Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Mužstvo dospělých prohrávalo v poločase 2:0, ale po změně stran zvýšilo obrátky a dokázalo srovnat na konečných 2:2 a ještě přidalo třešničku na dortě v podobě vítězství na penalty

FC Chomutov

SK Štětí

2:3 PK (2:0)

28.9.2019  8. kolo

Před týdnem jsme si ze Slaného přivezli 2 body a šahali jsme zde dokonce po třech.  Do nejhezčího fotbalového areálu divizní soutěže jsme odjížděli s tím, že zde na hřišti 3. celku tabulky FC Chomutov, který doba v předchozích 3 zápasech ještě neinkasoval, můžeme jen překvapit. A stejně jako před týdnem ve Slaném jsme také v úvodu překvapovali. Hned po prvním zapískání poslal Jiří Vokoun na zteč Davida Brandejse a jen díky pohotovému zákroku domácího gólmana Radima Švejdy, to skončilo jen rohem. Druhá minuta a domácí branka se znova chvěla v základech. Proti střele Jiřího Vokoun, který před týdnem ve Slaném chyběl z důvodu reprezentačních futsalových povinností, musel opět zasahovat strážce 3 tyčí. I nadále jsme byli aktivnější, ale přišla 5. minuta, pravý krajní bek domácích krásně načechral balón do vápna, Rudolf Slanička pozdě reagoval na za ním stojícím nebezpečím jménem Martin Boček, který hlavou poslal míč za záda brankáře. Smířit jsme se s tím nechtěli a za 2 minuty mohlo být po střele Davida Brandejse z těžkého úhlu srovnáno. Fotbalová štěstěna se od nás ale odvrátila, protože míč skončil na tyči. Z dobré vzdálenosti zahrával volný přímý kop Jiří Vokoun, ale střela z toho moc nebezpečná nebyla. V rozmezí 2 minut následovaly 2 výpady domácích do naší obranného pásma. První skončil střelou vedle a druhý odhlavičkováním míče na roh. Zápas to divácky nudný nebyl a potvrdila to i střela Jakuba Slavíčka z hranice velkého vápna ve 25. minutě, kdy se musel po míči hodně dotahovat domácí brankář, aby ho vytěsnil na roh. Bohužel další příležitost ve 29. minutě měli domácí a ta už gólem k našemu velkému smutku skončila. Po rohu se Václav Sailer přes hlavu vlastního obránce k míči nedostal a pohotový Vojtěch Kubík zvýšil na 2:0. Slibný výkon našeho týmu z úvodu utkání se tak ztratil v dvoubrankovém manku. Zbytek poločasu už žádné větší hromy, blesky na jedné ani druhé straně nepřinesl a tak za zmínku stojí jen volný přímý kop Chomutova v poslední minutě poločasu, který ale skončil mimo střeleckou zónu. Kdo by nabyl dojmu, že druhá půle se bude jen dohrávat, tak se hodně mýlil. V 46. minutě hledal před brankou Chomutova volné spoluhráče Jakub Slavíček, ale ke kýženému úspěchu to nevedlo.  Vytouženého snížení náskoku domácích jsme se dočkali v 52. minutě. Po rohu Jakuba Píchy se s míč dostal k nohám Rudolfa Slaničky a bylo to 1:2. Domácí jsme i nadále mačkali a vyrovnání viselo na vlásku. Nejvíce snad v 57. minutě. David Brandejs sám před brankou místo okamžité střely tak dlouho zasekával míč pod nohou, až bylo po šanci a dorážka Jiřího Neumana skončila rohem. Zaskočení domácí se pomalu vzpamatovávali a v 63. minutě se dopracovali k volnému přímému kopu. Zkusili to signálem, který se ale moc nepovedl. Pomalu se blížila poslední čtvrthodina zápasu, to už byl na hřišti střídající Adam Brůža, který utekl po pravé straně, před opuštěnou brankou našel volného Jiřího Neumana a vyrovnání na 2:2 k naší velké radosti bylo dokonáno. Zdaleka ale nebylo ještě rozhodnuto. V 77. minutě byli domácí po úniku Edise Mušovice hodně blízko vedoucí branky. Přehoz gólmana ale skončil vedle. Nervozita v posledních 10 minutách zápasu na hřišti stoupala a rozhodčí musel vytahovat žluté karty. Domácí zahrávali 2 volné přímé kopy. První ještě Patrik Gedeon, špílmachr domácích, který pak vystřídal, ale stejně tak jako jeho spoluhráč při dalším trestňáku, neuspěl.  Důležitý moment se ale odehrál v 84. minutě. Na polovině soupeře byl faulován Rudolf Slanička, rozdhočí, který jinak zápas pískal velmi dobře, nechal pokračovat a v protiútoku postupoval sám na našeho brankáře Václava Sailera Martin Boček. Vítězem souboje se stal náš gólman a přispěl tak ke konečnému úspěšnému výsledku 2:2, který však nebyl ještě úplně definitivní, protože se šlo na penalty