23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

V úvodním jarním kole proti 2. celku tabulky jsme v poločase vedli 1:0. Po změně stran se ale hostům podařilo srovnat a protože už žádné jiné góly nepadly, tak se kopaly penalty.

FK Baník Souš

1:1 3:4 PK(1:0)

7.3.2020  16. kolo

Zimní fotbalová přestávka dospěla do svého konce. Před týdnem mužstvu dospělých odpadla generálka na jarní část divizní soutěže, když v sobotu napadl ve Štětí sníh a zápas proti divizním Horkám nad Jizerou odpadl. Navíc mužstvo není v nejlepším zdravotním stavu a mnoho hráčů se potýká se zdravotními problémy. Nezbývalo než se s tím ale vypořádat a proti 2. celku tabulky vyběhnout s odhodláním podat co nejlepší výkon. Volný přímý kop si vzal v 8. minutě na starost Jiří Vacek a vůbec to nevypadalo špatně. Brankář Pettík míč s velkými obtížemi vyrazil a dobíhajícímu Janu Prieložnému moc nechybělo, aby se dostal na listinu střelců. Umění založit rychlý útok a přesně odcentrovat předvedli hosté. Střela Víta Popelky neměla daleko k úspěchu. Odhadem tak metr.  První poločas to ale byli hlavně šance našeho týmu. Jiří Vokoun se dlouho nerozmýšlel na konci první čtvrthodinky, napřáhl a vypustil projektil, který se zastavil až na břevně. Ve 20. minutě už se řítil do nebezpečného prostu opět Vokoun, ale od spoluhráče přesnou přihrávku nedostal. Jiří Vokoun byl vůbec hodně vidět v první pětačtyřicetiminutovce.  Dopředu aktivně hrající Pavel Fary ho nádherně poslal do české uličky a jen mít přesnější mušku, tak jsme se mohli radovat z gólu na 1:0. Hosté se před naší branku tak často nedostávali a větší zával v naší šestnáctce se odehrál na v závěru půle. Byl z toho ale jen roh, po kterém následoval rychlý útok zakončený střelou Marka Poláka, která byla zastavena brankářem. Konec to ale nebyl, protože dobíhající Pavel Fary vrátil balón zpět do sítě. 1:0. V úvodu 2. části hry jsme se nestačili divit. Hosté si o přestávce od svého trenéra Petra Johany asi vyslechli své a úspěch to přineslo velmi rychle. Po podzimu 8 gólový Jan Kopta se v šestnáctce s míčem velmi hezky otočil a nezadržitelně skóroval na 1:1. Vrátit se do tempa z prvního poločasu se nám nedařilo. Hosté začali na naší polovině zatápět. V 59. minutě jsme se však vzpamatovali, Jakub Slavíček pláchnul po pravé straně a krásně poslal míč na zadní tyč, kde byla hlava Tomáše Beláka, po které směřoval míč do sítě. Až odkop jednoho z hráčů z brankové čáry byl pro Souš záchranou. To už jsme se ale dostali do 2. poloviny 2. poločasu a v ní jsme v rozmezí 6 minut 2x přežili klinickou smrt.  Hledat přívlastky pro 2 šance Souše nebudeme a popišme je jedním slovem. Obrovské. V posledních 10 minutách utkání jsme vycítili, že je šance zvítězit. Založili jsme několik rychlých útoků, žádný z nich jsme ale až do konce nedotáhli. Náš tlak vrcholil v posledních 3 minutách, kdy jsme zahrávali 3 rohy  a po hlavičce Ransdorfa, kterou brankář hostů vyrazil jsme byli blízko vítězství. Skončilo to 1:1 a šly se kopat penalty. Ty jsme prohráli 4:3 a bod navíc putuje do Souš.

• David Matyáš 4:3  Souš

První poločas patřil našemu týmu. Šance byly a mohli jsme vést více než jen 1:0. Hosté ve hře dopředu moc nebezpeční nebyli. Střelecky nejaktivnější byl naší straně Jiří Vokoun, který trefil i břevno. Druhý poločas už tak povedený z naší strany nebyl.  Soupeř zařadil vyšší rychlost a byl aktivnější.  Brzy z toho vyšlo zasloužené vyrovnání na 1:1. V úplném konci jsme hosty ještě zmáčkli, kopali plno rohů, ale největší příležitost ve 2. minutě natavení hlavička Jiřího Ransdorfa zůstala nevyužita. Na penalty dokázala Souš vyhrát 4:3. Po 16. kole, kde chybí dohrát ještě 2 zápasy jsme s 19 body na 12. místě. Za týden 14.3.2020 jedeme na umělku Tatranu Rakovník, kde se bude hrát o 6 bodů. Výkop 10:15. Další domácí utkání nás čeká 21.3.2020 proti vedoucímu celku tabulky SK Český Brod. Tradičně 10:15.

Sestava: V.Sailer-P.Fary, J.Ransdorf, J.Vacek, D.Mencl-J.Slavíček, J.Vokoun, M.Polák,

J.Prieložný(56. J.Neuman), T.Belák-V.Kala(74.A.Brůža)

Připraveni: R.Feko, J.Pícha, L.Jakl, D.Beruška, T.Kysela

Trenéři: Jiří Ransdorf, P.Hoznédl  Vedoucí: J.Tyle

Rozhodčí: Vladimír Melničuk-David Šmat, Pavel Štrincl

Delegát: Jan Vydra  Hlavní pořadatel: Václav Švancar  132 diváků