23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

O osudu divizního utkání se rozhodovalo v posledních 6 minutách. Dvě branky vstřelil Rudolf Slanička, který čekal na úspěch od října loňského roku.

FK Arsenal Česká Lípa

– SK Štětí

3:3(1:1)

28. kolo   4. 6. 2022

Před týdnem jsme potvrdili skvělou domácí fazónu a vyhráli na d Brandýsem n.L. 2:1. Do České Lípy jsme odjížděli se 14 hráči, když 1 z nich nebyl zdravotně stoprocentně fit a druhý by byl asi jen do počtu, pokud by musel doopravdy nastoupit. Čekal nás třetí tým tabulky, který se ještě nevzdal naděje na druhé místo a to by se přiblížilo, pokud by Neratovice zaváhaly, což se také o 2 hodiny později stalo.

Úvod zápasu  byl z říše pohádek. Jiří Vokoun využil zaváhání obrany a na to na co v několika předchozích kolech čekal dlouhou dobu, zvládl v České Lípě za 30 vteřin. Unikl všem a poslal balón za záda brankáře Tomáše Plechatého. 1:0. Hned ve 3. minutě se domácí hlásili k vyrovnání. Po rohu, kterému předcházel skvělý zákrok Michala Vondrky v brance, střílel útočník domácích těsně vedle. Ve 4. minutě centroval do vápna na volného Muamera Mešiče Lukáš Janovský, ale moc povedený pokus z toho nebyl. Ve 13. minutě zkusil zpoza šestnáctky překvapit Jiří Vokoun, ale našel jen připraveného gólmana domácích. To co někdy vidí diváci za celý zápas, viděli dnes během úvodních 15 minut. V 16. minutě zahrával volný přímý kop Jiří Vokoun, ale centr narazil hned na prvního stojícího obránce. Stejný hráč zahrával i náš první roh, ale míč těsně před Michalem Obrtlíkem odhlavičkoval do bezpečí jeden z obránců. Jestliže jsme v první půlhodince byli o něco aktivnější a ve hře dopředu měli vícekrát zaděláno na nebezpečné útoky než domácí, tak ve zbývajících minutách první půle převzali iniciativu domácí. Ve 28. minutě zasahoval proti pohotové střele domácích báječným zákrokem Michal Vondrka, ale o 2 minuty později už byl bezmocný. Domácí po levé straně rozjeli smrtící akci, na jejímž konci byl u zadní tyče číhající Matěj Šimon a vyrovnal na 1:1. Ve 35. minutě jsme se ocitli v nouzové situaci po volném přímém kopu z pravé strany. Poplach zafungoval a míč jsme dopravili do bezpečí. Další obrovskou příležitost dostat se do vedení měla Česká Lípa ve 38. minutě.  Byl v ní Vojtěch Kříž, ale Michal Vondrka ukázal, že je v brance na tom správném místě. Pak ještě stačil vyfasovat žlutou kartu kapitán našeho týmu Michal Vondrka. Ve 42. minutě zahrával volný přímý kop Muamer Mešič, ale vytěžili jsme z toho jen roh. Do 2. poločasu nastoupil místo Pavla Faryho Jiří Neuman a jeho začátek patřil domácím. Hráli aktivněji, kombinace se jim dařila a hrálo se hlavně na naší polovině. Kopali volné přímé kopy. Ten první hned ve 48. minutě, ale po jeho rozehrávce si balón přivlastnil Michal Vondrka v brance. Další výhodu trestného kopu měla Lípa v 53. minutě, ale ani tentokrát neuspěla. Trestné kopy zahrávalo i naše mužstvo. V 55. minutě jsme míčem trefili hned prvního obránce a při druhém o 2 minuty později zase Rudolf Slanička z 22 metrů branku vysoko přestřelil. Když už se zdálo, že jsme se z úvodního tlaku domácích v úvodu 2. poločasu vymanili a hru minimálně vyrovnali, tak zahrál Jiří Vokoun rohový kop, který skončil rychlým protiútokem domácích zakončeným brankovým chorálem Matěje Šimona na 2:1. Při brance jsme se přestali soustředit na bránění, něco jsme začali sdělovat rozhodčímu, který mimochodem dnešní zápas řídil dobře, a dopadlo to, jak dopadlo.   Nezbývalo nic jiného než míč postavit na středový kruh a pokusit se vyrovnat. V 64. minutě Lukáš Janovský v těžkém postavení blízko branky nedokázal přesněji a tvrději vystřelit. Pak se v 72. minutě na hřišti v dresu domácích objevil pan fotbalista 46 letý Jiří Steiner. Bývalého reprezentanta není asi třeba představovat. Naše herní převaha se začala pomalu stupňovat. V 74. minutě po rohu střílel vedle Rudolf Slanička. V 75. minutě střílel stejný hráč z hranice šestnáctky a jen výborný zákrok brankáře uchránil domácí od nejhoršího. Pak jsme se dožadovali penalty za ruku, ale bylo posouzeno jako ruka nastřelená. V 79. minutě měl velkou zásluhu na tom, že stále prohráváme jen o branky Michal Vondrka. Vynikajícím zákrokem zlikvidoval stoprocentní gólovku hráče domácích. V 80. minutě jsme sice míč do branky České Lípy dostali, ale gól nemohl platit, protože přihrávka na střelce už byla z místa mimo hřiště. To už se blížil konec zápasu a diváci mohli těžko tušit, co pro ně hráči ještě chystají a co jim zůstane dlouho v paměti.  V 84. minutě poletoval míč v pokutovém území domácích od jednoho našeho hráče ke druhému, až se naštval Rudolf Slanička a srovnal na 2:2. Radost velká. Poslední gól vstřelil loni 16. října v Brandýse n.L. Remíza se přiblížila na 5 minut. V poslední minutě však přišla super převeliká příležitost domácích, ale dnes už po několikáté vytáhl ze své sbírky vynikající zákrok Michal Vondrka a míč vyrazil na roh. Kdo by si myslel, že jsme přežili vlastní smrt, tak se mýlil. A i takový byli. Po rohu jsme neuhlídali 18 letého Vojtěcha Kříže a rázem jsme zase prohrávali. 3:2. Nastavovala se minuta. Rozehráli jsme míč ze středového kruhu, založili útok po levé straně zakončený báječným centrem Lukáše Janovského před branku, kde byla k vidění nejhezčí hlava zápasu, která patřila Rudolfu Slaničkovi a vyrovnala na 3:3. Radost převeliká, velké oslavy u rohového praporku, v jejímž průběhu rozhodčí utkání ukončil. Oslavy stojí zato takto podrobně popsat, protože aktuálně není zápas na tvcom k dispozici a fanoušci, kteří zápas neviděli, se nemohou podívat.

