Sepap Štětí

TJ Sokol Prackovice

14. kolo, Pá 17.05 18:00

Sepap Štětí

Jiří Vokoun senior přispěl 3 zásahy k vítězství staré gardy Sepapu Štětí nad Bohušovicemi

7:1(3:1)

17.5.2019    15. kolo

Stará garda vyběhla do zápasu s úkolem odčinit prohru z minulého týdne v Českých Kopistech, kde nejenom, že prohrála, ale nevstřelila ani gól. Dnešní protivník, který je v tabulce až na předposledním místě, nezačal špatně a hned v úvodu si vypracoval několik celkem slušných příležitostí, kterým chybělo jen přesné zakončení. Postupně ale štětská družina začínala získávat pevnou půdu pod nohama a v 11. minutě to byl Tomáš Burda, kdo se v rychlém sledu dostal do koncovky. Nejprve jeho střelu z hranice šestnáctky vyrazil brankář a hned po následném centru mu zase míč sjel ze špičky kopačky a skončil vedle branky. Ve 14. minutě jsme zahrávali nepřímý volný kop z 5 metrů za nedovolenou malou domů, ale Jiří Vokoun trefil jen dobře postavenou zeď. Vedoucí gól jsme vstřelili v 18. minutě. Ve vápně si prostor k zakončení našel Miloš Vála a nemýlil se. 1:0. Pojistku na 2:0 přidal ve 27. minutě Jiří Vokoun. Nebylo to pro něj ale nic těžkého. Balón dostal jak na podnose a stačilo jen nastavit nohu. Hosté to zkusili ve 31. minutě rychlým útokem. Jiří Vrzák se pustil do sprintu, ale nakonec byl dostižen obráncem. Ve 33. minutě se hosté z Bohušovic přeci jen dočkali. Až moc jsme otevřeli obranný val a Pavel Kret snížil na 1:2. Ještě do změny stran se nám však podařilo odpovědět. Balón po přesném centru Josefa Jonáka poslal hlavou za záda bezmocného brankáře Jiří Vokoun a svojí druhou brankou na 3:1 se přiblížil hattricku. Ten završil hned po změně stran. Najednou postupovali 4 naši hráči na 2 osamocené obránce Bohušovic. Míč dostal Jiří Vokoun, podíval, se jak situace vypadá a rozhodl se vystřelit. Udělal dobře a zvýšil už na 4:1. Další gól v síti hostů se urodil v 58. minutě. Soupeř nechal bez dozoru Pavla Božíka a ten došel s míčem vycházkovým tempem do prázdné branky upravit výsledek na 5:1. Bylo rozhodnuto a na hřišti už nebyl nikdo, kdo by věřil, že Bohušovice ještě uspějí. Naopak to  byl Jan Arazim, který servíroval ideální přihrávku na Pavla Čermáka a bylo to už 6:1. Rozlučkou pátečního vystoupení byla branka Miloše Vály, která stanovila konečný výsledek 7:1. Teď má stará garda volný los a pak ji čekají ještě 2 zápasy. Je na 2. místě okresního přeboru a jeho udržení má ve  svých rukách. Stačí jen 2x vyhrát. Držme Sepapu palce.

Branky: J.Vokoun 3, M.Vála 2, P.Božík 1, P.Čermák 1

Sestava: J.Suchitra-P.Božík, J.Jonák, P.Kindl, D.Jerman, J.Arazim, J.Vokoun, M.Vála,