Téměř celý 2. poločas jsme hráli jen v 10, ale i tak jsme dlouho věřili, že by jedna šance mohla vyjít a vyrovnat. To se ale nepovedlo a domácí v úplném závěru vítězství pojistili.

Téměř celý 2. poločas jsme hráli jen v  10, ale i tak jsme dlouho věřili, že by jedna šance mohla vyjít a vyrovnat. To se ale nepovedlo a domácí v úplném závěru vítězství pojistili.

SK Český Brod

2:0(1:0)

7. kolo  17. 9. 2022

Ne příliš oblíbené místo mužstva dospělých bylo dějištěm zápasu 7. kola Fortuna divize dospělých. V Českém Brodě jsme totiž nikdy nebodovali. Domácí v posledních 2 kolech získali plný bodový zisk a sbírku měli v plánu rozšířit. Naše mužstvo body v posledních 3 kolech také sbíralo, i když v posledním zápase doma s Meteorem jsme jen remizovali. Do sestavy už se začínají promítat některá zranění a oslabením byla i nepřítomnost Jiřího Vokouna, který byl nominován do futsalové reprezentace, která se připravuje na kvalifikační zápas o MS proti Bosně a Hercogovině.

Zápas začali domácí rohem, po kterém se ale nic zvláštního neudálo až na to, že jsme míč odkopli do bezpečí. To na druhé straně hřiště v 9. minutě postrčil balón na Jiřího Alberovského Vojtěch Pokorný a i když to tak nevypadalo, tak to byla gólovka. Škoda, že střela skončila mimo 3 tyče. V 11. minutě hledali domácí po centru zleva na zadní tyči hlavu Petra Nováka, našli, ale míč z ní skončil nad břevnem. V 15. minutě po faulu na Tomáše Beláka zahrával volný přímý kop Jiří Vacek, ale bylo to daleko od branky a navíc trefil je prvního bránícího hráče. Hra se postupně stále více a více přesouvalo na naši polovinu hřiště a domácí se snažili dostat do vedení. My jsme zase začínali věřit v rychlé protiútoky, které by vedly k úspěchu. Ve 20. minutě byli hodně nahlas slyšet domácí hráči, kteří se dožadovali penalty, ale správně vyslyšeni nebyli.  Ve 21. minutě byl úplně sám před brankou domácích Tomáš Belák, ale obrovskou příležitost naši největší v zápase spálil a branku přestřelil. Kde byla v tento okamžik kamera tvcom by nám asi nejlépe řekl kameraman, který stejně jako předchozí šanci Jiřího Alberovské propásl. Hodně jsme se zapotili ve 22. minutě, když jsme zvolili složitou rozehrávku od vlastní branky a soupeři naservírovali přihrávku, po které jsme málem inkasovali. Ve hře dopředu jsme se také několikrát dostali do nadějných míst k zakončení, ale finální přihrávka chyběla. Domácí se do koncovky dostali ve 28. minutě, kdy těsně nad branku po centru zprava hlavičkoval Aleš Moravec. Ve 37. minutě jsme si kopli roh, ale cent na Tomáše Beláka byl až moc dlouhý.  Skóre se měnilo ve 40. minutě. Bohužel v náš neprospěch. Po centru zleva zůstal neobsazený Jan Kalaš a pro něj už nebylo tak těžké poslat míč do sítě na 1:0. V 1. minutě nastavení jsme se ještě po rohu snažili vyrovnat, ale míč jsme do branky nedotlačili.  Do 2. poločasu jsme vstoupili se 2 změnami v sestavě, které by naši hru oživili a vedli minimálně k vyrovnání. Čáru přes rozpočet nám ale udělala 52. minuta, kdy jsme šli do deseti. Unikajícího Davida Fikejze zastavil nedovoleně Michal Obrtlík. Bylo to ve zjevné brankové příležitosti, faulující byl posledním bránícím hráčem, tak to posoudil rozhodčí a vytáhl červenou kartu. Obhajitelné, i když na druhou stranu obhajitelná by možná byla i žlutá karta. Nedávno bylo něco podobného vidět  v zápase 1. ligy. Michal Obrtlík byl v Českém Brodě vyloučen i v minulém zápase v loňské sezóně. Co vyloučení přineslo na hřiště? Místo bránění jsme se pustili do útočení, ale šance chyběly. V 62. minutě jsme měli výhodu rohového kopu a škoda, že to Tomáši Petrovi nesedlo lépe na nohu a míč neskončil v brance. V 68. minutě zahrával Český Brod volný přímý kop, po kterém se míč stal kořistí Václava Čížka v naší brance. Jednu z mála našich střel na branku soupeře jsme zaznamenali v 71. minutě v podání Jiřího Alberovského, ale míč skončil mimo brankovou konstrukci. To už jsme vstoupili do poslední čtvrthodinky zápasu a výsledek byl stále otevřen. I když jsme hráli jen 10, tak se hrálo více na polovině soupeře a domácí bránili hubené vedení. Co však naším akcím chybělo, byla finální část. Střely téměř žádné a brankáře jsme moc nezaměstnávali. V 79. minutě kopal z dobré pozice volný přímý kop Jiří Vacek, ale na střele k bližší tyči si domácí brankář Christian Fülöp pochutnal. Stejnou výhodu měli domácí v 83. minutě., ale míč odcentrovali za brankovou čáru. 5 minut zbývalo do konce, když to zkusil z 18 metrů Marek Polák a velká škoda, že to nebylo zrovna v lehké pozici a branku přestřelil. Následoval protiútok, rozhodčí pustil kontakt útočníka s bránícím Davidem Čadou a pro Martina Skleničku už nebyl problém zvýšit vedení domácích na 2:0. Tím bylo o osudu utkání rozhodnuto.

V 1. poločase byli domácí ve hře dopředu aktivnější a několikrát nebezpečně před naší brankou zahrozili. Měli i více šancí, z nichž jednu v závěru 1. půle využil Jan Kalaš. My jsme měli 2 brankové příležitosti. Jednu Jiří Alberovský a tu druhou Tomáš Belák za stavu 0:0. Ta ale stále zato a byla naší v zápase největší. Do 2. části jsme nastoupili se 2 změnami v sestavě a věřili v obrat v zápase. Bohužel v 52. minutě byl vyloučen Michal Obrtlík a to naše plány narušilo. Na rozdíl od 1. poločasu jsme ale byli v deseti ve hře dopředu mnohem aktivnější. Co to ale bylo platné, když naše aktivita končila před hranicí šestnáctky. V pokutovém území jsme byli bezzubí a kvalitu domácího gólmana jsme vlastně za celý zápas neprověřili. To byl ten hlavní rozdíl mezi oběma mužstvy, který také rozhodl o tom, že body zůstaly doma.

Sestava: Václav Čížek – Ondřej Kalous (46. David Čada), Michal Obrtlík (52.ČK), Marek