Brozany vyrovnaly 10 minut před koncem z penalty

SK Sokol Brozany

2:2(1:2)

18.1.2020  UT Brozany přátelský zápas

Prvního zápasu mužstva dospělých v roce 2020 jsme se dočkali v sobotu 18. ledna na umělé trávě v Brozanech na hřišti účastníka 3. nejvyšší soutěže v Brozanech. 19 hráčů se dostavilo k zápasu včetně 3 nových tváří oproti podzimu a příznivci Štětí byli zvědavi jak se mužstvu jako celku povede. Náš soupeř z Brozan bude na jaře bojovat o záchranu a jak jsme se dozvěděli tak zde má dojít k větší hráčské výměně a již v tomto utkání se na hřišti objevil velký počet nových hráčů. Úvodní minuty z naší strany připomínaly pomalu se rozjíždějící lokomotivu a školácké chyby v rozehrávce byly skvělou nabídkou pro domácí k otevření skóre. První dvě hrubky jsme ještě stačili ustát, ale ta třetí v 10. minutě vedla k vedoucí brance domácích. Hezké přehození brankáře znamenalo výsledek 1:0. Rychle jsme se probrali a hned v jednom z následujících protiútoků si vzala slovo jedna z již zmiňovaných nových tváří v naší sestavě Miroslav Müller, který poslal do volného prostoru Víťu Kalu a ten krásně podél brankáře srovnal na 1:1. V dalším průběhu zápasu se pokusy o překonání obran soupeře střídaly na obou stranách. Od rohového praporku hledal na hranicí velkého vápna Jiří Vacka Jiří Vokoun a pohotovému zakončení chybělo jen trochu víc přesnosti. Ve 23. minutě jsme kopali volný přímý kop, ale Jakub Pícha našel jen připravenou obranu. Naše kombinace byly v těchto minutách nebezpečnější než domácích a jedna z nich také skončila brankou ve 24. minutě. Centr zprava z kopačky Jiřího Vokouna našel Miroslava Müllera a ten pohotově zajistil našemu týmu vedení 2:1. Stejný hráč byl v dobrém střeleckém postavení ve 32. minutě, ale míč ideálně netrefil a branku minul. Ve 42. minutě po hezké kombinační akci zakončoval levou Jakub Pícha, ale ani on přesnou mušku neměl. Na druhé straně hřiště těsně před změnou stran jsme si hluboce oddechli. Nevinná akce a centr před naší branku z velkého úhlu skončil kontaktem míče s břevnem. Do 2. poločasu vyběhlo v naší sestavě na hřiště 8 nových hráčů a po 5 minutách mohlo být srovnáno. Opět jako v prvním poločase míč pěkně zaplachtil a od branky nás uchránilo opět břevno. V 59. minutě se Brozanům nabídla velká šance na  vyrovnání, ale rychlý kontr skončil nepřesnou střelou. V 65. minutě si správný moment k náběhu před branku Brozan zvolil Jan Prieložný, byl osloven centrem, ale hlavičce chyběla větší přesnost. Vyložených šancí už pak moc nebylo. Brozany kopaly několik volných přímých kopů, ale žádný z nich horkou kaši před naší brankou neudělal. Střelou k bližší tyči to zkoušel Adam Brůža, ale síť napnul jen zvenku. Velké diskuze a protesty přinesla 80. minuta. Tomáš Kysela v naší brance se vrhl na zem po míči, který ukryl ve svých rukách, ale k překvapení všech rozhodčí ukázal na značku pokutového kopů. Hodně diskutabilní rozhodnutí, které by v případě, že by byl k dispozici VAR, by bylo přehodnoceno a penalta by byla odvolána. Rozhodčí má však na své rozhodnutí jen zlomek času, a tak jdeme od toho. Vracíme se k exekuci pokutového kopu, který skončil k vyrovnáním na 2:2. V samotném závěru se mohl stát slavným ještě Filip Podhorský, který se objevil před brankou soupeře, ale se svou šancí dobře nenaložil. Tečkou za zápasem byl volný přímý kop Jakuba Píchy 2 metry nad branku.

Více než pohledné fotbalové představení, přineslo utkání užitečné poznatky trenérům. Ukázalo, na čem je třeba pracovat a na co se v zimním období při trénincích zaměřit. Po rozpačitých úvodních 10 minutách jsme se herně zlepšili a první poločas dotáhli do vedení 2:1. Měli jsme i několik dalších slibných střeleckých možností. Do 2. části nastoupilo na hřiště na naší straně 8 nových hráčů a chvílemi nás soupeř zatlačil na naší polovinu. Žádná větší loženka z toho ale nebyla. Nakonec rozhodla o vyrovnání hodně sporná penalta. Nevadí, o výsledky teď zase až tolik nejde. Ve středu 22.1.2020 pokračujeme v 18:30 na UT v Roudnici n.L. dalším přátelákem- Utkáme s Křešicemi, vedoucím celkem jedné ze skupin I.B třídy.

Branky: V.Kala 1, M. Müller 1

Sestava: V.Sailer(45.T.Kysela)-V.Kala, R.Slanička, F.Svoboda, J.Vacek-L.Nečas, M.Polák,

J.Vokoun, J.Pícha.Polák-T.Belák, M. Müller

Střídající: D.Brandejs, J.Prieložný, P.Fary, D.Mencl, A.Brůža, F.Podhorský, D.Beruška

Trenér: J.Ransdorf, P.Hoznédl  Vedoucí: R.Boháček

Rozhodčí: Ladislav Holec-Petr Lesák,Patrik Šeba