23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

B mužstvo muselo hledat odpověď na rychlou branku soupeře. Ještě do poločasu stačilo výsledek otočit a i když soupeř v závěru ještě z penalty snížil, tak jsme odpověděli stejnou mincí a mohli slavit postup.

SK Štětí B

Slavoj Sulejovice

5:2(2:1)

6. kolo nadstavby   16.6.2019

Jako poslední tým fotbalového oddílu SK Štětí nastupovalo v ročníku 2018-2019 ke svému zápasu B mužstvo dospělých. Nečekala ho ale žádná slavnostní rozlučka. Šlo o postup do III. třídy a jedině výhra byla cestou k úspěchu. Diváků hodně, početná byla kulisa v hostujícím sektoru a tak bylo o dobrou fotbalovou atmosféru postaráno. Spočítáno bylo 180 diváků. Ještě než se však samotní návštěvníci štětského areálu stačili rozkoukat, tak přišla na naší straně ztráta míče a Vojtěch Cerman získal hostům rychlé vedení 1:0. Blízko vyrovnání byl už o 2 minuty později Matěj Svoboda, ale míč po přihrávce od Šimona Vály usměrnit do branky nedokázal. I tak jsme se brzkého vyrovnání dočkali. V 6. minutě si na míč naskočil Matěj Svoboda a hlavou zamířil za záda hostujícího brankáře. Gól vnesl do našich řad oživení a snaha přidat další branku byla na hře vidět. Kopali jsme roh po němž skončil na zemi Lukáš Brzek a bylo po šanci.  Míč z trestného kopu zahrávaného v 17. minutě Filipem Podhorským  zase  všichni hráči přeběhli. Hosté se na naši polovinu tak často nedostávali, ale i tak jsme se museli mít stále na pozoru. Třeba jako ve 22. minutě, kdy Sulejovice zahrávaly volný přímý kop z hodně dobrého palebného postavení, ale nakonec z toho nic nebezpečného nebylo. Standardku o minutu později zahrávalo i naše mužstvo. Centru se zhostil Lukáš Jakl a Dominik Beruška  číhající u zadní tyče málem míč usměrnil mezi 3 tyče. Šťastnou pro naše mužstvo se stala 33. minuta, i když to zpočátku ani tak nevypadalo. Ze všech nejpohotovější byl v pokutovém území Sulejovic Matěj Svoboda, který se dostal k balónu a tou nejkratší cestou ho poslal za brankovou čáru. 2:1 a hned se nám lépe dýchalo. Hosté možná vytušili, že toto by jim k postupu stačit nemohlo a v závěru 1. poločasu se začali tlačit více dopředu.  Vysloužili si také 2 volné přímé kopy, ale ten první odvrátil Tomáš Danč hlavou a při tom druhém Petr Lupínek trefil jen zeď. Do 2. poločasu vyběhl na hřiště Jiří Vokoun a byl to také on, kdo byl v 52. minutě blizoučko zvýšení náskoku našeho týmu. Po přihrávce od Matěje Svobody, ale trefil jen dobře postaveného brankáře. Další minuty až na pár volných přímých kopů větší šanci nepřinesly. Čekání na gól trvalo do 68. minuty. Jen co si v blízkosti šestnáctky vzal  míč na nohu Jiří Vokoun, tak se na brankou hostů zatáhlo. Přesná střela k tyči zpoza šestnáctky byla, na jinak dobře chytajícího gólmana soupeře, až moc těžká a zajistila nám vedení 3:1. Běžela 78. minutě, když si do volného prostoru zaběhl Jiří Vokoun a s přehledem upravil už na 4:1. Na hřišti zavládla pohoda, ale ta trvala jen do 86. minuty. V ní se ozvala píšťalka a hlavní arbitr ukázal na značku pokutového kopu. Kopala se pro ti nám penalta, ze které Petr Lupínek snížil na 2:4. Postupujeme nebo nepostupujeme? Před zápasem se říkalo, že potřebujeme vyhrát o 3 branky, abychom měli při rovnosti bodů ze vzájemného zápasu se Sulejovicemi lepší skóre. To by ale platilo pouze tehdy pokud by Křešice B den předem neprohrály ve Ctiněvsi. Takto by při jakémkoliv naší výhře měly všechny 3 týmy stejně bodů a rozhodovala by minitabulka vzájemných zápasů. Z té by nejlépe vyšly Křešice a naše mužstvo by bylo druhé. Kdo všechno toto na hřišti věděl asi nezjistíme, ale každopádně jsme ještě zabrali, vnikli do pokutového území soupeře, kde jeden z obránců zahrál rukou  a rozhodčí, když už písknul před chvilkou penaltu proti nám , tak ji nařídil i proti hostům. Filip Podhorský si vzal balón a upravil ze značky pokutového kopu na konečných 5:2. Velké vydechnutí, hlavně vedoucího domácího týmu Václava Švancary bylo slyšet na štětském stadionu.

Branky: M.Svoboda 2, J.Vokoun 2, F.Podhorský 1( z penalty)

Sestava: J.Horáček-P.Fulín, T.Danč, L.Jakl, J.Tichý-Š.Vála, L.Brzek(46.J.Vokoun), R.Feko,