23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

Předposlední divizní zápas letošního ročníku. Padalo hodně branek a diváci si přišli na své. Střelecky se dařilo Jiřímu Vokounovi a Rudolfovi Slaničkovi. Teď už zbývá za týden jen zápas na Kladně

– MFK Dobříš

6:0(3:0)

29. kolo  11.6.2022

Před týdnem  jsme v bláznivém závěru remizovali na hřišti 3. celku tabulky Arsenalu Česká Lípa 3:3, když v 1. minutě nastavení vyrovnával Rudolf Slanička. Rozlučkou s domácími fanoušky bylo v sobotu utkání proti předposlednímu celku tabulky Dobříši, se kterou jsme na jejím hřišti na podzim remizovali 0:0. Byli jsme jasným favoritem, ale víte, jak to někdy ve fotbale bývá a každé sebemenší podcenění se může vyplatit.  Nastoupili jsme ve stejné základní sestavě jako před týdnem a stále laborujeme s velkým počtem zraněných. Zápas to byl, ale z našeho pohledu velmi vydařený společně s fanoušky si ho hráči užili. K vidění byla spousta branek, ale i brankových příležitostí, které gólem neskončili.

První vážnější situace se před brankářem hostů Petrem Víškem odehrála v 6. minutě, když musel u bližší tyče zasahovat proti centru Jakuba Janovského z pravé strany. V 8. minutě jsme kopali volný přímý kop, který odkopem hostů míče do bezpečí. Diskusi mezi hráči a rozhodčím vyvolala akce v 11. minutě, kdy jsme se snažili přesvědčit hlavního arbitra, že jeden z hráčů hostů Robert Talůžek zastavil míč na brankové čáře rukou. Rozhodčí ale nic neviděl a pokračovalo se dál. V 19. minutě se chyby v rozehrávce dopustil Michal Obrtlíka a toho hned využil Radek Procházka k přihrávce na nabíhajícího spoluhráče, kterému mu chyběl krok k zakončení. Skóre se měnilo ve 21. minutě. Centr Pavla Faryho na vzdálenější tyč měl oči, jako ostříš a Marek Polák nemusel ani vyskočit, aby hlavou zajistil našemu mužstvu vedení 1:0. Ve 27. minutě se nabídla jedinečná možnost zvýšit vedení na 2:0 Davidovi Menclovi, který z přihrávky Rudlofa Slaničky pálil z první, ale s přesnou koncovkou nepochodil. Možná si mohl míč ještě zpracovat. Ve 29. minutě vstoupil do utkání Rudolf Slanička, který už v minulém kole dal vzpomenout na své dřívější brankové hody. Vybojoval míč, obešel protihráče, a půlka branky, na kterou přihrál Jiřímu Vokounovi, by klidně mohla být připsána jemu. Regulérní branku, která mu už do statistiky bude připsána, vstřelil ve 34. minutě. Počkal si na přihrávku od Jiřího Vokouna, pohrál si s brankářem a pak už si jen počkal na ten správný moment, aby poslal míč do prázdné branky na 3:0. Hosté si vypracovali šanci ve 36. minutě, ale Petr Masopust branku přestřelil. Ve 37. minutě zahrával Jiří Vokoun první roh našeho mužstva a hlavičce Michala Obrtlíka chybělo jen málo a mohlo to být ještě v 1. poločase 4:0. V závěru 1. poločasu jsme pak ještě kopali další 3 rohy v řadě za sebou, z nichž nejnebezpečnější byl ten druhý, po kterém zkoušeli zakončit Marek Polák a Jiří Vokoun. Do 2. poločasu jsme nevstoupili zrovna předpisově a byli to  hosté konkrétně Ondřej Soukup, který málem otřel míč po střele z hranice velkého vápna o naši pravou tyč. Hosté kopali hned po změně stran svůj první roh v utkání a působili ve hře dopředu aktivně. Patřili jim i další minuty první čtvrthodiny 2. poločasu. V 52. minutě