Mladší dorostenci úlohu favorita splnili

SK Štětí – 1. FC Dubí

8:2(4:1)

15.5.2022  21. kolo

Před týdnem mladší dorostenci odmítli dotáhnout se bodově na 5. SK Černovice, když rozhodující branku  znamenající prohru dostali v poslední minutě z penalty. Doma je   čekal 1. FC Dubí, který je na posledním místě Ústeckého přeboru a do tabulky nezískal ještě ani bod. O to větší překvapení jsme zažili hned ve 3. minutě, když se hosté po brance  Michala Šitta dostali do vedení 1:0. Naštěstí se nám za 2 minuty podařilo vyrovnat z penalty. Po chvilce dohadování, kdo ji bude zahrávat se na 1:1 trefil Daniel Hromy. Hosté nehráli vůbec odevzdaně a na jejich hře bylo znát, že i když jsou poslední, tak se se soupeřem dokážou poprat a před jeho brankou i zahrozit. Postupně jsme ale získávali půdu pod nohama a gólem na 2:1 se v 16. minutě prosadil Michael Miga. Pak si převzal střelecké sólo Petr Hůrka a předal ho až 15 minut před koncem zápasu. Do poločasu zvýšil ve 30. resp. 36. minutě dvěma brankami na 4:1. Do druhého poločasu jsme nevstoupili v až tak velké herní pohodě, ale i tak to byl do třetice Petr Hůrka v 56. minutě, který nechytatelně zvýšil na 5:2.  Hostům se podařilo korigovat výsledek na 2:5 v 64. minutě po brance Ondřeje Semeráda. Brankář Štětí nevěděl zda má zůstat v brance nebo vyběhnout, nakonec zůstal na poloviční cestě a již zmiňovaný střelec se do míče opřel takovou silou, že nabral letecké proudy a krásně zapadl za záda bezmocného gólmana. Radost hostů byla obrovská. Z diváckého pohledu bylo velmi hezké vidět jaká radost z fotbalu může být, i když se prohrává.   Počtvrté v utkání se prosadil Petr Hůrka v 76. minutě. Obešel všechno co stálo v cestě včetně brankáře a vedli jsme už 6:2. Za další minutu se dokázal prosadit i jiný střelec našeho mužstva. Na 7:2 upravil na hrotu hrající Roman Chromý. Ještě než hlavní arbitr utkání ukončil, tak jsme do výsledku utkání dokázali promluvit ještě jednou. Na konečných 8:2 zvyšoval Michael Miga.

Tento týden čeká mladší dorostence anglický týden. Nejprve doma ve středu 18. května v 17:00 dohrávka 19. kola proti TJ Hvězdě Trnovany a v sobotu 21. května hrají od 14:30  Lovosicích.

Branky: Petr Hůrka 4, Michael Miga 2, Daniel Hromy 1 (z penalty), Jan Chromý 1

Sestava: Adam Vích – Jakub Vejl, Vojtěch Budka, Adam Šabák, Radim Paďour, Jakub Jeník, Petr

Hůrka, Miroslav Novotný, Daniel Hromy (K), Petr Rutterle, Michael Miga, Roman Chromý,