.2017 přátelský zápas  UT Česká Lípa

Pro nás v zimním období již známém prostředí, na umělé trávě v České Lípě, jsme změřili síly s účastníkem divizní soutěže, který o mistrovské body hraje ve skupině C.  V úvodu bylo na programu zápasu vzájemné poznávání a mužstva hledala slabiny toho druhé. Soupeř byl o něco aktivnější, ale snaha dostat se za naší obranu končila často v ofsajdové pavučině. Ve 12. minutě měla Chrastava k dispozici volný přímý kop, ale ani v tomto případě to k úspěchu nevedlo. Na časomíře naskočila 14. minuta, když se za obranu našeho týmu dostal člen klubu ligových kanonýrů Jiří Steiner, který na sklonku své fotbalové kariéry hají barvy Chrastavy. V posledním okamžiku mu jeho snahu zakončit zhatil skvělým obranným zákrokem Ruda Slanička. Ještě větší možnost otevřít skóre měl soupeř v 16. minutě. Proti byl však brankář Štětí a balón vyrazil na roh. Ani na potřetí v krátké době Chrastava míč do sítě nedostala, to když jeden z hráčů, na kterého zívala branka, vysoko přestřelil. Naše mužstvo se snažilo občas zazlobit, jako třeba ve 22. minutě, ale byl z toho jen roh, který k větší šanci nevedl. Pomalu už se začínalo myslet na poločasovou přestávku, když jsme ve středu hřiště přišli o míč a po přesném centru a ještě přesnější hlavičce Rozmajzla jsme vytahovali míč ze sítě. Vyrovnat zkoušel Hrdý ve 36. minutě, ale přeci jenom volný přímý kop zahrával z dosti velké vzdálenosti a brankář starosti neměl. Ve 42. minutě zůstal průchodný střed štětské obrany a než se měnily strany, tak už jsme po brance  Beneše prohrávali 2:0. Ještě štěstí, že ve 45. minutě střelu Steinera bravurně zlikvidoval brankář, protože mohlo být ještě hůř. Druhý poločas začal nadějně. Po ruce ve vlastním pokutovém území se proti Chrastavě kopala penalta a Slanička snížil na 1:2. Odpověď přišla rychle, ale břevno jsme si v České Lípě postavili dobře.  Míč se od něj odrazil zpět do pole a stále jsme prohrávali jen o gól.  Rychlé útoky to byla největší devíza našeho protivníka, který hlavně po pravé straně v těchto momentech zápasů testoval naší obranu. V 60. minutě jsme si na své konto připsali střelecký pokus, když rychlý útok zakončoval Vokoun. Stejný hráč se snažil o vyrovnání technickou střelou v 69. minutě, ale míč si cestu mezi 3 tyče nenašel. Od cca 65. minuty jsme začali být aktivnější a zdálo se, že se začíná herně dařit. Pak však stačil nedůraz na polovině soupeře, nedokázali jsme přerušit hru a bleskové přenesení míče na naší polovinu znamenalo třetí brankou v naší síti z kopačky Henzla. V 82. minutě jsme se po faulu na Hrdého dožadovali druhé penalty, ale tu už rozhodčí odpískat odvahu neměl. Ještě jednou však na značku pokutového kopu ukázal. Bylo to v poslední minutě a na opačné straně hřiště. V tu dobu už v brance chytal dorostenec Matěj Svoboda, a i když jeho zákrok vypadal nadějně, tak z toho byla branka Beneše na konečných 4:1 pro Chrastavu.

V prvním poločase si soupeř vypracoval slibné brankové příležitosti a 2 využil v závěru poločasu. Naše mužstvo žádnou větší šanci nemělo. Ten správný moment k přihrávce do zakončení chyběl. Po změně stran jsme rychle vstřelili kontaktní gól a až do 75. minuty drželi naději na vyrovnání.  Založili jsme i několik hezkých akcí, kterým ale chyběl ten závěrečný moment překvapení. Hosté těžili z našich zbytečných ztrát míče a zápas dovedli k zaslouženému vítězství.

Branky: Slanička 1

Sestava: Gabriel(75.M.Svoboda)- Beruška, Vacek, Slanička,Poráč- Hrdý, Kucler, Mencl-Belák, Tichý

Trenér: R.Houška, P.Dohnal   Vedocí: J.Havner Masér: K. Zavřel