O vítězství B mužstva dospělých rozhodla branka Lukáše Brzka v 64. minutě

SK Štětí B

FK Bechlín

1:0(0:0)

10. kolo  27.10.2016

Po ostudném debaklu v minulém kole v Židovicích, kde jsme prohráli 15:0 a hráli zde pouze v 8 lidech, přijel do Štětí Bechlín, který byl před tímto kolem na pěkném 5. místě s 18 body. Ani v tomto zápase neměl náš trenér dostatek hráčů kádru B mužstva, a protože A tým se potýká s velkou marodkou, nemůže moc pomoci, tak vyběhli na nedělní trávní i 3 dorostenci, kterým patří poděkování. Do první větší šance v zápase se v 9. minutě propracovali hosté. Založili rychlý útok, obrana nestíhala a ještě, že koncovka Bechlína přesná nebyla. V 15. minutě zahrávali hosté další slibnou situaci, ale z volného přímého kopu trefili jen zeď. Ve 21. minutě jsme se marně dožadovali nedovoleného zákroku na Pavla Minárika, rozhodčí nechal pokračovat ve hře a byla z toho hodně nepříjemná střela, která skončila rohem. Naše sestava se rozjížděla pomalu a až ve 28. minutě jsme kopali roh, na který ale nikdo u zadní tyče nečekal. Ve 36. minutě po chvilce váhání nařídil rozhodčí volný přímý kop v náš prospěch a Lukáš Jakl z něho z takových 19, 20 metrů těsně přestřelil. To bylo V prvním poločase asi tak všechno. Hosté byli nebezpečnější a remíza byla za této situace pro nás dobrá. Obraz hry se změnil po změně stran. Nastoupil Adam Brůža do středu zálohy, více jsme si ve hře dokázali pomoci, přesně přihrát a před brankou Bechlína jsme byli mnohem častěji než do poločasu. V 50. minutě se před Josefem Horáčkem otevřela branka, ale ten ze 2 metrů nedokázal trefit. Nakonec to byl ale stejně ofsajd. Do vedení ale mohli jít v 51. minutě hosté. Na roh si naběhl do vápna Tomáš Cerych, trefil míč z první a ten téměř líznul břevno. Na branku se čekalo dál. V 56. minutě trefil míč z volného přímého kopu slušně řečeno zadní část těla Lukáše Brzka, ale bohužel se od ní odrazil jiným směrem než do branky. Po hodině hry se do této doby do naší největší brankové příležitosti dostal Josef Horáček. Úplně sám před brankářem, ale zazmatkoval a levačkou zakončil hodně nepřesně. Velkou radost nám přinesla 65. minuta. Míč z volného přímého kopu zahrávaného Lukášem Jaklem lehce líznul hlavou Lukáš Brzek a prodloužil ho k zadní tyči na 1:0. Do konce ale ještě zbývalo hodně času a stát se mohlo cokoli. V 76. minutě to byli hosté, když se jeden z jejich borců dostal do zakončení na hranici penalty, ale vysoko přestřelil. Bechlín byl i v dalších několika dobrých střeleckých pozicích, ale přesná koncovka pro něj byla achilovou patou. Naopak v 77. minutě Lukáš Brzek šikovně zkoušel přehodit brankáře, ale chyběla přesnost. Rozhodnutí měl stejný hráč na noze v 83. minutě, když postupoval sám na brankáře, ale chybělo více klidu. Míč skončil mino. V 84. minutě zahrávali hosté roh, ale i po něm jsme udrželi čisté konto. Pak se přihlásil ke slovu i jeden z dorostenců v našem týmu Ladislav Kuča, který hezky prošel přes jednoho z obránců a mířil k zadní tyči. Škoda, skončilo to těsně vedle. Hned po něm pálil Adam Brůža, ale míč se mezi 3 tyče také nevešel. Běžela 1. minuta nastavení, když se hosté vydali ke svému poslednímu útoku. Dotáhli ho až do úplného konce, ale proti vyrovnání se postavila levá tyčka Luboše Uřídila v brance. Obrovský kámen nám spadnul ze srdce a pak už jsme slyšeli jen závěrečný hvizd rozhodčího znamenající těsnou výhru 1:0. Je třetí v soutěži, máme 9 bodů a ty nás řadí na předposlední 13. místo.

Branky:  L.Brzek

Sestava: L.Uřídil-J.Tichý, P.Minárik, L.Jakl, J.Pilař, L.Kuča-Š.Vála, P.Střihavka(46.A.Brůža),