Mužstvo dospělých zachraňovalo zápas za 5 minut 12.

FK Slavoj Žatec

3:2 PK(1:1)

12.5.2019 25.kolo

Najít ztracenou herní pohodu jsme chtěli v nedělním zápase proti Slavoji Žatec, který venku moc body nezískává, ale na druhou stranu i naše mužstvo v posledních 2 kolech oslnivou formu nemělo. Že by se to dalo změnit, jsme zaveleli už ve 4. minutě, kdy po přihrávce od Jiřího Vokouna lehce prošel do vápna soupeře Jakub Slavíček, obhodil si balón podél brankáře a bylo to 1:0. Okamžitě po rozehrávce jsme se opět zmocnili míče, Jakub Slavíček prolétl po pravé straně a po jeho centru byl blízko gólu hlavou Koloman Horváth. Prostor u pravé tyče byl ale ucpán nohou obránce. Akce střídala akci a na druhé straně se chytal za hlavu Petr Pinkr, který odmítl vyrovnání. V 9. minutě už si stejný hráč poradil a podél brankáře vyrovnal na 1:1. Hosté pokračovali v nasazeném tempu a rychlou výměnou míče nám dělali velké starosti. Ve 13. minutě Richard Zelinka se sedmičkou na zádech vystřelil zpoza šestnáctky těsně vedle.  První čtvrthodinku hodně výživnou na šance na obou stranách zakončil David Mencl střelou z hranice velkého vápna vedle levé tyče. Ve 23. minutě nestačili hosté stíhat Marka Fausta  a v ofsajdovém postavení se po jeho přihrávce u bližší tyče ocitl  Tomáš Belák. Kopali jsme i hodně rohů, ale po žádném z nich nezapršelo. Ve 42. minutě Žatec míč do naší branky dopravil, ale bylo to po předcházejícím faulu na Jiřího Vacka. V závěru 1. poločasu se hostům nabízela z volného přímého kopu ještě jedna šance k zisku vedení. Petr Klinec mířil ke vzdálenější tyči, ale našel jen připraveného Tomáše Kyselu v brance. Brzo po změně stran  to byl opět Žatec, kdo mohl jít do vedení a to hned 2x. Nejdříve minul branku Ondřej Svída a v minutě 53. prošel jak nůž máslem obranou Jan Hynek, ale Tomáš Kysela naše mužstvo podržel. V 68. minutě už jsme to ale neustáli. Petr Klinec trefil balón těžko popsatelným způsobem, míč nabral směr velkého oblouku a zapadl za záda bezmocného brankáře na 1:2. Čas na obrat stále zbýval, ale ve hře dopředu se nám moc nedařilo. Za zmínku stojí jen centr do vápna soupeře v 70. minutě, po kterém se snažil dostat k míči Jan Prieložný. Soupeř měl příležitostí ke skórování více. V 72. minutě to potvrdil Ondřej Svída, rychle zakončoval sám před brankářem, ale Tomáš Kysela zmenšil úhel vyběhnutím  a skončilo to střelou nad. Když už se zdálo, že síly aspoň na vyrovnání nenajdeme, tak Jiří Vacek přistrčil míč Davidovi Menclovi, který vystřelil, brankář vyrazil jen  k nohám Marka Fausta, který přeci jenom vyrovnal na konečných 2:2.

5.                    Jan Hynek           3:3           Jiří Vokoun        3:4

Stejně jako před týdnem v Perštejně jsme šli rychle do vedení, ale udržet náskok se nám nepodařilo. Soupeř nás překvapil pohlednou kombinační hrou a ve středu hřiště získával převahu. Šancí měl více než náš kolektiv a můžeme být rádi, hlavně za stavu 2:1 ve 2. poločase náskok nenavýšil. Zranění některých hráčů základní sestavy se na výkonu našeho týmu začínají projevovat a pryč jsou kvalitní výkony ze zápasů proti Vilémovu a Modlanům.  Nyní nás čeká v neděli 19. května derby. Jedeme do Litoměřic   zahrát si proti tamní rezervě, která je sice na posledním místě, ale lehké to nebude. Derby nemá nikdy favorita a navíc se utkávají týmy, kde se hráči velmi dobře znají. Takže zveme fanoušky hraje se v 17:00.

Branky: J.Slavíček 1, M.Faust 1

Sestava: T.Kysela-K.Horváth(69.T.Písař), J.Vacek, J.Ransdorf, D.Mencl-J.Slavíček,

J.Prieložný(90.R.Feko), P.Stejskal, J.Vokoun, M.Faust-T.Belák(69.T.Písař)

Připraveni: D.Beruška

Trenér: J.Ransdorf, P.Hoznédl  Vedoucí: J.Tyle

Rozhodčí: P.Dočekal-J.Čáka, M.Prágl  Delegát: J.Holub