23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

8 branek viděli diváci až po změně stran. Přesvědčivé vítězství mužstva dospělých se rodilo ve 2. poločase.

SK Štětí – Fotbalový klub Ostrov

6:2(0:0)   4. kolo 21. 8. 2021

Ve 4. kole proti sobě nastoupila mužstva se stejným počtem 4 bodů. Před týdnem jsme zaváhali v Českém Brodě a doma jsme chtěli ukázat, že s porážky se poučíme a s Fotbalovým klubem Ostrov v třetí sezóně po sobě už doma vyhrajeme. Na obou stranách se začalo opatrně, i když už v 8. minutě se před brankou hostů hlásil o slovo Jakub janovský, ale dobře postaveného brankáře neprostřelil. V 9. minutě zasvítila v ruce hlavního arbitra žlutá karta a směřovala na domácího hráče Marka Poláka. V 15. minutě se po levé straně rozběhl David Mencl a překrásným centrem poslal míč na hlavu Miroslava Müllera, ale krásný zákrok hostujícího gólmana Michala Süttö udržel hosty nad vodou. Ve 22. minutě se na polovinu soupeře vydal Jiří Vokoun, míč přistrčil na Marka Poláka, ale ten kopačku správně nasměrovanou neměl. Hosté byli většinou stažení na své polovině a v prvním poločase jsme na vážnější akci z jejich strany čekali marně. Domácí ale domácí si také žádnou větší gólovku nevypracovali až na jednu těsně před změnou stran, o které bude ještě řeč. V čem Štětí v 1. poločase zvítězilo, byly rohové kopy, kterých kopalo šest, ale nic z toho nevytěžilo. Ve 34. minutě to z velké dálky zkusil Rudolf Slanička, ale mířil jen doprostřed branky. Již zmiňovaná branková příležitost se odehrála ve 43. minutě. Po nepřehledné situaci před brankou Ostrova zakončoval David Čada, ale opět našel jen dobře připraveného brankáře. Do 2. poločasu jsme vyběhli se 2 změnami a hned od úvodního hvizdu jsme začali diktovat tempo hry a s tím přicházely i šance. V 50. minutě se probil do pokutového území Muamer Mešič, ale zákrokem na hranici pravidel ho hosté poslali k zemi. V 54. minutě už jsme se radovali. Jiří Vokoun servíroval před upuštěnou branku míč na nabíhajícího a do 2. poločasu nastoupivšího Tomáše Beláka, který s přehledem otevřel skóre na 1:0. Radost trvala přesně 4 minuty. Pak jsme nechali u zadní tyče 2 volného hráče a jeden z nich Zbyněk Vondráček dotlačil hlavou míč za brankovou čáru na 1:1. K naší velké radosti se ale skóre rychle měnilo. Po hodině hry z volného přímého kopu posadil Jiří Vacek míč na hlavu Rudolfa Slaničky a na ukazateli skóre se objevil výsledek 2:1 pro Štětí. Velké chyby se dopustil brankář hostů v 66. minutě. Chyboval v rozehrávce, nabil Markovi Polákovi a pak už jen sledoval, jak míč směřuje za jeho záda na 3:1.  Černé chvilky hostů, kteří i do těchto chvil čekali na šanci, pokračovaly v 72. minutě. Ondřej Černý uvolnil Jiřího Vokouna, ale ten míč pod nohama brankáře do sítě nedostal. Branky na 4:1 jsme se dočkali v 77. minutě. Jiří Vokoun připravil prostor k zakončení pro Ondřeje Černého a ten se nemýlil. Malý záblesk na obrat vycítili hosté 10 minut před koncem, kdy jsme na vlastní polovině přišli zbytečně o míč a byl z toho centr před naši branku, kde tím posledním, kdo poslal míč za brankovou čáru na 4:2 z našeho pohledu, byl Jakub Kostka. Z míry nás to ale nevyvedlo a výstavní branku v 84. minutě na 5:2 představil Muamer Mešič. Nejprve vyškolil 2 obránce a pak střelou přes celou branku mezi spojnici tyče a břevna rozvlnil síť. Nebylo to ale ještě všechno. Běžela 1. minuta nastavení a střídající, vždy usměvavý Pavel Fary byl ve správný okamžik na správném místě  a brankou na 6:2 udělal závěrečnou tečku za tímto zápasem.

Zápas 2 poločasů. V tom prvním diváci žádnou branku neviděli, ale po změně stran tahali brankáři míč ze své sítě 8x. V 1. poločase jsme sice měli převahu, ale před brankou soupeře to až na 2 nadějné příležitosti moc nehořelo. Do 2. poločasu jsme nastoupili se 2 změnami v sestavě a hlavně domácí fanoušci se měli na co dívat. Začaly padat branky a náš náskok utěšeně narůstal. Jak po utkání přiznal hostující trenér Jindřich Heffner, začala se projevovat kvalita a ta byla větší na naší straně. K vidění byly i hezké góly. Obzvlášť tu Muamera Mešiče na 5:2 stojí za to shlédnout na videu. Zasloužené 3 body pro naše mužstvo. V tabulce jich máme 7 a patří nám 4. místo. Za týden v neděli 29. 8. 2021 hrajeme v 10:15 na Meteoru a další domácí utkání náš čeká 4. 9. 2021 v 10:15, kdy nastoupíme proti FK SEKO Louny.

Branky: Tomáš Belák 1, Rudolf Slanička 1, Marek Polák 1, Ondřej Černý 1, Muamer Mešič 1

Pavel Fary 1

Sestava: Michal Vondrka-David Čada, Rudolf Slanička(78. Petr Kovařík), Lukáš Janovský,