nás zmáčkli v pokutovém území, ale nikdo nebyl připraven úspěšně zakončit. V 56. minutě zase hlavička Petra Masopusta po volném přímém kopu skončila vedle naší branky. Hosté se branky nedočkali, tak si vzal v 59. minutě slovo Jiří Vokoun. Nasadil ke sprintu přes celé hřiště, obešel i brankáře a pak už jen stačilo rozvlnit síť hostující branky na 4:0. Bylo rozhodnuto a začal se hrát, kdy si žádné z mužstev nedělalo starosti s bráněním. V 67. minutě kopala Dobříš volný přímý kop, ale byla to jen před obědová pochoutka pro Michala Vondrku v brance. Gólovku měli hosté v 67. minutě, ale proti střele Petra Masopusta stál Michal Vondrka na správném místě. V úvodu  72. minuty zvonila po střele Štěpána Píši levý tyč naší branky. Možná i lehce tečoval Michal Vondrka. Ještě v téže minutě jsme prožívali další perné chvíle, ale skončilo to jen rohem. Skóre se v 74. minutě měnilo na druhé straně. Hostující  gólman se vydal stíhat Jiří Vokouna, toho sice dohonil, ale než se stačil vrátit před branku, tak s bravurou zkušeného hráče dlouhým nákopem z velké dálky  poslal míč do branky Muamer Mešič. Zhlédněte video reportáž. Bude se vám to líbit (16. 6. 2022). Hosté domů s prázdnou odjet nechtěli, a když Štěpán Píša v 76. minutě postupoval sám na brankáře Štětí, tak už se zdálo, že si vstřelený gól domů odvezou. To by ale domácí brankář nesměl mít dobře postavenou tyč, od které se balón odrazil. To našemu mužstvu sobotní dopoledne chutnalo mnohem více. David Čada vybojoval míč, přihrál Rudolfovi Slaničkovi a ten 11 minut před koncem udělal s brankáře přihlížejícího. 6:0.  . Hosté v závěru kopali ještě 2 rohy, ale že je pro ně dnes štětská branka zakletá se ukázalo v úplném závěru. Na centr z naší levé strany naskočil Robert Talůžek, ale Michal Vondrka v brance čaroval. Vyrazil míč nohou a z dorážky z více jak 1000% šance zakročil i proti střele Radka Procházky. V tuto dobu se už na hrotu útoku od 79. minuty pohyboval Václav Sailer v naší sestavě, který jinak své hlavní místo má v brance, kam správně patří, ale dnes byla příležitost a tak měl dávat branky. A také jednu obrovskou šanci po přihrávce od Pavla Faryho měl, ale z výborného střeleckého postavení branku překopl. Pak mužstvo mohlo slavit nejvyšší letošní výhru 6:0.

Rozlučka s fanoušky v posledním letošním domácím utkání divizní soutěže vyšla na jedničku. Výhra 6:0 je nejenom nejvyšší výhrou v letošním ročníku, ale i fotbal se musel divákům líbit. Hrálo se otevřeně, obě mužstva chtěla hlavně útočit a střílet góly. Našemu mužstvo to šlo ale mnohem lépe. Rozhodnuto bylo už po 1. poločase a stejný počet branek jsme přidali i ve 2. části. Výsledek je ale pro hosty, 15. celek tabulky ale  asi moc krutý. Hlavně po změně stran měli několik jasných loženek, ale jejich největší slabina jak sám po zápase přiznal jejich trenér Filip Dort, je koncovka. V tabulce jsme si udrželi před posledním kolem 7. místo, a pokud zítra Louny doma neporazí FK Baník-Most Souš, tak nám toto místo bude patřit i po 30. kole, které jedeme odehrát za týden 18. 6. 2022 na Kladno s výkopem v 10:15.

Branky: Jiří Vokoun 2, Rudolf Slanička 2, Marek Polák 1, Muamer Mešič 1

Sestava: Michal Vondrka-Pavel Fary, Michal Obrtlík, David Čada, Lukáš Janovský-Jakub