16. kolo, So 15.06 10:15

Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Dělba bodů s Meteorem. Vstřelili jsme vedoucí branku, ale hosté brzy vyrovnali. V závěru jsme měli více šancí než soupeř, ale tu největší si vypracovali hosté 9 minut před koncem, kterou ale zahodili.

SK Štětí

FK Meteor Praha VII

1:1(0:0)

6. kolo  10. 9. 2022 Fortuna divize

Dvě výhry v řadě v posledních 2 zápasech mělo naše mužstvo ve sbírce a po nevydařeném vstupu do soutěže mu v tabulce se 6 body patřilo 10. místo. Do Štětí přijel Meteor, který před týdnem v domácím prostředí převálcoval Hvězdu Cheb 7:0, ale na druhou stranu to byla teprve jeho první výhra v soutěži. Bez několika hráčů, kteří v předchozích kolech nastupovali v základní sestavě, jsme se museli obejít z důvodu zranění nebo nemoci. I  tak jsme ale proti mladému ambicióznímu týmu soupeře nastupovali s chutí a cílem vyhrát.

Do zápasu jsme vstoupili ve 4. minutě rohem, po kterém jsme sice drželi balón na noze, ale chybělo zakončení. Zatrnulo nám na začátku 9. minuty, kdy  střílel nikým neatakován Daniel Dvořák, a jemná teč Davida Čady zabránila gólu. Ve 12. minutě jsme viděli první žlutou kartu zápasu. Po právu ji vyfasoval Tomáš Belák z našeho týmu. V 19. minutě zahrávali hosté volný přímý kop, ale bylo to z velké dálky a navíc Daniel Dvořák nakopnul balón takovou silou, že zaměstnal jen podavače míčů.  Mezi ty nejslibnější střelecké příležitosti domácích patřila ta ve 21. minutě, kdy se branka po přihrávce od Jiřího Vokouna otevřela Rudovi Slaničkovi, ale ten trefil jen brankáře. Překvapit soupeře jsme zkusili při rohu ve 25. minutě po krátké rozehrávce mezi Jiřím Vokounem a Muamerem Mešičem, ale skončilo to jen střelou a dalším rohem.  Ve 29. minutě se na hranici našeho velkého vápna motali s míčem hráči soupeře hodně dlouho, ale prostor ke střele nakonec nenašli. Pak jsme ještě v 1. poločase zahrávali volný přímý kop, ale hlavička Davida Čady přesnost neměla. Podruhé  v tomto utkání přihrál do palebného postavení Rudovi Slaničkoví Jiří Vokoun, ale skončilo to nepovedeným trefením míče. Pak už 1. poločas, který moc fotbalové krásy nepřinesl. Úvodních 11. minut 2. půle patřilo našemu celku a kýžený efekt v podobě vstřelené branky to přineslo v 56. minutě. Pojďme ale nejdříve šancím, které tomu předcházeli. Nejprve se v 50. minutě nabízel za nabíhajícími obránci Jiří Vokoun, ale Rudolf Slanička správný moment přihrávky propásl. V 53. minutě jsme po rohu Jiřího Vokouna branku soupeře chvilku také obléhali a hradbu bránících těl nezdolali. Tlak vrcholil v 56. minutě. Rudolf Slanička opevnění hostující obrany neprostřeli, ale míč jsme udrželi pod kontrolou a vyvrcholilo to krásnou střelou Muamera Mešiče přes celou branku. Michal Toma v brance ať se natahoval,  jak se natahoval tak byl krátký a šli jsme do vedení 1:0. Hosté brzo po inkasované brance poslali na hřiště 2 nové hráče a ve hře dopředu byli hned více aktivnější. 10 minut po vstřelení naší vedoucí branky bylo srovnáno na 1:1.  (65:05) Předcházel tomu slabý důraz v bránění na polovině hřiště, ale na druhé straně střela kapitána hostů Jana Sůry z hranice velkého vápna, kde dostal nabito, byla parádní a nezbylo než po brance na 1:1 rozehrávat ze středového kruhu. Vlastně se začínalo znova. 20 minut před koncem jsme na hřiště poslali 2 nové hráče a vedení jsme chtěli opět strhnout na naši stranu.  V 74. minutě zahrával volný přímý kop Jiří Vacek, ale míč skončil hodně daleko mimo branku. Drama se  začalo na hřišti odehrávat v poslední čtvrthodince. Nervy napnul divákům Václav Čížek v naší brance, když při odkopu málem přihrál soupeři. Úspěšný volný přímý kop z Libiše nezopakoval Jiří Vacek a trefil jen prostředek branky. Blízko velkému obratu v zápase byly hosté v 82. minutě. V obraně zaváhal David Čada a střídající Samuel Kordiak z malého vápna poslal balón úplně mimo brankovou konstrukci. 5 minut před koncem si na druhé straně málem vstřelil vlastní branku Vojtěch Holub, ale dobře to pro hosty dopadlo. I další šanci mělo naše mužstvo. Po centru Jiřího Vacka chyběl hlavičce Rudolfa Slaničky jen malý kousek, když brankář vyrazil jen s velkým štěstím míč do bezpečí. (88:59)To už ale běžela poslední minuta zápasu, když ve středu hřiště přišel o míč Rudolf Slanička a za záchrannou brzdu těsně před velkým vápnem musel zasahovat Michal Obrtlík.Míč si přichystal Daniel Dvořák a zákrokem zápasu se představil Václav Čížek v brance. Nic dalšího už pak diváci neviděli a utkání tak skončilo dělbou bodů za remízu 1:1.

Chtěli jsme vyhrát  a remíza v domácím utkání je ztráta. Hosté přijeli s velmi mladým týmem, kterému nechyběla rychlost, a aktivní pohyb po hřišti bylo jeho silnou stránkou. 1. poločas divákům příliš fotbalové krásy nenabídl a šancí k vidění moc nebylo. Vypracovali jsme si 2 nadějné příležitosti, ale žádná k úspěchu nevedla. Po změně stran jsme úvodní aktivitu přeměnili v krásnou branku Muamera Mešiče na 1:0, ale pak jsme polevili a za 10 minut bylo po gólu Jana Sůry srovnáno na 1:1. V poslední čtvrthodince chtělo jedno i druhé mužstvo strhnout vedení na svou stranu a šance rozhodnout měla obě mužstva. Využita nebyla ani jedna a skončilo to remízou, pro naše mužstvo první v této sezóně. Za týden 17. září se v 16:30 představíme v Českém Brodě, kde se pokusíme ztracené domácí body získat zpět, i když v Českém Brodě se nám dlouhodobě nedaří, ale jak říká kapitán týmu Michal Obrtlík „Hraje se 90 minut a všechno jednou může skončit a to i naše porážky v Českém Brodě“.

Branky: Muamer Mešič 1

Sestava: Václav Čížek-Ondřej Kalous, Michal Obrtlík, David Čada, Jiří Vacek – Jiří Vokoun,