Na hřišti vedoucího celku tabulky jsme sehráli velmi dobrý 1.poločas, ale brzo po změně stran jsme inkasovali a domácí už nás vyrovnat nenechali.

FK Neratovice-Byškovice – SK Štětí

2:1(0:0) 10. kolo 2.10.2021

Před týdnem jsme doma s Kladnem po remíze 1:1 přišli o první podzimní body na domácím trávníku. Vzít si zpátky body do tabulky pravdy jsme chtěli hned v tomto kole, ale to znamenalo bodovat na hřišti vedoucího celku tabulky, kde jsme ale neměli ano co ztratit, ale jedině získat. Před zápasem se dostavily trable na postu brankářů, protože ani jeden nebyl zdravotně v pohodě a nakonec musel nastoupit handicapovaný Václav Sailer. Zápas jsme rozjeli dobře. Důsledně jsme bránili a soupeře nepouštěli do žádné větší nebezpečnější akce. Vyráželi jsme do útoků a hledali skulinku v domácí obraně. Ve 3. minutě byl přichycen do ofsajdové pasti Jiří Neuman. V 7. minutě už náš další výpad na polovinu soupeře vypadal sympatičtěji. Na přihrávku od Jiřího Vokouna si k bližší tyči sběhl Jiří Neuman, ale z těžkého postavení míč mezi 3 tyče nedostal.  V 10. minutě (9:32) schytal úder rukou do obličeje David Čada, ale rozhodčí stojící několik metrů od přestupku byl jiného názoru. Byl z toho roh, který domácí dobře nerozehráli. Domácí připravili pro naši obranu první těžší chvíle ve 14. minutě. Martin Rejman poslal míč z volného přímého kopu do mlýnice před naší branku, ze které odvracel míč do bezpečí odkopem na roh Michal Obrtlík. Neratovice i po rohu dokázaly udržet míč na naší polovině, už, už se chystal zakončovat David Radosta, když mu balón odkopl Rudolf Slanička. Do třetice náznak šance domácích a tentokrát ta největší. Měl ji Martin Rejman z volného přímého kopu z ideálního střeleckého postavení ve 24. minutě.  Potřeboval by ale 2 branky postavené nad sebou, aby se mohl radovat. Ve 26. minutě musel pro zranění odstoupit Lukáš Janovský a nahradil ho David Mencl. Ve 32. minutě (31:40) byl již podruhé v tomto utkání poslán dost nešetrně na trávník David Čada, tentokrát ho kolenem knokautoval Tomáš Chlumecký. I v tomto případě rozhodčí Lubomír Bečvář jen přihlížel. Ve 35. minutě jsme zahrávali první roh. Vzal si ho na starost Jiří Vacek, ale Lukáš Dědek v brance si s ním poradil. Za další minutu jsme kopali roh znova a byla z toho největší gólová příležitost 1. poločasu. Ocitl se v ní Rudolf Slanička. Míč směřující do branky v posledním okamžiku srazil na roh kapitán domácích Tomáš Chlumecký. V závěru poločasu měly Neratovice ještě výhodu rohového kopu, který skončil míčem v náručí Václava Sailera. Hned z protiútoku jako blesk udeřil Jiří Vokoun a míč směřující do branky odkopla na roh předsezónní posila Neratovic z Hostouně 38 letý Radek Dosoudil. (50:54, 51:17) Úvod 2. poločasu se po nás stal nešťastným. Inkasovali jsme.  I když tomu předcházely situace, které byly přinejmenším sporné a při odjezdu z Neratovic v nás zanechaly určité pochyby. Jednak volný přímý kop v 52. minutě rozehrával Radek Dosoudil i s posvěcením rozhodčí minimálně 8 metrů blíže k naší brance, míč našel za naší obranou Martina Rejmana, který dle signalizace hráčů byl postavení mimo hru, potvrdili to světci na tribuně a napovědět se to snaží i video záznam. Asistent Václav Ježek nechal ale akci pokračovat a vedoucí branku Neratovic vstřelil Stanislav Klobása. Budeme věřit, že ani on nebyl v postavení mimo hru. Inkasovaná branka naši hru hodně ovlivnila a dostat se zpět do výkonu 1. poločasu se nám nedařilo. I když střele Rudolfa Slaničky v 57. minutě moc nechybělo, aby doplachtila mezi spojnici tyče a břevna. Na začátku 61. minuty zatáhl za záchrannou brzdu nedovoleně Rudolf Slanička a domácí Martin Rejman zahrával volný přímý kop. Reflexivní zákrok Václava Sailera v brance nás uchránil od nejhoršího. To ale stejně přišlo a hned o minutu později. Ve středu hřiště jsme přišli v 62. minutě zbytečně o míč a Václav Vorasický nás střelou mezi obránci rychle potrestal brankou na 2:0. Na případný obrat v zápase sice ještě zbývala necelá půlhodina, ale do šancí jsme se moc nedostávali. Domácí cítili dvougólový náskok a dopředu už se také za žádnou cenu nehonili. V 83. minutě jsme po faulu na Davida Čadu zahrávali volný přímý kop, ale Jiří Vacek trefil jen obránce. 30 vteřin zbývalo do konce řádné hrací doby, když se zčistajasna za obranou domácích objevil Muamer Mešič a před brankou našel nabíhajícího Jiřího Vokouna, který ve skluzu snížil na 1:2. Rychle jsme odnesli míč na rozehrávku ze středového kruhu, ale stejně tak rychle rozhodčí zápas ukončil, jen co se domácí dotkli míče. Nenastavil ani vteřinu a šanci na vyrovnání nám hlavní arbitr rychle ukončil.

Možná někdo může říci, že porážka 2:1 na hřišti vedoucího celku tabulky není špatná, ale podle průběhu utkání jsme se s bodem mohli domů klidně vrátit. 1. poločas byl zcela vyrovnaný a ve hře dopředu jsme byli i nebezpečnější. Domácí si žádnou větší příležitost nevypracovali. Zlomovým momentem byla 52. minuta, kdy jsme inkasovali gól, kterému bezprostředně předcházelo několik situací, které všechny vyzněly ze strany rozhodčích proti nám. Branka byla pro domácí tím správným dopingem a naopak naše mužstvo už se až do konce zápasu do toho správnému herního rytmu nedostalo. Navíc Neratovice v 62. minutě přidaly pojistku na 2:0. Když jsme v poslední minutě zásluhou Jiřího Vokouna snížili na 1:2, tak nám radost rychle ztrpkla, když se nestavovala ani vteřina.

Branky: Jiří Vokoun

Sestava: Václav Sailer- Petr Kovařík (82. Jakub Janovský, Michal Obrtlík, Rudolf Slanička,