TJ Podřipan Rovné

SK Štětí B

3:5(1:4)

25.7.2020  dospělí přátelský zápas

Hezká fotbalová akce probíhala v sobotu 25. července na hřišti na úpatí památné hory Říp v Rovném. Pořádali ji místní fotbalisté Podřipanu pod záštitou otevření nové fotbalové sezóny. Pěkné počasí, trávník zastřižen, početná divácká kulisa, které měla k dispozici dostatek pití i jídla. Součástí podniku byl i zajímavý výběr našeho týmu SK Štětí, který pod hlavičkou SK Štětí B nastoupil na závěr dne k přátelskému utkání proti domácímu týmu vedeného Pavlem Velebou. V sestavě se objevili 2 hráči A mužstva dospělých, kteří měli v nohách již dopolední zápas proti Litoměřicku, 5 dorostenců, z nichž 2 také dopoledne za A tým nastoupili, no a zbytek tvořili borci B výběru SK Štětí. Jen tak pro zajímavost, David Čada ráno zápas, pak si odskočil do Klenče jako rozhodčí a na závěr ještě do Rovného jistit obranu Štětí.

V úvodní dvacetiminutovce se obě mužstva spíše poznávala, na hřišti poměrně velkých rozměrů to domácí zkoušeli rychlými útoky, ale naše obrana stála vždy na pevných nohách. Naši hráči si s ale s míčem dokázali poradit lépe a byli přeci jenom o něco nebezpečnější než domácí. V 18. minutě ještě hlavička Mikuláše Vaszi cíl minula, ale za další minutu už jsme se ujali vedení 1:0. Nechytatelnou střelou k tyči se o to zasloužil Daniel Lisec. Domácí se probudili okamžitě a v následujícím protiútoku při nás stáli všichni svátí nebo spíše brankář, který tutovku domácích zlikvidoval. Ve 28. minutě jsme už ale inkasovali a po brance na 1:1 se začínalo znova. Odpověď přišla ve 33. minutě. Aleš Rubín napřáhl ke střele a jen co se míč odlepil od kopačky, tak bylo jasné, že brankář na něj nedosáhne. Střela pod břevno znamenala  vedení 2:1. Pokračovali jsme v drtící ofenzívě a hned o minutu později se na levé straně domácí obrany dostal přes beka Jakub Tichý a po přesném centru nezadržitelně poslal míč do sítě právě jeden z dorostenců Ladislav Kuča. Vedení 3:1 ale nebylo v 1. poločase konečné, protože v minutě 37. to byl opět Jakub Tichý, který se nejlépe zorientoval v šestnáctce a dopravil balón do sítě na poločasových 4:1. Začátek 2. poločasu se nesl ve stejném duchu jako konec 1. V 52. minutě sehrála dvojice Jan Prieložný, Daniel Lisec akci jako z fotbalové učebnice a druhý jmenovaný svojí druhou brankou v utkání upravil už na 5:1. Měli jsme i další příležitosti. Domácí byli hodně zaskočení a těžce odpovídali. To platilo do 65. minuty, kdy jsme zapomněli před brankou na jednoho z hráčů domácích, který snížil na 2:5.  Od těchto chvil se obraz hry zcela změnil. Nedokázali jsme míč déle podržet na kopačkách a na polovinu Rovného jsme se moc nedostávali. Domácí vycítili šanci a na naši branku se valil jeden útok za druhým. Muška, ale byla nepřesná nebo jsme mohli děkovat brankáři, který nás několika skvělými zákroky držel nad vodou. Jednou ale přeci jen ještě kapituloval. Bylo to 15 minut před koncem, když se Rovnému podařilo snížit na rozdíl dvou branek 5:3. Ve zbytku utkání jsme bránili a bránili, a protože úspěšně, tak jsme mohli slavit konečnou výhru 5:3 a dát si po utkání výbornou klobásu.

Výkon našeho mužstva byl především v 1. poločase velmi dobrý, patřil nám i začátek druhé půle, domácím zase poslední třetina zápasu. O body v tomto utkání ale nešlo, tím nejdůležitějším bylo si zahrát a potěšit diváky v hezkém fotbalovém prostředí.

Branky: Daniel Lisec 2, Jakub Tichý 2, Ladislav Kuča 1

Sestava: Kolář-Jakub Pilař, David Čada, Tomáš Danč, Jakub Tichý, Lukáš Brzek, Daniel

Ivanič, Jakub Daniluk, Aleš Rubín, Daniel Lisec, Mikuláš Vaszi, Petr Střihavka, Jan