Dramatické utkání viděli v nedělní podvečer diváci na hřišti ve Štětí. 3 penalty, 7 branek a ještě kdyby naše mužstvo v závěru vyrovnalo, tak to bylo okořeněno i pokutovými kopy.

SK Štětí B

FK Bechlín

3:4(2:3)

14.06.2020   3.kolo O pohár OFS

Zápas třetího., posledního kola 2 suverénů skupiny D turnaje O pohár OFS 2019/2020, kteří si to za krásného počasí před početnou diváckou kulisou rozdali o 1. místo a právo pokračovat v dalším kole v semifinále na vlastním hřišti.  Časomíra se nestačila ještě ani pořádně nadechnout a už na ukazateli svítilo 1:0 pro domácí. Autorem branky byl Daniel Lisec. Hosté mohli hned při jednom z následujících útoků vyrovnat, ale branku z dobrého postavení netrefili. Naopak v 10. minutě se opět prosadil Daniel Lisec a vedli jsme už 2:0. Úvod, který čekal asi málokdo a zdálo se, že v cestě za vítězstvím nic nestojí. Hosté však s prázdnou odjet nechtěli a velmi brzo jsme se přesvědčili, že zdaleka není vyhráno. Bechlín se začal dostávat do jasných gólových příležitostí a jen zásluhou výborných zákroků Petra Minárika v brance jsme dlouho drželi čisté konto. Trvalo to  do 27. minuty, kdy hosté zahrávali volný přímý kop ze vzdálenosti 17 metrů.  Míč trefil Daniela Lisce tak nešťastně, že se odrazil přesně opačným směrem než skákal brankář a byla z toho branka na 1:2. Připsána byla Janu Komárkovi. Hosté nepolevili a zakládali další nebezpečné útoky. Ve 35. minutě byla jejich snaha korunována vyrovnávací brankou po pěkně umístěné střele k levé z kopačky Václava Herynka. Jako první po změně stran na sebe upozornilo naše mužstva, ale koncovka Daniela Lisce přesná nebyla. Následoval okamžitý protiútok a podobně ztroskotal i náš soupeř. Na 55. minutu bude chtít rychle zapomenout Dominik Beruška. Není divu. Zahrával pokutový kop a jak to dopadlo asi už tušíte. Vybral si stranu kam v pravý okamžik skočil Petr Tichý v brance a balón vyrazil na roh. Kopali jsme hned 2 za sebou, ale ani z těch jsme žádnou úrodu nesklízeli.  Neuběhly ani 3 minuty a stejnou výhodu jen s tím  rozdílem, že to bylo na opačné straně hřiště využil mladík v dresu hostů Václav Macek a Bechlín dostal poprvé do vedení. Zápas se dostaával o té správné provozní teploty a v 63. minutě se po faulu na Daniela Lisce kopala třetí penalta. Míč si přivlastnil sám postižený a s přehledem srovnal na 3:3. Začínalo se znova a diváci mohli sledovat další dramatické momenty. Už v 67. minutě se do útoku po naší levé straně obrany vydal jeden z rychlíků Bechlína a před brankou si vybral Jana Kordače, který dostal hosty do vedení 4:3. nyníá už nebylo na co čekat a bylo nutno vrhnout všechny síly do útoku. Tu největší příležitost měl na noze Daniel Lisec 5 minut před koncem zápasu. Míč mu sedl na noho nádherně, ale bohužel z toho byla střela 3 metry nad branku. Mezitím se do šancí dostával i soupeř, ale tu největší šanci dostat zápas do penaltového rozstřelu měl  Lukáš Jakl z volného přímého kopu  2 minuty před závěrečným hvizdem. Zkoušel to stejně jako nedávno proti Ctiněvsi, kdy vymetl pavučinky, ale tentokrát trefil jen zeď. Pak už tu byl konec a radovat se z vítězství 4:3 mohl Bechlín.

Nezbývalo nic jiného než říci“ Škoda“ a začít se připravovat na semifinálové utkání příští týden na hřišti v Dobříni proti domácímu celku.

Branky: Daniel Lisec 3

Sestava: P.Minárik, T.Danč, L.Jakl, V.Guzy, J.Tichý, D.Beruška, Š.Vála, D.Lisec, L.Brzek,