Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Ještě 5 minut před koncem jsme prohrávali jen o 2 branky. Pak jsme ale 3x inkasovali.I tak podalo mužstvo dospělých kvalitní výkon a donutilo hrál ligové mužstvo naplno.

FC Hradec Králové(1. liga) – SK Štětí

6:1(2:1)   14.4.2021  přátelský zápas

Ještě v  pondělí ráno 12. 7. 2021   hledalo mužstvo dospělých soupeře pro středeční přátelský zápas, aby za 2 dny odpoledne mířilo do více jak 100 kilometrů vzdáleného Hradce Králové, kde na ně čekal nováček Fortuna ligy (1. liga) FC Hradec Králové. Až na 3 hráče jsme byli kompletní a všichni se těšili, jak zvládneme konfrontaci s účastníkem nejvyšší soutěže. Domácí, jak se očekávalo, se hned od úvodních minut nastěhovali na naši polovinu. Museli jsme být v neustálém střehu a na odpočinek nezbývala ani vteřina. Výborný výkon podal Václav Sailer v naší brance, který hned v 5. minutě čelil brankové příležitosti domácích. Ve 14. minutě zase zasáhl úspěšně proti střele Jakuba Rezka.  Blízko vedoucí brance byli domácí výběr ve 20. minutě, ale míč jen těsně skončil vedle levé tyče.  Branky se Hradec dočkal ve 25. minutě. Hodně tomu pomohl Jiří Vacek, který místo odkopu míče do autu, zvolil nepovedenou malou domů a toho k brance na 1:0 využil Daniel Vašulín. Dlouho  nás to ale nemrzelo, protože hned po rozehrávce z těžkého úhlu střílel Miroslav  Müller a Patrik Vízek v brance zachránil jen za cenu rohu, ze kterého Jiří Vokoun nádherně nasměroval míč na hlavu Davida Čady, který vyskočil k překvapení všech nejvýš, a bylo srovnáno na 1:1. Domácí zareagovali sérii rohů, ale ani po jednom se do žádné vážnější příležitosti před naší brankou nedostali. Ve 34. minutě včasným vyběhnutím a pádem na zem Václav Sailer v brance zpacifikoval pokus Adama Vlkanovy a stále jsme drželi remízu 1:1. Ve 38. minutě skončil míč za naší brankovou čárou, ale gól pro postavení mimo hru nemohl platit.  Druhého úspěchu se domácí dočkali ve 40. minutě a opět tomu pomohla naše chyba. Zbytečná ztráta míče na vlastní polovině. Branku na 2:1 vstřelil autor prvního gólu Daniel Vašulín. Poločasový výsledek 2:1 pro Hradec byl pro nás příjemný, i když hned v úvodu se domácí snažili své vedení navýšit. Kopali roh a hlavně v 52. minutě volný přímý kop ze vzdálenosti 17 metrů. Skončilo to střelou vysokou nad naši svatyni.  3:1 se rozsvítilo na ukazateli skóre v 65. minutě po velmi hezké kombinaci, kterou zakončil Jakub Rezek.  Marné byly protesty, že tomu předcházel faul na Miroslava Müllera ve středu hřiště. V dalších minutách se hrálo většinou od vápna k vápnu. Šanci jsme si žádnou nepřipravili, ale ani domácí žádnou tutovku neměli. Snad jen rohy a jeden volný přímý kop, ze kterého trefili jen zeď. Příležitost zahrát si proti ligistům dostal i zbytek naší hráčské lavičky. Postupně nám ale ubývaly síly a v poslední pětiminutovce jsme k naší malé radosti 3x inkasovali. Nejprve na 4:1 zvýšil po přihrávce Jana Závišky Denis Donát, aby hned v 87. minutě navýšil vedení na 5:1 Jan Záviška. Bohužel v nastaveném čase  se Hradci podařilo ještě skórovat upravit na konečných 6:1 zásluhou Filipa Kubaly.

Utkání pro nás bylo nejenom příjemným zážitkem zahrát si proti ligistům ale i velkou zkušeností, která se v bojích o mistrovské body určitě využije. Podali jsme velmi dobrý výkon a soupeř musel hodně máknout, aby se dopracoval vysokému vítězství. Po většinu zápasu jsme dokázali zachytávat útoky domácích  a obrana si s ofenzívou dokázala poradit.  Škoda jen poslední pětiminutovky, kdy jsme 3x museli tahat míče ze sítě. I tak ale hráči zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon

Rozhodčí: Petr Vít-Lukáš Vojtěch, Miloslav Zita