První zápas roku 2020 sehráli starší žáci na umělé trávě v Mělníku.

FC Mělník – SK Štětí

7:1(2:0)

25.1.2020 přátelské utkání  UT Mělník

Do první branky, která přišla ve 22. minutě, jsme byli domácím více jak vyrovnaným soupeřem. Dokonce jsme byli i možná lepším týmem. Při střele z pravé strany malinko zaspal náš brankář, kdy dostal gól k bližší tyči, kde si to měl pohlídat. Ve 22. minutě to tak bylo 1:0 pro domácí, ale  i nadále se hrál vyrovnaný zápas hlavně ve středu hřiště. O chvilku později přišla druhá branka a to zas pro změnu z druhé strany. Naše šance v prvním poločase byly zbrklé. Určitě se to v mnoha případech dalo řešit lépe. Do konce prvního poločasu už se moc zvláštního nestalo a tak skončil 2:0 pro domácí. Druhý poločas jsme začali aktivně, ale jak to tak po našich chybách v rozehrávce bývá, začali jsme inkasovat jednu branku za druhou. Domácí hráli chytře a skóre postupně narůstalo až do za stavu 5:0. Teprve potom jsme se prosadili i my, kdy po hezké akci středem hřiště zakončil Lukáš Viktora na 1:5. Domácí však do konce zápasu přidali ještě další dvě branky a konečný výsledek byl tak 7:1 pro Mělník.

Miloslav Hromy – trenér Štětí

Byl to náš první zápas v roce 2020 a hlavně  po dlouhé době na velkém hřišti. Někteří hráči se s tím vyrovnali na jedničku, ale  někdo s tím měl trošku problém. Hlavně náš brankář, pro kterého to byl vůbec první zápas, kdy se postavil do velké brány. Po zápase sám přiznal, že tři góly šly za ním. Brankář však porážku zcela určitě nezavinil a v žádném případě na něj vinu neházíme. Byla to porážka celého týmu. Fotbal je kolektivní sport a za výkon mají zodpovědnost všichni hráči.  I když je výsledek hrozivý, tak herně to zas takový kolaps z naší strany nebyl. Je potřeba přiznat, že soupeř byl kvalitní a přehrával hlavně fyzicky o proti našim hráčům. Dle slov trenéra domácích jsme na malém prostoru byli kombinačně výborný. Hráče je potřeba pochválit, že se soupeře nezalekli.

Branky: Lukáš Viktora 1

Sestava: Vojtěch Budka, Adam Šabák, Michael Miga, Radim Paďour, Jan Viktora, Lukáš