Velká radost zavládla jak mezi hráči, tak i trenéry po zápase, ve kterém se mužstvo dospělých rozstřílelo po změně stran. Hattrick si užil Jiří Vokoun.

FK Olympie Březová

5:1(0:0)

9. kolo  5.10.2019

Ve 2 předchozích zápasech na hřištích soupeřů se nám dařilo, přivezli jsme si celkem 4 body a v tabulce se odrazili od toho nejspodnějšího místa. Teď bylo třeba to ještě potvrdit v dalším domácím utkání. Do Štětí přijel soupeř až z dalekého okresu Sokolov, který se netajil, že přijel bodovat a pasoval se do role mírného favorita. Aspoň teda podle tamějšího deníku.

Stejně jako před týdnem v Chomutově jsme mohli jít rychle do vedení a taky u toho byl David Brandejs, kterému jeho snahu zasunout míč k bližší tyči překazil jeden z obránců a odkopl míč na roh.  Pozadu nezůstávali ani hosté a David Kursa předvedl hezkou kličkovanou mezi štětskýmí obránci. Kdyby místo přihrávky volil raději střelu, tak to možná dopadlo lépe. Ve 14. minutě to byl opět David Kursa, který to tentokrát prubnul z velké dálky, a i když to střela moc prudká nebyla, tak byla tečovaná a skončilo to rohem. Proti projektilu z kopačky Pavla Veselého už se musel postavit Václav Sailer v naší brance a uspěl na jedničku. Jestliže jsme v prvních 15 minutách byli o něco aktivnější než soupeř, tak se ale hra postupně vyrovnávala a Březová začínala před naší brankou zlobit stále častěji. Kopala spoustu rohů. Házela dlouhé auty a nebyl čas na odpočinek.  Roh zahrával na opačné straně i Jakub Pícha, který hledal hlavu Jiřího Ransdorfa, ale obrana byla připravena. Na hraně ofsajdu byl zastaven David Mencl, který dostal předpisovou přihrávku do běhu. Gól nepadl ani ve 33. minutě, kdy měli hosté výhodu volného přímého kopu, kterému se čelem postavil Jiří Ransdorf a poslal míč do bezpečí. Ještě před poločasovým hvizdem se pokusil o svůj první gól v dresu Štětí po letním přestupu Vít Kala, ale našel jen připravené rukavice hostujícího brankáře Tomáše Martince.  Na časomíře tak svítily v průběhu 15 minutové přestávky dvě nuly. Jen co se ale ozvala píšťalka zahajující 2. poločas, tak se to rychle změnilo. Od poloviny hřiště jsme rozehráli učebnicovou akci, která musela diváckému oku lahodit a zvlášť, když z toho byla na konci branka na 1:0 z kopačky Jiřího Vokouna. Následovala ale 10 minutovka, kdy jsme se zatáhli na vlastní polovinu a před vlastní brankou začali rozehrávat kombinace, které k ničemu nevedly. Jakub Slavíček se pustil s míčem na vlastní polovinu, kde o něj přišel a Pavel Veselý se blížil sám na naší branku. Že je zavřeno mu dal najevo perfektním zmenšením střeleckého úhlu Václav Sailer mezi 3 tyčemi.  Bohužel mu to ale nevyšlo při jednom z dalších útoků, kdy se vzdálil od brankové čáry až příliš daleko a po střele Matěje Kravara na 1:1 pak v brance chyběl. Březová mohla jít dokonce do vedení, když školáckou rozehrávku Rudolfa Slaničky využil znova Matěj Kravar a velké díky si zaslouží brankář Štětí, který střelu zázračně zlikvidoval.  Ještě, že jsme se rychle probrali. Běžela 64. minuta a po zpětné přihrávce mířil na branku David Mencl. Jeho střela byla ještě tečována Tomášem Belákem a míč se zastavil až za zády hostujícího brankáře.  Tomáš Belák mohl přidat pojistku, ale orazítkoval jen břevno. Přišly však velké chvíle Jiřího Vokouna. Lehký jako pírko se prohnal podél 2 bránících hráčů a střelou k zadní tyči zajistil našemu týmu vedení 3:1. Za další 2 minuty si počkal na přihrávku Víti Kaly a ze 14 metrů málem protrhl síť. 4:1. Během několika minut byl tak zápas téměř rozhodnut. Následovaly další šance, které mohly náskok navýšit.  Hlavička Ransdorfa skončila těsně nad a sám na brankáře také postupoval Tomáš Belák, ale gól nedal. V 84. minutě ve vápně soupeře bojoval David Brandejs o míč tak dlouho, dokud si ho nepřipravil ke střele a upravil už na krásných 5:1. Poslední velkou příležitost utkání měli hosté. Na Dominika Horváta zívala prázdná polovina naši branky, ale jeho střela skončila vysoko nad.

Trenéři po 2 předchozích úspěšných výsledcích na hřištích soupeřů, naposledy v Chomutově 2:2 s výhrou na penalty, neměli moc důvod šahat do sestavy. Došlo k pouze k jedné změně a do zápasu se šlo proti celku, který v dosavadním průběhu soutěže odešel ze hřiště v normální hrací době poražen jen 2x, s cílem vybojovat další body a pokusit se posunout v tabulce nahoru. Výsledek 5:1 s poločasem 0:0 ukazuje, že to nejdůležitější se odehrálo ve 2. poločase. Obě mužstva si vypracovala několik nadějných situací v 1. části, ale žádná z nich ke gólové radosti nevedla. Brankový festival se spustil teprve po změně stran. Rychle jsme šli do vedení 1:0, pak jsme si vybrali černou deseti minutovku a hostům se podařilo vyrovnat na 1:1. Opět se ale potvrdilo, že naše ofenzivní síla je velká. Vedení jsme si vzali rychle zpátky, i když nutno přiznat, že před tím měl i soupeř obrovskou příležitost. Pak ale začal na hřišti koncertovat Jiří Vokoun a dvěma kousky zajistil tříbrankový náskok 4:1. V závěru se do listiny střelců gólem na 5:1 zapsal ještě David Brandejs a pojistil tak našemu týmu výhru, která znamená celkem 10 bodů a 11. místo v tabulce.  Za týden 12. října jedeme do Neratovic, které v tomto kole zvítězily ve Slaném 2:0. Výkop je v 10:15 odjezd 8:30, ale přijďte raději v 8:15.

Branky: J.Vokoun 3, T.Belák 1, D.Brandejs 1

Sestava: V.Sailer-V.Kala, J.Ransdorf, R.Slanička, J.Vacek-J.Slavíček(73.A.Brůža),