23. kolo, Dnes 10:15

Z 0:2 na 3:2. Takový byl průběh posledního utkání mužstva dospělých v letošním ročníku. Drama, které vrcholilo v nastaveném čase, se muselo, až na zranění Marka Fausta, divákům líbit.

TJ Sokol Srbice

3:2(0:2)

15.6.2019   30. kolo

Před týdnem jsme v Krupce v poločase vedli 1:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli přijet domů s prázdnou. Z druhé půle se ale stala noční můra a domů jsme odjeli s debaklem 1:4. Kromě toho jsme také přišli o 4. místo. V posledním kole letošního roku jsme narazili na 2. celek tabulky, a pokud jsme se na 4. pozici chtěli vrátit, tak to chtělo vyhrát a sledovat, jak si Krupka povede v Horním Jiřetíně. První půlka prvního poločasu nám ale vůbec nevyšla. Kopali jsme sice jako první roh, ale ten byl více poznávací než nebezpečný. To hosté byli více ve hře. Z dálky to zkusil jejich kapitán Karel Jelen, ale brankovou konstrukci minul a 12. minutě zase v dobrém postavení neudržel stabilitu na nohách Pavel Kordule a balón mu utekl.  Dobré oči měl David Mencl v naší sestavě, když  si vyhlédl nabíhajícího Jakuba Slavíčka, ale tomu míč proklouzl pod nohama. Výsledek 0:1 se na ukazateli skóre rozsvítil v 17. minutě. Běžecký náskok na Kolomana Horvátha získal Pavel Kordule a střelou k bližší tyči slavil úspěch. Změnit nepříznivý vývoj skóre chtěl Rudolf Slanička z volného přímého kopu, ale trefil jen dobře postavenou zeď.  Ve 22. minutě volil Jiří Ransdorf až příliš riskantní přihrávku, která znamenala okamžitý výpad do naší rozhozené obrany a střelu Davida Betelky přes celou branku na 2:0. Vývoj, se kterým počítal asi málokdo. Na druhou stranu to byl relativně začátek zápasu a nebylo ještě nic ztraceno. Chtělo to ale zlepšit výkon a to se nám bohužel minimálně v 1. poločase moc nedařilo. Srbice mohly dokonce ještě svůj náskok pojistit, ale Tomáš Kysela střelu Davida Batelky z volného přímého kopu dokázal  ve 27. minutě vytěsnit na roh.  Nedařily se nám ani standardní situace a na první, i když hodně velkou šanci jsme čekali do 42. minuty. Koloman Horváth prolétl hostující obranou, ale trefil jen stojnou nohu Zdeňka Diveckého strážícího hostující svatyni. Tutovku měl na kopačky ve 44. minutě i Rudolf Slanička, ale ani on míč mezi 3 tyče podél brankáře procpat nedokázal.       O přestávce vládla mezi fanoušky Štětí ponurá nálada. Fotbal to z naší strany pohledný nebyl, ale i tak se stále věřilo, že by změna mohla přijít. Začátek 2. poločasu tomu také nasvědčoval. Vokoun zahrával volný přímý kop, ale trefil jen prvního stojícího protihráče, pak zase ve 48. minutě ztroskotal na brankáři hostů Jakub Slavíček a do třetice to zkusil z poměrně velké dálky Jiří Vokoun, ale branku minul. Zpátky do hry o body jsme se vrátili v 54. minutě. Já na Slaničku, Slanička na mě, tak to probíhalo, než Jiří Vokoun snížil na 1:2. Ožili jsme a za další minutu mohl střídající Tomáš Písař dokonce vyrovnat, ale Zdeněk Divecký v brance se střelou pod nohy překvapit nenechal. Hosté měli možnost kontrolovat průběh utkání volným přímým kopem, ale střela bylo hodně slabá a Tomáš Kysela větší starosti neměl. Naopak, že i levou to Jiří Vokoun umí, předvedl v 67. minutě, ale brankář hostů byl opět oporou hostujícího celku. Stále jsme se snažili tlačit na pilu a pokoušeli se o vyrovnání. Slanička z velké dálky v 70. minutě vystřelil ještě vedle, ale v 72. minutě už naše lavička explodovala.  Jiří Ransdorf krásnou střelou vyrovnal na 2:2 a o další krůček jsme se přiblížili k obratu v zápase.  Dokonat to mohl o minutu později Marek Faust, ale trefil jen brankáře. Gól po centru Davida Mencla měl na hlavě Tomáš Písař, ale branku netrefil. V 85. minutě zahrávaly Srbice rohový kop, ale byl z toho nakonec rychlý protiútok naší jedenáctky zakončený střelou Marka Fausta a úspěšným zákrokem brankáře.      Ve 2. minutě nastavení  se do úniku dostal Marek Faust, zezadu byl hodně nevybíravým způsobem poslán k zemi Michalem Khaurem. Ten po zásluze vyfasoval červenou kartu, ale Marek bohužel už nedohrál.. Volný přímý kop si vzal na starost Jiří Vokoun a přesně v hodině dvanácté zajistil našemu týmu střelou přes zeď vítězství 3:2. A protože Krupka v Horním Jiřetíně prohrála, tak nám patří konečné 4. místo v Ústeckém přeboru.

Nezačali jsme dobře a už ve 22. minutě jsme prohrávali 2:0. Soupeř spoléhal na rychlý přechod z obrany do útoku a každou naši chybnou rozehrávku okamžitě trestal. Zdeňka Diveckého v brance soupeře jsme v první části ohrozili teprve až v závěru první půle, ale střelecky jsme vyšli naprázdno. Druhý poločas už byl z naší strany lepší a brzy jsme snížili na 1:2 zásluhou Jiřího Vokouna. Když pak výlet obránce Jiřího Ransdorfa do vápna Srbic v 72. minutě skončil vyrovnávací brankou na 2:2, tak jsme byli zpátky v boji o 3 body. Rozhodnutí přišlo v nastaveném čase. Michal Khaur v něm fauloval Marka Fausta za červenou kartu a Jiří Vokoun se volného přímého kopu trefil skvěle na 3:2.

Branky: J.Vokoun 2, J.Ransdorf 1

Sestava: T.Kysela-K.Horváth(82.F.Podhorský), J.Ransdorf, J.Vacek, D.Mencl-

J.Slavíček(75.D.Beruška)-, R.Slanička, J.Vokoun, P.Stejskal, M.Faust(95.R.Feko)-