26. kolo, Ne 12.05 17:00

Ani potřetí v řadě se mužstvu dospělých nepodařilo v Českém Brodě bodovat.

SK Český Brod – SK Štětí

3:0(1:0)   14.8.2021   3. kolo

Do Českého Brodu jsme jeli s dobrou náladou a ziskem 4 bodů z úvodních 2 kol nového ročníku divizní soutěže. V uplynulých 2 letech se nám na zdejším stadionu nedařilo a vždy odjížděli s porážkou. Domácí celek, který před začátkem soutěže oznámil, že by se postupu do vyšší soutěže nebránil, byl v tomto utkání favorit, i když před týdnem ve Slaném nečekaně prohrál 2:0. Začali jsme odvážně a v úvodních 10 minutách jsme si připravili 2 nadějné příležitosti. Tou první byla štiplavá střela Jiřího Vacka z dobrých 35 metrů a brankáře domácích Patrika Malinu pálí ruce ještě teď.    Tu druhou měl Jiří Vokoun, který zkoušel přehodit brankáře, ale pokus nevyšel. Mezitím v 6. minutě to s naší obranou po nepřehledné situaci také nevypadalo dobře, ale na poslední chvíli se nám podařilo dostat míč do bezpečí. Ve 14. minutě jsme čelili volnému přímému kopu. Michal Vondrka, který se v tomto ročníku postavil poprvé mezi 3 tyče, vyboxoval balón pryč z pokutového území.  O 2 minuty jsme pustili do zakončení Marca Ceccarelliho a ještě štěstí, že mu míč na nohu nesedl, jak by si představoval a vysoko branku překopl. V 19. minutě už se stejný hráč mohl radovat.  Základem branky byl rychle založený útok, po němž se míč dostal k již zmiňovanému Marcu Ceccarellimu a prohrávali jsme 1:0. Branka vzbudila diskuze, zda jí nepředcházelo postavení mimo hru. Škoda, že není záznam zápasu zveřejněn na TVCOM, ale třeba se tam objeví a budeme moci posoudit, zda to asistent rozhodčího posoudil správně.  Domácí mohli dokonce svůj náskok o chvilku později ještě navýšit, ale pomohlo nám břevno. Ve 31. minutě to z hodně velké dálky vyzkoušel jeden z hráčů domácích, míč před Michalem Vondrkou nepříjemně poskočil a ten byl rád, že míč dostal aspoň na roh. V dalších minutách 1. půle jsme zahrávali 2 rohové kopy, ale ani po jednom z nich jsme si žádný vážnější střelecký pokus nevypracovali. Pak přišla 40. minuta a v ní důležitý moment utkání. Michal Obrtlík nedovoleným způsobem zastavil hráče domácích a byl odměněn žlutou kartou. Bohužel to ale byla již karta druhá a marné byli naše připomínky, že ta první byla hodně přísná, a tak se se musel vydat po sprchy. Ale  i tak jsme si ještě v poslední minutě prvního poločasu jednu šanci vypracovali, ale hlavička Miroslava Müllera po centru Marka Poláka byla nepřesná. Druhý poločas, do kterého jsme vstupovali s tím, že ještě není nic ztraceno, i když hrajeme jen v 10, začali domácí volným přímým kopem po faulu a žluté kartě Lukáše Janovského. Ale byla to naše jedenáctka, teda desítka, která byla v úvodu 2. části aktivnější. Měli jsme výhodu několika rohových kopů, ale tu největší šanci srovnat skóre měl po přihrávce od Jiřího Vokouna Marek Polák, ale z velmi dobrého střeleckého postavení branku minul. Jak už to ve fotbale bývá „Nedáš, dostaneš“. V 56. minutě jsme nedokázali přerušit rychle se rozvíjející útok Českého Brodu na polovině hřiště a byla z toho branka Ondřeje Kubiše na 2:0. Tím naše snaha o obrat v zápase hodně otupena. Pokusili jsme se hru ještě oživit několikerým střídáním, ale k brance to nevedlo. Naopak v 65. minutě jsme po rohu nedokázali pokrýt Ondřeje Kejhu a ten upravil už na 3:0 pro Český Brod. Korigovat výsledek mohl Marek Polák, ale proti střele z velmi těžkého úhlu se dobře postavil gólman. Pak už bylo k vidění jen pár nevyužitých rohů na obou stranách, a když pak asistent rozhodčího těsně před koncem zastavil Jiřího Vokouna ve  slibně se rozvíjející akci zvednutým praporkem pro postavení mimo hru, tak bylo jasné, že z Českého Brodu si neodvezeme body a ani vstřelenou branku. Za týden 21. srpna nás v sobotu na domácím trávníku ve 4. kole v 10:15 čeká fotbalový klub Ostrov, který v tomto kole doma porazil SK Slaný 2:1.

Zápas jsme nezačali špatně. Hráli jsme aktivně a vypracovali jsme si 2 slibné brankové příležitosti, které ale skončily neúspěšně. Domácí si počkali do poloviny poločasu. Založili rychlý útok a jejich ostrostřelec v minulém kole vyloučený Marco Ceccareli se nemýlil. Další důležitý moment se odehrál v závěru 1. poločasu, kdy se po 2. žluté kartě nechal vyloučit Michal Obrtlík. K obratu v zápase jsme se ještě nadechli v úvodu 2. části, ale když největší příležitost ke srovnání nevyužil Marek Polák a naopak domácí v 56. resp. 65. minutě své příležitosti zužitkovali, tak bylo rozhodnuto. Největší rozdíl mezi oběma týmy byl ve hře před brankou soupeře. Nám finální přihrávka k zakončení a to byla naopak deviza domácího týmu, kterým tak dokráčel ke druhému letošnímu vítězství.

Sestava: Michal Vondrka-David Čada (78. Petr Kovařík), Michal Obrtlík (40. ČK), Lukáš

Janovský, Jiří Vacek-Jiří Vokoun, Muamer Mešič, Marek Polák, Patrik Škoda (72.

Rudolf Slanička), David Mencl (58. Jakub Pícha)- Miroslav Müller (58. Jiří Neuman)

Připraveni: Pavel Fary, Jakub Janovský, Václav Sailer

Trenér: Vladimír Frey(Josef Jarolím-nemocen)  Vedoucí: Milan Plíšek

Rozhodčí: Ivan Klečka-Lukáš Tryzna, Martin Vitvar

Delegát: Patrik Filípek   162 diváků