23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

Dlouho jsme vedli 1:0, ale nakonec inkasovalo B mužstvo dospělých vysokou porážku

SK Štětí B – TJ Slovan Horní Beřkovice

1:4(1:0)    5.6.2021    přátelské utkání

Další ze série přátelských zápasů čekal B mužstvo dospělých. Po 2 venkovních je čekalo střetnutí na domácím hřišti. Soupeřem jim byl účastník okresního přeboru Mělník. Úvodní minuty se nesly ve znamení vzájemného poznávání, i když více nebezpečnějším týmem byl ten ze Štětí. V 7. minutě elegantně hlavičkoval Adam Brůža a míči chyběl metr, aby skončil v síti hostujícího gólmana. V 11. minutě už jsme se ale radovali. Rychlý průnik do šestnáctky soupeře zakončil Daniel Lisec střelou pod tělem brankáře a získal tak našemu mužstvu vedení. Ještě lépe mohlo být ve 13. minutě. Zpoza šestnáctky vyslal projektil na  hostující branku Adam Brůža a i tentokrát mu chyběl metřík k úspěchu. Hosté zvyšovali obrátky pomaleji, ale jejich útoky se stávaly stále nebezpečnější. To už se ale nad fotbalovým stánkem ve Štětí stahovala černá mračna.  Chvilku se zdálo, že se to Štětí vyhne, ale se strhl silný déšť, který ve 33. minutě zahnala hráče a diváky do úkrytu. 10 minut se nehrálo. V krátké době, která zbývala dokonce poločasu, byli lepším týmem hráči z Horních Beřkovic. Po faulu Tomáše Danče zahrávali volný přímý kop, míč směřoval do šibenice a Minárik předvedl stejně excelentní zákrok a vyškrábl míč na rok. Ve 42. minutě musel zasahovat a hostům nezbývalo nic jiného než se držet za hlavu. Druhý poločas začal hned, jak skončil první. První se ke slovu přihlásil Luboš Uřidil, když se protáhl mezi 2 obránci, ale postavil se proti němu brankář  a střelu zneškodnil. V 55. minutě mohli ale vyrovnat hosté, když na našeho brankáře postupoval úplně sám jeden z jeho borců, ale branky se nedočkal. V 56. minutě se hosté vyrovnání na 1:1 přeci jenom dočkali. Střelcem branky byl Jansa. Odpověděli jsme dvěma nadějnými příležitostmi, ale v obou případech bez úspěchu. Adam Brůža vystřeli těsně vedle a stejný hráč měl další možnost o chvilku pozdě, ale jeho hlavičku dostal brankář do bezpečí. To bylo ale z naší strany všechno a od těchto bylo více slyšet se dohadovat a kritizovat jeden druhého. Dění na hřišti ovládli hosté a začali střílet jednu branku za druhou. V 74. minutě po centru zleva zůstal úplně sám nekrytý útočník a Horní Beřkovice dostal do vedení 2:1. Za další 4 minuty si s míčem ve středu hřiště zahrával Tomáš Danč s míčem tak dlouho až o něj přišel a hosté trestali brankou na 3:1. Kalich hořkosti jsme si vypili do úplného dna v 74 minutě, když jsme tahali míč ze sítě počtvrté. Za týden 12. června nás čeká další těžké utkání v 17:00 proti Budyni na jejím hřišti.

Branky: Daniel Lisec

Sestava: Minárik- Šimon Vála, Jakub Pilař, Tomáš Danč, Daniel Ivanič, Lukáš Brzek, Jindřich, Daniel Lisec, Josef Horáček

Trenér: Pavel Minárik, Jiří Ransdorf

Rozhodčí: Jan Suchitra-David Čada, Martin Toráč