Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Mužstvo dospělých ještě neulehlo k zimnímu spánku a podzim si prodlužuje přátelskými zápasy. První sehrálo ve Velvarech proti 8. celku v pořadí Fortuna ČFL.

Mužstvo dospělých ještě neulehlo k zimnímu spánku a podzim si prodlužuje přátelskými zápasy.  První sehrálo ve Velvarech proti 8. celku v pořadí Fortuna ČFL.

TJ Slovan Velvary

– SK Štětí

4:1(1:0)  přátelské utkání

12.11.2021

Poslední mistrovský zápas podzimní části sehrálo mužstvo dospělých 30. října. Začátek zimní přestávky to ale není. Kalendářní fotbalový rok jsme si prodloužili o 3 přátelské zápasy a ten první byl na programu 12. listopadu na umělé trávě ve Velvarech proti domácímu Slovanu účastníku 3. nejvyšší soutěže. Úvodní minuty patřily vzájemnému poznávání a mužstva hledala slabiny soupeře. Domácí sázeli především na rychlý přechod na polovinu soupeře, ale při tom nejnadějnějším je zastavil praporek rozhodčího, který signalizoval postavení mimo hru. Skóre se ale měnilo o 4 minuty později. Opět rychlý útok, který také hraničil s postavením mimo hru, ale rozhodčí tentokrát nechal pokračovat a výsledkem byla branka domácích na 1:0. V dalším průběhu 1. poločasu převzali iniciativu domácí a vypracovali si velké množství brankových příležitostí. Mušku buď ale měli nepřesnou, nebo jejich úmysl zvýšit náskok mařil skvělými zákroky Václav Sailer, který měl velkou zásluhu na tom, že jsme do konce 1. poločasu další branky neinkasovali. Do 2. části došlo v naší sestavě ke 2 změnám a ve hře dopředu už jsme byli mnoho otevřenější a hned v úvodu byl blízko vyrovnání Miroslav Müller, který z bezprostřední blízkosti branku přestřelil. Vypracovali jsme si i několik dalších šancí, ale chyběl větší klid v zakončení. Výsledek 1:0 se měnil v 59. minutě. Tak dlouho jsme váhali s odkopem míče do bezpečí, až jsme o něj přišli a toho využil jeden z domácích borců ke zvýšení náskoku na 2:0. V 67. minutě se nám podařilo vstřelit kontaktní branku. Těsně před pokutovým územím byl faulován Patrik Škoda, hlavní rozhodčí nechal výhodu, míč si vzal Miroslav Müller, ale byl také faulován. Bylo to už ale v pokutovém území a kopala se penalta. Na starost si ji vzal sám postižený a snížil na1:2. Domácí ale obrat v utkání nepřipustili. Využili 2 rychlý akcí, kdy se obrana po předchozích útocích našeho týmu nestačila v čas vrátit a museli jsme 2x tahat míč ze sítě. Utkání tak skončilo výsledkem 4:1 pro domácí.

Domácí potvrdili úlohu favorita a zaslouženě zvítězili. Naše mužstvo střídalo lepší momenty s těmi horšími. Utkání bylo vhodnou příležitostí prodloužit si sezónu, a i když jsme nebyli zcela kompletní, tak jsme si utkání i přes porážku užili. Za týden 19. listopadu nás čeká další přátelák a to v Roudnici n.L. , kde v 18:30 přivítáme na umělé trávě Teplickou rezervu.

Branky:  Miroslav Müller 1

Sestava: Václav Sailer- Petr Kovařík, Lukáš Janovský(45. Pavel Fary), Marek Polák, Jiří