Ústí n.L. úlohu favorita v 1. kolo MOL Cupu splnilo. Naši hráči podali solidní výkon, bojovali, ale i díky 2 penaltám ve 2. poločase soupeř nakonec vysoko vyhrál.

SK Štětí – FK Ústí n.L.

0:6(0:2)   30.7.2016   1. kolo MOL Cup

Fotbalový svátek se konal v sobotu v podvečer. Do Štětí přijelo sehrát 1. kolo MOL Cupu druholigové Ústí nad Labem, pro které to byla zároveň generálka na start Fotbalové národní ligy za týden ve Frýdku Místku. Naše mužstvo zase chtělo 350 divákům ukázat, že i když v sestavě z různých důvodů chybí několik důležitých hráčů, tak dokáže sehrát hezkou partii i s favorizovaným profesionálním týmem.

Soupeř hned na úvod zařadil vyšší rychlostní stupeň a v několika případech hraničících s postavením mimo hru se tlačil do zakončení. Přežili jsme a začali se také osmělovat ve hře dopředu. Prvním, kdo se pokusil vystřelit na branku soupeře, byl Malák, ale míč mu na nohu ideálně nesedl. Velkou možnost otevřít skóre měl v 9. minutě Pouček, ale branku domácího týmu netrefil. Povedlo se to však Peterkovi ve 20. minutě. Předcházel tomu volný přímý kop, po kterém jsme nechali autora branky volného, a ten hlavou nezaváhal. O 2 minuty později už to mohlo být 2:0, ale Leibla vychytal Michovský. Hned z protiútoku zatáhl míč po pravé straně Vokoun, před brankou našel nabíhajícího Kuclera, který však branku vysoko přestřelil. V závěru poločasu chtělo Ústí svoje vedení pojistit a vypracovalo si několik šancí. Po rychlém průniku před naší branku ve 34. minutě musel mezi 3 tyčemi opět zasahovat Michovský. Míč po nebezpečné střele vyrazil i ve 37. minutě, ale dobíhajícího Šnirce nikdo nepokryl a ten zvýšil náskok hostů na 2:0. V závěru první půle protivník zahrozil ještě jednou, ale hlavní postava v našem týmu v tomto utkání, Václav Michovský v brance, nohama míč uklidil do bezpečí. V 53. minutě po diskutabilním výroku rozhodčího, kterých bylo v průběhu utkání docela hodně, se proti našemu týmu zahrával volný přímý kop. Zákrokem na jedničku se prezentoval strážce naší svatyně a uchránil mužstvo od další pohromy. Středem pozornosti se stal brankář domácího týmu i v 57. minutě, když zavadil o nohu pronikajícího útočníka a následovala penalta. Z ní Moulis vstřelil 1. branku 2. poločasu a upravil na 3:0. Další příležitost navýšit skóre mělo Ústí v 61. minutě, ale proti byl, kdo jiný než brankář Štětí, který zázračným zákrokem míč za svá záda nepustil. 20 minut před koncem se však naše obrana nechala nachytat na švestkách. Za obranu si lehce naběhl Leibl a na ukazateli skóre se objevil výsledek 0:4. V 72. resp. 74. minutě jsme měli výhodu 2 volných přímých kopů, ale centr Stejskala ani pokus Šimrala k úspěchu nevedly. To už se blížil konec zápasů, když zákrok mezi Tichým a jedním z hráčů soupeře posoudil rozhodčí k velké nevoli diváků obráceně, následovala rozehrávka a zákrok na hranici šestnáctky posoudil arbitr jako nedovolený. Z 2. penalty v tomto zápase skóroval na 5:0 Kateřiňák. Ještě v úplném konci, kdy bylo na hráčích našeho týmu vidět, že už toho mají v nohách hodně, se prorychlém útoku a centru hlavou prosadil Vaněk, který určil končené skóre utkání 6:0 pro hosty.

Očekávané vítězství hostujícího týmu, které po zásluze postoupilo do 2. kola poháru. I když prohra 6:0 vypadá hrozivě, tak hráči našeho týmu zaslouží pochvalu. Hlavně v prvním poločase podali dobrý výkon a dokázali soupeři odolávat. V naší brance se představil výbornými zákroky Michovský a uchránil mužstvo od dalších gólů. Na druhou stranu zase některým inkasovaným předcházely skutečnosti, které ke gólu vést nemusely. Divácky přitažlivé utkání bylo vhodnou prověrkou našeho týmu před blížícím se zahájením mistrovských soutěží 13. Srpna v Novém Boru. FK Ústí n.L., mužstvu ze zdejšího regionu,  přejeme hodně úspěchů, jak v mistrovských, tak i pohárových zápasech.

Sestava: Michovský- Čámský(65.Lelek), Vacek, Šimral, Mencl-Tichý, Malák(46.Poráč),