Výhra v přípravném zápase mužstva dospělých potěšila, ale přibývající zranění začínají komplikovat přípravu

TJ Sokol Horní Jiřetín

4:0(3:0)

18.7.2020  přátelský zápas

Původně jsme měli mít o tomto víkendu volno, protože původní soupeř zápas odřekl, ale nakonec se podařilo zajistit náhradu, za kterou patří našemu soupeři poděkování, protože přijel do Štětí až z relativně velké dálky z Mostecké oblasti. Před týdnem jsme měli problém sestavit optimální složení týmu, ale bohužel dnes to bylo ještě horší a trenéři museli sáhnout nejenom do B týmu, ale i do dorostu. V úvodu zápasu jsme se s naší soupeřem hrajícím Ústecký přebor, kde ho od sestupových problémů uchránil koronavirus, dlouho dobu seznamovali. Až teprve v 15. minutě jsme si vypracovali volný přímý kop. Vzal si ho na starost Jakub Pícha, ale míč se zastavil o zeď a marné bylo naše dožadování se odpískání nedovoleného hraní rukou. Za další minutu kopal roh zprava Jiří Vokoun, ale žádná slast z toho nebyla. V dalších minutách jsme zahrávali další standardní situace, ať už to byly rohy nebo volné přímé kopy, ale všechny jsme rozehráli tak nějak napůl a hostující obrana naší převaze v pohodě odolávala. Trvalo to do 26. minuty. Pocukrovanou přihrávku servíroval dorostenci v sestavě Jakubovi Danilukovi Adam Brůža a skončilo to vedoucí brankou pod břevno na 1:0. Hned po rozehrávce zahrával Horní Jiřetín volný přímý kop, který se ale moc nevyvedl. Místo toho rozehrál Václav Sailer v naší brance dlouhatánský nákop až do vápna soupeře, kde byl tvrdě atakován Jakub Pícha, ale zastoupila to levačka Davida Mencla, který zvýšil na 2:0. Ve 32. minutě destrukce hostující obrany pokračovala velmi hezkou kombinací, na jejímž konci byl dorážka do opuštěné branky z kopačky Jana Prieložného na 3:0.  Ve 36. minutě si soupeř vypracoval největší šanci zápasu. Před jedním z hráčů po centru zprava zívala opuštěná branka Štětí, ale míč si ze 3 metrů cestu do branky nenašel. Ve 38. minutě byl hodně nešetrně poslán k zemi na branku soupeře unikající Adam Brůža. Z trestňáku to zkusil Jiří Vokoun a trefil spojnici tyče a břevna. Bohužel měla tato situace ještě jeden neblahý důsledek. Adam Brůža musel odstoupit ze hry. Jednak utržil tzv. těžký koňar do stehna a navíc bylo podezření na slabý otřes mozku. Musela přijet záchranka. Přejeme si, aby to nebylo nic vážného a Adam se brzo uzdravil. Ještě než dal hlavní rozhodčí pokyn na přestávku, tak po pravé straně utekl Tomáš Danč, ale neměl komu přihrát, tak to z těžko postavení zkusil sám, ale neuspěl. Po změně stran se na první nebezpečnější střelu čekalo do 54. minuty, ale pokus Jiřího Vokouna překazil za cenu rohu hostující gólman. Rohy a to hned 2 za sebou kopal i Horní Jiřetín v 58. minutě.  Druhý skončil hlavičkou metr vedle. V 62. minutě hezkým dloubákem za obranu oslovil Marek Polák Jakuba Píchu, ale jeho pohotové zakončení zpacifikoval brankář. Hezkou fotbalovou pohádku rozehrála trojice Jakub Pícha, David Čada a Jiří Vokoun. Pohádce však chyběl jen pěkný konec. Střela Jirky těsně minula pravou tyč. V 77. minutě na sebe upoutal pozornost únik Davida Mencla po pravé straně, ale přesně přihrát už nestačil. V závěru zápasu už bylo vidět, že ubývají síly, soupeř zkusil několikrát zazlobit, ale největší nebezpečí z toho pro nás bylo v 80. minutě, ale s dalekonosnou střelou si brankář lehce poradil. Už to vypadalo, že ve 2. poločase branku neuvidíme, když po rohu Jiřího Vokouna na bližší tyč míč hlavou udělal pěšinku na hlavě Jana Prieložného, který svojí druhou brankou v zápase upravil na konečných 4:0.

Vítězství potěšilo, i když jsme zdaleka nebyli ve složení, které by mělo nastupovat do divizní soutěže. Příležitost ukázat se dostali další hráči a byla to pro ně příležitost poprat se o místo v sestavě. Co je však nepříjemné, jsou zranění, které jsou největší překážkou zdárné letní přípravy.  Když to spočítáme tak je to 10 hráčů, kteří  by mohli nastupovat v základní sestavě, ale zranění jim neumožňují nastoupit do přípravy. Za týden pokračujeme do třetice domácím zápasem v průběhu léta. V sobotu 25. 6. 2020 hrajeme v 10:30 s FK Litoměřickem.

Branky: Jan Prieložný 2, David Mencl 1, Jakub Daniluk 1

Sestava: V.Sailer-J.Jakl, P.Stejskal, J.Čada, D.Mencl-A.Brůža, J.Vokoun, J. Daniluk, M.Polák,