TJ Sokol Pokratice - L..

28. kolo, So 01.06 11:00

30. kolo, So 15.06 10:00

Sokol Velké Žernoseky..

Sezónu zakončili starší žáci skvěle a vítězstvím v turnaji O pohár OFS potvrdili,že 1. místo v okresním přeboru jim patří právem.Trenér mužstva Miloslav Hromy děkuje všem hráčům za celoroční dobře odvedenou tréninkovou práci a za výborné výkony v zápasech

ASK Lovosice

9:2(5:0)

28.6.2020  finále turnaje O pohár OFS

Náhrada za předčasně ukončené mistrovské soutěže z důvodu koronaviru to byl turnaj O pohár okresního fotbalového svazu starších žáků. Finále se hrálo za krásného letního počasí v neděli dopoledne 28. 6. 2020 na městském stadionu ve Štětí. Probojovaly se do něj domácí  tým SK Štětí, který před týdnem v semifinále přestřílel FK Libochovany 9:0, a Asociace sportovních klubů Lovosice. V cestě do finále jsme ve všech 4 zápasech jasně vyhráli a podle těchto výsledků jsme se cítili v roli favorita i v tomto utkání. Začátek zápasu jsme si nemohli přát lepší. Ve 2. minutě Petr Hůrka vystřelil po zemi z poměrně velké vzdálenosti a míč proklouzl pod tělem brankáře za čáru. 1:0. V 6. minutě stejný hráč využil další mezery v obraně hostů a zvýšil na 2:0. Když pak ve 12. minutě Petr Truníček upravil na 3:0, tak jsme se hodně brzy přiblížili k zisku poháru. Na adresu soupeře je třeba poznamenat, že nehrál špatně. Rychlonozí útočníci, hlavně Ondřej Hejduk, se dostávali před naší obranu, ale chyběla ta finální přihrávka či střela, a když už tak byl na správném místě brankář Vojtěch Budka. Ještě do poločasu skórovali  nejprve ve 28. minutě na 4:0 nechytatelnou navštívenkou Daniel Hromy a účet 1. poločasu 5:0 určil svojí 3. brankou v utkání po půlhodině hry Petr Hůrka. 2. poločas začal stejně dobře, jako skončil ten 1. Petr Hůrka se pustil do kličkované, pak si řekl, že už je toho dost, přihrál Petru Truníčkovi a ten zvýšil na 6:0. Pak jsme si ale vzali oddechový čas. Začala váznout kombinace, pouštěli jsme se do zbytečných kliček a soupeř začal vystrkovat růžky. Ve 47. minutě jsme byli svědky kuriózní branky. Při odkopu míče od branky trefil Vojtěch Budka atakujícího Jiřího Filkeviče a od něj se míč odrazil do naší branky na 1:6. Kvalita hry z 1. poločasu se na naše kopačky vracela pomalu a až v 56. minutě to byl Miroslav Volák, který se probil po levé straně až před branku a nádherně zvýšil na 7:1. V 60. minutě se chvilku zdržel na brankové čáře, jinak velmi dobře chytající Vojtěch Budka, a toho zaslouženě využil kapitán hostů Ondřej Hejduk ke snížení náskoku na 2:7. Závěrečné slovo si vzalo opět naše mužstvo. Začali jsme honit desítku. 67. minuta Petr Hůrka 8:2 a za další minutu opět Petr 9:2, což byl také i konečný výsledek.

V 1. poločase podalo naše mužstvo výborný výkon. Krásné kombinace a střely, které měly ty nejlepší parametry. Prosadili jsme se i brankově a v poločase z toho bylo 5 gólové vedení. Po změně stran vědomi si jasného vedení jsme trochu polevili a už to tam tak nepadalo. Na průběh cesty k zaslouženému vítězství a 1. místu v turnaji O pohár OFS to ale vliv nemělo. V závěru už jsme zase kralovali. Všichni hráči a trenéři zaslouží pochvalu předvedené výkony v celém turnaji. Přejeme pěkné prázdniny a těšíme na další fotbalový ročník, který jak věříme, se odehraje už celý.

Branky: Petr Hůrka 5, Petr Truníček 2, Daniel Hromy 1, Miroslav Volák 1

Sestava: V.Budka-A.Šabák, T.Truníček, J.Chromý, R.Paďour, M.Volák, R.Chromý, P.Hůrak,