Stará garda si rozhodující náskok získala hned v úvodu a překvapení nepřipustila

Dynamo Střížovice

– Sepap Štětí

1:7(0:4)

4.9.2020  3. kolo Okresní soutěž Sk.B

Malé derby Střížovický Texas proti Papírákům ze Štětí. Sepap v prvních 2 kolech válel, vítězil a domácí zase v 1. kole přestříleli Hoštku a ve 2. měli volno. I tak jsme úlohu favorita začali naplňovat už v 7. minutě, kdy balón zasunul do prázdně branky Miloš Vála. Branku na 2:0 zařídil Jakub Červinka, který bez nějakého delšího váhání poslal míč po přihrávce zprava okamžitě za záda bezmocného Miroslava Hampla. Když pak v 17. minutě přidal stejný hráč pojistku na 3:0, tak to z domácí střížovickou bárkou vypadalo jak na rozbouřeném moři. V 18. minutě sice domácí zahrávali volný přímý kop, kterým odkrokoval vzdálenost 9,15 od zdi náš Jiří Vokoun, ale ani to nepomohlo, aby z toho vzniklo nějaké nebezpečí. V dalších minutách jsme si vzali menší oddechový čas a teprve až ve 35. minutě jsme znova udeřili. Roman Morávek z hraničního postavení mimo hru našel před brankou mezi obránci ukrytého Jana Fibicha, který zvýšil už na 4:0. Na začátku 2. poločasu na sebe upoutal nejvíce pozornosti Roman Morávek, který se 2x ocitl v gólovém postavení. Nejprve trefil tyč jen z boku a podruhé v ještě větší šanci branku vysoko přestřelil. Pak jakoby se domácí probudili a bylo to úplně jiné mužstvo než v 1. půli. Několikrát se dostali hodně blízko naší branky a v 52. minutě Ivan Srba, který svojí největší střeleckou úrodu sklízel kdysi na Brocně, snížil na 1:4. Naděje na další se snížení náskoku domácím uhasla v 62. minutě, kdy byl v pokutovém území Střížovic faulován Pavel Čermák. Pokutový kop si vzal na starost Radek Flór a s přehledem upravil na 5:1. Utkání se vrátilo zpět na koleje z prvního poločasu a domácí obrana nevěděla kam dříve skočit.  V 63. minutě se pro míč pozdě vydal brankář domácích a Miloš Vála trestal gólem na 6:1.  Tečkou za pátečním zápasem byla branka opět Miloše Vály, který nadvakrát nakonec dostal míč do sítě na konečných 7:1.

Po 3. kolech už jsou bez ztráty bodu jen 2 týmy. Sepap Štětí a Bezděkov. Další domácí zápas hraje stará garda v pátek v 17:30 doma proti Bohušovicím.

Branky: Miloš Vála 3, Jakub Červinka 2, Jan Fibich 1, Roman Flór 1

Sestava: Roman Flór-Daniel Jerman, Jan Arazim, Pavel Božík, Petr Kindl, Roman Morávek,

Karel Neruda, Jiří Vokoun sen., Jan Fibich, Michal Hamšík, Jakub Červinka, Miloš