23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

Stejně jako před týdnem se mužstvo dospělých dostalo na hřišti soupeře do vedení, ale ani tentokrát nevyhrálo. Dokonce prohrálo a proč tomu tak bylo, stojí určitě zato si přečíst,

FC Chomutov – SK Štětí

3:1(2:1)   8.kolo 18.9.2021

Během posledních 14 dnů zbylo trenérům 11 zdravých hráčů. Na lavičce v Chomutově byli sice 4 hráči, ale jen jeden byl připraven do hry a to ještě brankář Václav Sailer, se kterým se ale podle potřeby spíše počítalo na hrot útoku. Zápas v Chomutově v pěkném fotbalovém stánku proti domácímu FC byl naším druhým venkovním v řadě. Soupeř měl 8 bodů, o 3 méně než naše mužstvo.  V úvodních minutách se obě mužstva herně poznávala a hrálo se většinou od vápna k vápnu. První velkou brankovou příležitost si připravilo naše mužstvo. Běžela 11. minuta, kdy se po levé straně vydal do útoku David Mencl a centrem přes celé vápno na zadní tyč našel Ondřeje Černého, který sám před brankou poslat  míč do branky nedokázal. Ve 14. minutě jsme se po tlaku domácích potili ve vlastním pokutovém území, ale nakonec se nám podařilo míč dostat z vápna pryč. V 18. minutě zahrál z volného přímého kopu míč do vápna domácích Muamer Mešič a moc nechybělo, aby někdo z našich hráčů lehce míč tečoval a mohli jsme jít do vedení. Ve 21. minutě to bylo opět naše mužstvo, které předvedlo rychlou kombinační akci, která po střele Davida Mencla skončila jen rohem.  Ve 28. minutě už jsme se branky dočkaly. Z volného přímého kopu se do horní poloviny branky parádně trefil Muamer Mešič, který mimochodem v Chomutově v minulosti také působil, a i když si brankář na míč sáhnul, tak byl krátký a Štětí vedlo 1:0. Uběhlo ale 8 minut a nastal zásadní obrat v zápase.  Lukáš Janovský se nedohodl s brankářem, kdo bude hrát míč a toho využil hráč domácích, došlo ke kontaktu s gólmanem, který dle zápisu o utkání podrazil soupeře bez možnosti hrát míč, tu možnost neměl ani útočník, který se zpožděním skácel k zemi. Rozhodčí Vojtěch Boček, který v minulosti řídil i Pražský přebor, ukázal na značku pokutového kopu a ještě vytáhl červenou a kartu ukázal ji našemu brankáři Michalu Vondrkovi.  Jak bylo zmíněno, nastal velký zlom v utkání. Jednak do branky musel Václav Sailer, který s tím před zápasem moc nepočítal a penaltu na 1:1 proměnil Martin Boček. Domácím narostla křídla a ve 41. minutě jsme si na hranici velkého vápna nepohlídali Michala Klimeše, který poslal nechytatelně míč k pravé tyči na 2:1. Ve 2. minutě nastavení došlo ještě k nepříjemnému střetu ikony zdejšího a nejenom zdejšího fotbalu Patrika Gedeona jedním z našich hráčů a musel být vystřídán. Z nosu byla vidět vytékat krev.  Na hřišti zůstal jeho syn Filip. Druhou polovinu zápasu začali lépe domácí, kteří chtěli vedení ještě pojistit. Ve 49. minutě kopali volný přímý kop a v 53. minutě se přes celé hřiště řítil na naši branku hráč domácích, který naštěstí pro nás branku těsně minul. V 56. minutě Chomutov znova zahrozil, ale tentokrát jsme se mohli spolehnout na dobrý zákrok Václava Sailera v brance. Stále to bylo jen o branku a naděje na nějaký kontr a vyrovnání stále žila. Domácí byli v těchto momentech  nebezpeční hlavně  z volných přímých kopů, a že jich kopali. V 63. minutě po faulu Patrika Škody, Martin Boček trefil jen zeď, další trestňák následoval v 68. minutě. Po něm branka padla a pro postavení mimo hru nemohla být uznána. A když už jsme ve výčtu volných přímých kopů, tak v 79. minutě přišel na řadu další, ale míč po něm skončil vedle. Naši kluci bojovali, a i když se hrálo většinou na naší polovině tak jsme se snažili využít každé příležitosti k protiútoku. Bohužel i přes všechnu dřinu žádná gólovka nepřišla.  Naopak 6 minut před koncem domácí zahrávali, můžete hádat co, volný přímý kop. Tentokrát už se dočkali, když po centru před branku nešťastně mí tečoval Michal Obrtlík do vlastní branky a skóre se změnilo na 3:1 pro Chomutov. To bylo také konečné rozhodnutí o osudu zápasu, který tímto výsledkem také skočil.

Zápas jsme měli velmi dobře rozjetý a v prvních 30 minutách jsme byli domácím výše než vyrovnaným soupeřem. Měli jsme šance a jednu z nich ve 28. minutě Muamer Mešič také využil a po volném přímém kopu jsme vedli 1:0. Domácí byli v těchto momentech hodně nervózní. Každý zákrok komentovali a velkým překvapením  pro náš tým, ač se to možná nebude někomu líbit,  bylo chování Patrika Gedeona. V úvodu zápasu byla z jeho úst směrem k našim hráčům slyšet hláška „ Já ti přerazím všechny nohy a ukončím ti divizní kariéru“.  Rozhodčí Vojtěch Bočok dělal, že neslyší  a i asistenti na tom byli podobně. Možná to slyšel delegát. Když jsme jeli domů tak v Mostě říkali, že to slyšeli. Ani žlutá ani červená to ale nebyla.       S výkonem rozhodčích hlavně hlavního Vojtěcha Bočoka a asistenta Víta Nedvěda jsme byli hodně nespokojeni. V úvodu to vypadalo, že zápas řídí Patrik Gedeon a ne oni. Ten měl být už ve 30 minutě pod sprchou. Naše nespokojenost vypukla po nařízené penaltě. V průběhu celého zápasu jsme cítili, že se používá dvojí metr a výsledkem byly žluté karty hlavně pro naše hráče. Tam kde na jedné straně to byl zákrok čistý, tak na druhé to byl faul. Letos jsme to v divizní soutěži zažili poprvé  a věříme, že naposledy. Vrátíme-li se k zápasu, tak od onoho vyloučení Ondřeje Vondrky, byli domácí aktivnější a ve 2. části si v závěru vítězství pojistili  brankou na 3:1. Naše mužstvo, které vlastně celý zápas, nejenom, že nebyl nikdo na střídání, ale od 56. minuty bylo nuceno hrát jen v deseti, zaslouží pochvalu za bojovnost a zato, že utkání až do konce nevzdalo.  Možná by stálo zato,kdyby si Deník z Chomutova  upravil informaci, že Muamer Mešič jen kosmeticky snižoval. On nesnižoval on krásnou střelou z volného přímého kopu dostal naše mužstvo do vedení 1:0 a až pak se odehrávaly věci zde popsané. Nyní hrajeme v sobotu 25. září od 10:15 doma proti  a  FK Olympii Březová.

Branky: Muamer Mešič 1

Sestava: Michal Vondrka(35.ČK)-Petr Kovařík, Michal Obrtlík, Lukáš Janovský, David Mencl-