Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Už od roku 2014 hraje stará garda okresní soutěže a patří již několik let mezi nejlepší celky okresu

Sepap Štětí – stará garda

První místo v okresním přeboru staré gardy po podzimní části patří suverénovi TJ Žitenicím. Tým, v jehož sestavě nastupují nejenom bývalí ligoví hráči, ale i reprezentanti, neztratil ještě ani bod a v pohodě v podzimní části dokráčeli k prvnímu místu okresního přeboru. Druhé místo patří našemu kolektivu, partě osvědčených a zkušených fotbalových světoběžníků hrajícím dnes už pod historickým názvem Sepap Štětí, kteří v průběhu podzimu prohráli pouze jednou a to v 8. kole doma s kým jiným než se Žitenicemi.  Pojďme ale na začátek soutěže. 1. kolo 23. 8. 2019 a hned těžký los proti 3. celku loňské tabulky TIGU 1996. Zápas jako řemen, který jsme zaslouženě dotáhli do vítězného konce 2:0. Premiérovou branku ročníku vstřelil Miloš Vála, druhý gól přidal Roman Morávek. Ještě v srpnu 30. 8. 2019 jsme zajížděli na horkou půdu do Libotenic. Ještě v úvodu 2. poločasu jsme prohrávali 2:1, ale pak jsme zaveleli k obratu, a když rozhodčí Martin Prágl zápas ukončil, tak jsme se radovali z výhry 6:3. Ve 3. zápase došlo k zaváhání.  Došlo k němu doma 6. 9. 2019 proti poslednímu celku tabulky Bohušovicím. Remíza 1:1 byla hodně nečekaná. Svědci tohoto utkání by Vám mohli vyprávět, co se dá ve fotbale zahodit. Do posledních vteřin jsme ostřelovali branku soupeře, ale když to tam přestane padat, tak můžete dělat, co chcete, ale prostě je zavřeno. V dalším kole jsme měli volný los. Nabrali jsme síly a 20. 9. 2019 jsme v Českých Kopistech kralovali. Vysoká výhra 7:0 byla pro všechny překvapivá. Po 4 zápasech jsme byli na 2. místě 2 body za prvními Žitenicemi. V dalším kole jsme měli doma nastoupit proti Lovosicím, ale ty nám nahlásily velkou marodku, tak jsme  se dohodli, že to odehrajeme na závěr podzimu a to ještě na umělce v Lovosicích.  Na programu byl teda další venkovní zápas a to 4. 10. 2019 Malých Žernosekách. Střelecky se zde vedlo Tomáši Flodrovi autorovi 3 gólů. Prohrávali jsme 1:0, ale utkání jsme otočili a vyhráli 6:3. Patřilo nám druhé místo se 16 body. První Žitenice 18 bodů a právě ty jsme v zápase kola přivítali 11. 10. 2019 na vlastním hřišti. Drželi jsme se do 16. minuty, kdy v naší obraně nastal průvan a Jaroslav Černý, hrával i za Slavii, otevřel skóre. Pak se ucho utrhlo a poločas byl 5:0 pro Žitenice. Ve 2. poločase už jsme inkasovali jen jednou a skončilo to 6:0.  Na 1. místo jsme přestali přemýšlet, ale potvrdit 2. místo jsme jeli 18. 10. 2019 proti týmu z okresního města FK Litoměřicko. Překvapení se nekonalo a domácí jsme přestříleli 7:2. To už před námi byla na podzim jen dohrávka 6. kola na umělce v Lovosicích 1. 11. 2019. Kolektiv staré gardy potvrdil dobrou podzimní formu  a s přehledem vyhrál po poločase 1:0 5:0.

Jarní termínovka 2020 už se připravovat nemusela. Stejně jako soutěže řízené FAČR, tak i okresní přebor staré gardy, který je řízen samostatně, se z důvodu pandemie odložil. Platí pořadí podzimní. Skončili jsme na 2. místě a celý kolektiv Sepapu zaslouží pochvalu. Hrající trenér Jan Tyle a sportovní manager Milan Šťastný připravili své svěřence na jedničku a je záruka, že i v příštím ročníku se bude hrát  nejenom pro radost, ale i o příčky nejvyšší.