Stará garda hledá formu. ze tří podzimních domácích zápasů prohrála druhý.

Stará garda hledá formu. ze  tří podzimních domácích zápasů prohrála druhý.

Sepap Štětí

0:3(0:1)  14.10.2022  7. kolo

Před týdnem stará garda překvapila v Českýc Kopistech. Na hřišti 2. celku tabulky prohrávala 22 minut před koncem 4:1 a už se nenašel nikdo, kdo by čekal, že Sepap dotáhne utkání až do remízy. O to větší radost a překvapení to bylo, když jsme do zápasu nastoupili poze v 10. Stará garda v dosavadním průběhu okresního přeboru získala zatím jen jedno vítěztví a záslusk na druhé si dělala právě proti Bohušovicím. V sestavě opět chybělo několik ofenzivních borců, ale ještě větší překvapení čekalo diváky, když přišli na hřiště a v brance viděli Frantu Svobodu.  Když však hlavní arbitr Kuti zahájil utkání, tak to byl během několika minut František Svoboda v brance, který začala čarovat a 2 vynikajícími zákroky zlikvidoval tutové šance hostů. Naše mužstvo v 1. části tu správnou provozní teplotu hledalo velmi těžko, i když v 9. minutě to byl Radek Flótr, který zkusil z velké dálky přehozem překvapit brankáře, ale branku minul. Hosté byli aktivnější, přehrávali nás ve středu pole a několikrát už se zdálo, že akce skočí brankou. V 11. minutě zahrávali volný přímý kop, který skončil rohem. Standradní situace soupeř rozehrál na jedničku a po hlavičce hráče hostů jsme prohrávali 1:0. Hned o 2 minuty mohl srovnat na 1:1 Jan Arazím, ale míč mezi3 tyče nezamířil. Hosté byli i nadále nebezpečnější a před naší brankou často hřměly  hromy, blesky, ale Franta železnou konstrukci střežil. I přes herní převahu Bohušovic jsme si v 1. části také vypracovali 2  velké brankové příležitosti. Tu první ve 23. minutě Jiří Vokoun senior, který psotupoval sám na brankáře, ale ten se nachytat nenechal  a míč vyrazil. Tu druhou jsme přichystali ve 34. minutě a dokonce to byli hned 2 v v jedné. Radek Flór trefil ve 100% tutovce jen bránkáře a z odraženého míče to zopakoval Daniel Jerman. Do 2. poločasu jsme nastoupili  mnohem odvážněji a míč se mnohem více pohyboval na polovině soupeře neř před změnou stran. Kopali jsme hned 2 rohy za sebou, ve 47. minutě jsme si přáli, aby po střetu Romana Morávka s branícím hráčem odpískal rozhodčí penaltu.  Zůstalo však jen u přání. Co nám byla platná větší herní aktivita, když jí chyběla střelba a většina kombinací končila před pokutovým územím. V 62. mintě naopka z ucti hodné vzdálenosti napřáhl ke střele Jaroslav Ponert a vymetl pavučinu mezi spojnicí tyče a břevna. S tím brankář doopravdy nemohl nic dělat. Když pak Petr Hadrbolec v 69. minutě přidal na 3:0, tak bylo o osudu utkání rozhodnuto.

V 8 členné tabulce se stará s jedním vítězstvím a jednou remízou krčí na 6. místě. V pátek 21. října ji čeká předehrávka 1. jarního kola. V 17:00 se střetne na domácím trávníku s FK Litoměřickem, které je na 2. místě tabulky a tak mužstvu popřejme, aby přichytalo překvapení a soupeři porážku z. 1 kola 7:3 vrátilo.

Sestava: František Svoboda – Josef Jonák, Daniel Jerman, Zbyněk Brzek, Petr Kindl, Radek Flór, Jan Čermák, Pavel

Čermák, Jan Arazím, Jiří Vokou senior, Roman Morávek, Roman Páviš, Jan Tyle, Václav Guzi

Manager: Milan Šťastný

Rozhodčí: Jiří Kuti