Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Stará garda točila desítku. Dočtete se zde i o zápase před 35 lety v němž vstřelil branku i nejlepší střelec dnešního utkání Vladimír Líbal.

Sepap  Štětí – TJ Lovečkovice

10:2(3:1)  17. 6. 2021  okresní přebor Sk.B

Zápas se měl hrát původně v pátek, ale protože ve stejný čas hrála naše reprezentace na Euro zápas Chorvatskem, tak byl pochopitelně přeložen na čtvrtek. Nastupovali v roli favorita, šlo o to ji potvrdit a tím si zajistit 1. místo ve skupině B okresního přeboru s právem hrát finále s vítězem skupiny A což jsou Litoměřice. Ještě než diváci stačili zaujmout za úmorného vedra své pozice v hledišti tak už jsme vedli 1:0. Brzo potom už to bylo 2:0 a kráčeli jsme za vítězstvím. Trochu jsme znejistěli 15 minut před změnou stran, kdy soupeř po našem bohorovném bránění snížil na 1:2. Do poločasu jsme ještě stačili odskočit na dvoubrankové vedení 3:1. Začátek 2. poločasu jenom rozhodl. V rychlém sledu za sebou jsme nastříleli 3 branky a o 3 body už jsme nemohli přijít. Brankostroj neskončil branek a na kontě soupeře přibývaly. Tu desátou, poslední na konečných 10:2 vstřelil hráč s číslem deset na zádech Vladimír Líbal.  Ano, ten hráč, který před 35 lety přišel do Štětí hrát 3. ligu a střílet branky. Níže se o jednom takovém zápase můžete dočíst.

Realizační tým: Milan Šťastný , Jan Tyle

Zasloužená výhra našeho týmu, který potvrdil 1. místo v tabulce a ve středu 23.6.2021 ho v Mlékojedech čeká finále s FL Litoměřicemi.

Před 35 lety

SEPAP Štětí – PS Ústí n.L.  3:0(3:0)

16.8.1986  1. kolo Česká fotbalová liga

SEPAP          :  Valenta M.– Běloubek – Kovárna – Tymich J. – Podzimek – Šmidrkal –

Valenta V. – Slaný – Trutnovský – Kroupa – Vladimír Líbal

Ústí n.L.      :  Dvořák – Bubla – Peterka – Brabenec – Kolář – Daranyi –

Dašek – Matzke- Beneš – Michal – Budka

Branky          :   1. min. Líbal                          1:0

15. min. Tymich                       2:0

44. min. Kroupa z 10 m           3:0

Střídání        :  70. min. Smolík místo Kroupy

23. min. Loubal místo Dvořáka

30. min. Košík místo Koláře

Žluté karty    :  25. min. Podzimek za podražení soupeře v boji o míč

50. min. Běloubek za držení soupeře

Rozhodčí      :  J. Gorner  – Jablonec

Milan Opolský – Horní Beřkovice

petr Wencl - Teplice

V prvním utkání 2 NFL nám určil los soupeře, se kterým jsme končili minulý ročník 2.NFL vítězstvím 2:1. V tomto utkání podalo naše mužstvo dobrý výkon a do nového bodování si připsalo 3 body. Již od 1. minuty nasadilo vysoké tempo a nový hráč v našem dresu V.Líbal se po 50 vteřinách hry zapsal poprvé do tabulky střelců. V 15. min. zvýšil J. Tymich na 2:0 a v poslední minutě 1. poločasu J. Kroupa z 10 m kopu zvýšil na 3:0. Škoda, že na konci 1. poločasu a během celého 2. poločasu se strhl silný vítr, který s průtrží mračen byl velkou překážkou pro obě mužstva.