Mužstvo dospělých mělo na závěr podzimu ještě uschováno velké množství střelného prachu.Domácí rozlučka jakou jsme si přáli.

FK Olympie Březová

5:0(2:0)

15. kolo Fortuna Divize  12.11.2022

Poslední podzimní utkání Fortuna divize dospělých čekalo naše mužstva na domácím trávníku 12. listopadu a  stejně tak jako před 14 dny proti Vilémovu  čekala na hřišti mlha. Zase ale až tak hustá, aby se nedalo hrát, nebyla. Do Štětí přijela Březová, která byla před zápasem na 5. místě se 24 body. Do zápasu v naší sestavě vyběhla až na jednu změnu stejná sestava, jako před týdnem proti rezervě Admiry Praha na jejím hřišti, kde jsme zaslouženě vyhráli 3:0 a se 17 body drželi 10. místo.

Hosté přijeli s otevřeným hledím a od první minuty bylo vidět, že nepřijeli bránit. Ve 4. minutě dlouhým autem zkusili překvapit naší obranu, ale ještě více nebezpečí způsobil v 11. minutě centr Davida Kursy, ale hlavička Dana Martince skončila mimo branku. To naše první velká šance skončila brankou v síti hostů. Po pravé straně unikl Jiří Alberovský, adresoval míč před branku, kde byl ze všech nejšikovnější Tomáš Petr a bylo to 1:0. Hosté mohli o 2 minuty později klidně vyrovnat. Dan Martinec postupoval sám na branku, chtěl použít přehoz gólmana ala Poborský v Anglii 1996, ale balón až příliš podebral. Hosté ale zůstávali stále nebezpeční. Rychlé útoky hlavně po pravé straně v podobě dlouhých nákopů na naši polovinu Březové fungovaly a obrana musela být stále v pozoru. Ve 29. minutě zkusil z velké dálky překvapit hostujícího gólmana Jiří Vokoun, ale ten se nenechal a míč vyrazil daleko před sebe. Ve 34. minutě jsme měli výhodu volného přímého kopu zahrávaného Jiřím Vackem, který se mimochodem zítra dožívá 42 let, a přejeme mu všechno nejlepší, jak ve fotbalovém, tak i soukromém životě, a dohrávka celé akce nakonec skončila 2 rohy a zvlášť ten první byl hodně nebezpečný. Michalovi Obrtlíkovi k míči chyběl jen malý kousek a mohlo to být 2:0. Ve 39 minutě to po mokrém terénu zkusil z velké dálky hráč hostů a Václav Čížek v brance musel na zem. Míč vytěsnil na roh. Ve 40. minutě vyfasoval žlutou kartu za řečnění brankář hostů, ale ještě v téže minutě si domácí diváci oddechli, když Dana Martince k postupu  na naši branku zastavilo postavení mimo hru. Ve 43. minutě Si brankář Štětí po centru zakřičel „Mám“, ale až tak moc to neplatilo. Hosté nás ale nepotrestali. Do 1. poločasu zbývala 1 minuta, když roh vybojoval Jiří Alberovský  a po jeho rozehrávce se k míči důrazně přihlásil Rudolf Slanička a dotlačil ho do sítě na 2:0. Hned po změně stran ve 49. minutě našel mezeru v hostující obraně Tomáš Petr a jen výborný zákrok brankáře zachránil hosty od další pohromy. V 52. minutě jsme snadno přišli o míč, ale ani tentokrát Březová přesnou mušku nenašla a branku přestřelila. V 54. minutě hosté opět zkoušeli pevnost naší obrany, ale David Kursa pálil hodně vedle branky. Důležité chvilky se na hřišti odehrály v 58. minutě. Pohádkovou akci na téma rozehrávka volného přímého kopu načal Jiří Vacek, pokračovalo to po ose Rudolf Slanička, Jiří Vokoun a na 3:0 upravoval Michal Obrtlík. Hosté se začali rozčilovat, že to byl faul na brankáře, ale Michal byl prostě u míče dříve a zranění si gólman způsobil sám. Hosté za protesty vyfasovali 2 žluté karty a brankář, který musel hřiště pro zranění opustit, při odchodu ze hřiště použil slova, která ve slovníku nenašli. Takže na odchodnou vyfasoval ještě červenou. V 65. minutě jsme se pustili do velkého střídání a během 10 minut jsme měli na hřišti 5 nových hráčů. Hosté se ale ještě vzdát nechtěli a zkoušeli rychlé protiútoky. Všechny ale končily před hranicí šestnáctky a drželi jsme stále čisté konto. No když v 70. minutě vystřelil zpoza šestnáctky David Kursa, tak si s míčem lehce poradil Václav Čížek v brance. Blízko snížení náskoku byl soupeř v 79. minutě na dlouhý centr zprava si naskočil Petr Peterka, ale hlavičku zneškodnil brankář Štětí. Ještě jednou hosté zahrozili v 82. minutě z volného přímého kopu, ale hlavička Dana Martince našla jen připraveného štětského brankáře. V 85. minutě vybojoval roh Jiří Alberovský, ale nakonec z toho byly 2 a  s druhým přišla branka. Na centr Jiřího Vacka nejlépe naskočil Rudolf Slanička a hlavou svojí druhou brankou v zápase zvýšil už na 4:0. Nebylo to ale ještě všechno. V 88. minutě založil rychlý útok Jiří Vacek, Jiří Alberovský našel Jiřího Neumana, ten ještě branku nedal, ale z dorážky na 5:0 už se Jiří Alberovský mohl radovat. V 90. minutě mohl dokonce skórovat ještě jednou, ale tentokrát trefil jen prostředek branky, kde stál brankář.

Výsledek 5:0 je skvělou tečkou za podzimní částí Fortuna divize dospělých.  Skóre 5:0 může navádět k domněnce, že to byla snadná záležitost, ale opak byl pravdou. Hlavně v 1. poločase hrál soupeř velmi dobře, místy měl i herně navrch, ale chybělo tomu zakončení. To naopak nescházelo naší jedenáctce. Nejprve Tomáš Petr předvedl, že pokud se mu nechá jen kousek prostoru před brankou, tak dokáže pohotově skórovat. Druhý gól byl  tzv.  šatny a i v tomto případě hrál hlavní roli důraz před brankou a Rudolf Slanička po něm zvýšil na 2:0. Po změně stran byl po brance Michala Obrtlíka na 3:0 vyloučen hostující brankář Tomáš Martinec a tím už se o osudu utkání rozhodlo definitivně, i když zvýšení náskoku jsme se dočkali až v závěru po gólech Rudolfa Slaničky a Jiřího Alberovského.

Branky: Rudolf Slanička 2, Tomáš Petr 1, Michal Obrtlík 1, Jiří Alberovský 1

Sestava: Václav Čížek – David Čada, Michal Obrtlík (71. Lukáš Janovský), Rudolf Slanička,

Jiří Vacek – Jiří Alberovský, Marek Polák, Muamer Mešič (75. Pavel Fary), Vojtěch

Pokorný (75. Jiří Neuman), Jiří Vokoun (75. Štěpán Malý) – Tomáš Petr (65. Ondřej