Velmi hezké atraktivní utkání, kde byly k vidění hezké fotbalové akce a pěkné branky. V jeho průběhu byli chvilku aktivnější domácí a pak se dařilo zase našemu týmu. Remíza byla nakonec zasloužená, i když domácí asi budou hodně smutnit, když si nechali dát vyrovnávací branku v první minutě nastavení. Do vedení jsme šli hned po několika vteřinách zápasu, domácí vyrovnali ještě do poločasu, když jim patřila jeho druhá polovina. Po změně stran se hrála vyrovnaná partie. Domácí šli do vedení 2:1, ale pak už začali moc spoléhat na to, že vedení udrží a my jsme naši mírnou převahu korunovali vyrovnáním na 2:2. A pak tu byl závěr, který měl šťastný konec pro nás. Nejprve jsme inkasovali, abychom za dalších pár vteřin vyrovnali. Byla to branková houpačka, která se více líbila štětským fanouškům.

Josef Jarolím - trenér SK Štětí

Na divizi to byl kvalitní zápas, hodně nadprůměrný. Troufám si říct, že jsme si určitě zasloužili bod. My jsme měli více šancí než Česká Lípa. Hráli jsme aktivně, s nasazením a je jen škoda, že jsme přijeli v menším počtu. Z bodu jsem spokojený, ale i s výkonem týmu.“

Branky:    Rudolf Slanička 2 , Jiří Vokoun 1

Sestava Michal Vondrka-Pavel Fary (46. Jiří Neuman), Michal Obrtlík, Marek Polák, Lukáš