23. kolo, Dnes 10:15

Zimní zápasová příprava mužstva dospělých pokračovala ve středu na umělé trávě v Roudnici n.L. K vidění byla bohatá branková úroda.

FK SCHOELLER            Křešice

9:3(3:2)

22.1.2020  přátelské utkání

Čtyři dny po zápasu s Brozany jsme ve středu večer nastupovali na umělé trávě v Roudnici n.L. proti Křešicím vedoucímu celku A skupiny I.B třídy. Utkání bylo sjednáno operativně a soupeři patří poděkování, že zápas narychlo zařadil do svého programu.

Trenéři našeho mužstva měli k dispozici dostatečný počet hráčů a do 1. poločasu dokonce vyběhlo na naší straně 5 hráčů, kteří se v Brozanech v sestavě neobjevili. Soupeř začal nebojácně a v úvodní desetiminutovce si připravil dvě hodně nadějné příležitosti. První jsme mu nabídli špatnou rozehrávkou a při druhé jsme se marně dožadovali postavení mimo hru. Tomáš Kysela v brance nás ale v obou případech podržel. Naše mužstvo se připomnělo v 10. minutě, kdy střelu na hřišti hodně viditelného Jiřího Vokouna zablokoval jeden z obránců.  Vedoucí branky jsme se ale i tak brzo dočkali. Po nepřehledné situaci se balón dostal ke Kolomanu Horváthovi, který ho pohotově dopravil do branky na 1:0. O navýšení náskoku na 2:0 se postaral Jan Prieložný, který hbitě nastavil nohu na centr Jiřího Vokouna z pravé strany.  Další rychlý útok opět po právě straně založil Jakub Slavíček ve 20. minutě a Jan Prieložný mohl slavit svojí druhou branku, která v celkovém součtu znamenala vedení 3:0. Ve 26. minutě všichni čekali, že ozve píšťalka rozhodčího a bude se kopat penalta. Zůstalo ale ticho a soupeř byl od další pohromy ušetřen. Na konci první půlhodinky vystrčili růžky i hosté. Šikovný útočník Křešic nechal za sebou bránící hráče a zasahovat musela poslední instance Tomáš Kysela v brance. Fotbalovou pohádku se špatným koncem napsal Jiří Vokoun ve 31. minutě, když obešel 4 obránce včetně brankáře Ondřeje Větvičky, který se brankářskému řemeslu začal kdysi učit ve Štětí, ale tak dlouho nakonec váhal se zakončením, až byla střela zablokována. Naše herní aktivita ve zbývající části  1. půle uvadala a soupeř v  rozmezí 2 minut  korigoval výsledek na 2:3. Předcházelo tomu ne zrovna citlivé vyběhnutí brankáře, ale ani obrana nestala na pevných nohách. Nakonec z toho mohla být do poločasu i remíza, protože při dalším smrtícím brejku  zvonila levá tyč štětské branky.

Do druhého poločasu se většina hráčů na naší straně vyměnila a brzo po zahájení 2. části jsme spustili střelecký uragán. Krásnou akci na jeden dotek sehrál David Brandejs, Vít Kala a v pěkném náběhu zakončoval Adam Brůža na 4:2. O chvilku později v 53. minutě to byl opět Adam Brůža, který brankou na 5:2 završil další rychlou kombinaci. Do třetice Adam Brůža, který tentokrát předložil míč Markovi Polákovi jehož výstavní střela na 6:2 si zasloužila potlesk diváků.  V 67. minutě, když jsme mysleli hlavně na ofenzívu, jsme až moc otevřeli zadní vrátka, do kterých lehce pronikl hráč Křešic s snížil na hokejových 3:6. Obraz hry to ale moc nezměnilo. Hrálo se na polovině soupeře a branka Křešic byla stále v obležení. Šlo jen o to najít skulinku mezi hradbou těl soupeře. Povedlo se to v 73. minutě Janu Prieložnému, který si tak po brance na 7:3 zapsal do své fotbalové historie hattrick. Blížil se konec zápasu a někteří už měli v chladném počasí našlápnuto k odchodu. Pozornost však na sebe v 87. minutě ještě upoutal David Brandejs, který dlouho háčkoval s balónem až ho uklidil k tyči na 8:3. Nebylo to však ještě všechno. V úplném závěru stačil do pokutového území naběhnout Miroslav Müller a hlavičkou stanovit konečný výsledek utkání na 9:3.

Zápas splnil tvůj účel. Příležitost dostali všichni hráči početného kádru a trenéři měli příležitost sledovat formu jednotlivých hráčů. Střelecky se nám dařilo. Chyběla jen jedna branka a čepovali jsme desítku.  Na druhou stranu jsme ale inkasovali 3 zbytečné branky, které se urodily po zbytečných chybách, které by nás v mistrovských zápasech hodně mrzely. Není čas na odpočinek, ve čtvrtek trénink a v sobotu 25.1.2020 v 10:00 na umělé trávě v Roudnici n.L. přivítáme 4. celek Ústeckého přeboru Mostecký fotbalový klub, který v loňském roce hrál také divizní soutěž.

Branky: J.Prieložný 3, A.Brůža 2, K.Horváth 1, M.Polák 1, D.Brandejs 1, M.Müller 1

Sestava: T.Kysela-T.Vágner, J.Ransdorf, F.Svoboda, J.Vacek, J.Slavíček, J.Vokoun,