23. kolo, So 20.04 10:15

Zápas 2 mužstev ze spodku tabulky měl po změně stran dramatický scénář. Hosté v něm šli do vedení 1:0, ale nám se podařil dokonalý obrat

FK Česká Lípa

4:2(0:0)

2.11.2019   13. kolo

Marodka na naší lavičce se před tímto důležitým utkáním, které nazvěme kláním o 6 bodů v boji o případný střed v tabulce, o něco vylepšila, ale opravdu jenom trochu. Nastoupil v minulém kole chybějící Jiří Ransdorf a k dispozici byl i Vít Kala, který byl služebně mimo. Hned jak se začalo tak létaly jiskry. Jakub Pícha okoštoval tvrdost kopaček soupeře už ve 2. minutě. Ve 4. minutě byl zase faulován Rudolf Slanička a zahrávali jsme volný přímý kop. Chtěli jsme z něj překvapit rychlou rozehrávkou, ale centr Jakuba Slavíčka byl příliš dlouhý. Úvodní aktivita se ale brzo z našich kopaček vytratila a hosté lehce zachytávali naší snahu a pokusy o přečíslení. Začali těžit z našich chyb v rozehrávce a vypracovali si hned několik rohů. Po jednom zaslouženě obdržel žlutou kartu Karel Kaňkovský, který dost nešetrně loktem atakoval našeho brankáře. Když jsme se nedokázali prosadit kombinací až do vápna, tak to z dálky zkusil Rudolf Slanička, ale trefil jen prostředek branky Tomáše Plechatého. Utkání moc bohaté na větší brankové příležitosti v 1. půli nebylo. Ve 20. minutě se k zakončení z hranice velkého vápna dostal Martin Žižka, pálil levou, ale vysoko nad. Z dálky na opačném konci hřiště to zkusil Adam Brůža, ten sice mířil mezi 3 tyče, ale doprostřed branky, kde byl na čekané brankář. Ve 30. minutě byl z kopačky Rudolfa Slaničky vyslán do gólovky Jakub Slavíček. Chtěl to dloubnout přes brankáře, což mu sice vyšlo, ale míč skončil vedle. Na levačce si nastavil mířidla David Mencl a hostující brankář měl velké starosti, aby vytěsnil míč aspoň na roh. Ke slovu se hlásila i Česká Lípa. Centr kapitána Štěpána Hodače našel hlavu Karla Kaňkovského, ale Václav Sailer balón za svá záda nepustil. Nadějně vypadala akce Matěje Vébra, ale k důraznějšímu zakončení jsme ho nepustili. Poločas skončil 0:0  a gólová přehlídka začala až po změně stran. A brzy. Ve 47. jsme čekali, že  vražení do Jakuba Slavíčka zezadu odpíská hlavní arbitr  Tereza Hessová jako nedovolené, ale marné byly protesty tribun i hráčů. Pokračovalo se ve hře a Matěj Vébr se mohl radovat z vedoucí branky České Lípy na 1:0. Museli jsme to překousnout a pokusit se zápas otočit. Zahrávali jsme vzápětí několik volných přímých kopů, ale žádný z nich gólem nerozkvetl. Vyrovnání přišlo na svět v 65. minutě. Jakub Pícha moc dobře viděl, jak mu do vápna na to správné místo nabíhá Vít Kala a tak mu míč posadil na hlavu na milimetr přesně. Koncovka byla skvělá a mohli jsme se radovat z gólu na 1:1. Jakoby jsme dostali do žil novou krev a naše ofenzíva pokračovala. Známkou jedna oceněnou kombinační akci jsme rozehráli hned za minutu, Tomáš Belák mířil k tyči, kde ale byla hlava Štěpána Dudy a zabránila brance. Mrzet nás to ale dlouho nemuselo. Kopali jsme roh, míč se dostal k Jakubovi Píchovi a jeho další přesný centr našel hlavu Rudolfa Slaničky, který rozradostnil všechny fanoušky gólem na 2:1. Teda kromě jinak bouřlivé skupiny diváků z České Lípy. Hosté byli hodně zaskočeni a téměř každý náš útok byl v těchto minutách velkým nebezpečím pro obranu soupeře. V 70. minutě seriál centrů od Jakuba Píchy pokračoval a přineslo to další úspěch. Na hranici velkého vápna se objevil Jiří Ransdorf a balón poslal, kam měl. K pravé tyči na 3:1. Tak jak jsme byli rozjetý, tak za další minutu visela branka na 4:1 na vlásku. Tomáš Belák ho ale nepřetrhl. Moc mu to na nohu nesedlo a výsoko branku překopl. Že ještě není čas na oslavy, jsme si uvědomili v 73. minutě.  Až příliš lehce prošel naší obranou Matěj Vébr a střelou přes celou branku snížil na 2:3. Museli jsme pak čelit volnému přímému kopu po faulu Rudolfa Slaničky, navíc hřiště musel v 85. minutě opustit zraněný stoper Jiří Ransdorf. Nahradil ho Filip Podhorský a ukázalo se, že někdy i to špatné se může přeměnit v dobré. Filip totiž 4 minuty před koncem trefil levou tyč od níž se balón odrazil k Tomáši Belálovi a ten do prázdné svatyně zvýšil na 4:2. Zdálo se být rozhodnuto. Česká Lípa ale ještě končit nechtěla a hlavně díky naší nepřesné rozehrávce měla šance ke korekci výsledku. Milan Lakatoš z volného přímého kopu trefil jen hlavu Rudolfa Slaničky a od ní šel míč na roh. Několik vteřin před třetí minutou nastavení se neujala ani střela Karla Kaňkovského, která zavítala hodně vysoko nad naší branku. Pak už tu byl konec a s ním i naše výhra 4:2.

První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl. Žádné z mužstev si toho moc nevypracovalo. Střel na branku tam sice pár bylo, ale z toho mála se branka neurodila. Obrat přinesla změna stran. Hosté šli rychle do vedení 1:0 a trvalo to do 65. minuty než se nám po hlavičce Víti Kaly podařilo srovnat na 1:1. Odstartovalo to brankový festival naší jedenáctky, která za dalších 5 minut vedla už 3:1 a přerušila tak slabou střeleckou produktivitu posledních zápasů. Hosté sice ještě snížili na 2:3, ale výhru už jsme si vzít nenechali. Naopak ještě zvýšili na 4:2. V tabulce nám 2 kola před koncem podzimu patří s 15 body 13. místo. Za týden 9.11.2019 jedeme do Dobříše a letošní kalendářní rok zakončíme doma v sobotu 16.11.2019 v 10:15 proti SK Kladnu.

Branky: V.Kala 1, R.Slanička 1, J.Ransdorf 1, T.Belák 1

Sestava: V.Sailer-V.Kala, F.Svoboda, J.Ransdorf(85.F.Podhorský), D.Mencl-J.Slavíček,