Krásné jarní počasí ve kterém dokázalo mužstvo dospělých naplno bodovat. 3 zásahy se blýsknul Rudolf Slanička.

FK Dobroměřice

4:1(2:1)

30.3.2019     19. kolo

Na podzim jsme na hřišti nováčka z Dobroměřic nečekaně prohráli 2:0 a nečekaná byla i porážka zpřed týdne v Jílovém 3:1. Měli jsme teda hned 2 důvodu proč ve 2. domácím jarním utkání uspět. Už v 6. minutě jsme měli do statistiky zápasu zapsány 4 rohy a minimálně 2 z nich vypadaly hodně nadějně. Při  jednom z nich si hosté hlavou málem vstřelili vlastní gól a nebezpečná byla i hlavička Slaničky, které chyběly centimetry. Branku jsme nevstřelili ani po volném přímém kopu ve 12. minutě, který zahrával Jirka Vokoun. Úvodní aktivita našeho týmu byla ale přeci jenom odměněna ve 14. minutě. Podobná situace, jako to předchozí. Volný přímý kop po faulu na Faryho zahrával stejný hráč, ale rozdíl přeci jenom nastal. Balón se odrazil od Písaře ke Slaničkovi a ten pohotově načal své dnešní střelecké hody brankou na 1:0. Do třetice jsme trestňák zahrávali v 18. minutě, ale tentokrát se žádné nebezpečí pro hosty neuvařilo. Ti naopak začali vylézat z ulity a v 19. minutě Libor Maliňák viděl velmi dobře nabíhajícího spoluhráče, ale nakonec byl u míče dříve brankář Tomáš Kysela. Fotbalový stadion ve Štětí byl v 21. minutě hodně zvědavý, jak hosté zahrají volný přímý kop, protože to bylo z ukázkového postavení. Naše zeď však odolala a  střelu Zdeňka Zmeškala zastavila. Když si pak po necelé půlhodině vyměnil míč Marek Faust s Pavlem Farym, který vtrhl nezadržitelně do vápna a připravil gólovku pro Rudolfa Slaničku, tak jsme se mohli radovat z vedení 2:0. V dalších minutách ale hosté vůbec nevypadali odevzdaně. Hráli aktivně a ve 30. minutě byli blízko gólu, když míč škrtnul tyčku  zvnějšku. Ve 40. minutě už se ale dočkali. Předcházel faul Pavla Faryho a po trestném kopu míč z hlavičky Přemysla Reha skončil v naší brance. Hned v úvodu 2. půle hosté zkoušeli vyrovnat. 10 se hrálo většinou na naší polovině, ale šance chyběly. Mnohem afektivnější byla naše sestava. Tomáš Belák našel  druhého Tomáše Písaře a po jeho střele se míč od jednoho z hostujících hráčů odrazil přesně do protisměru brankáře a vedli už 3:1. A aby toho nebylo málo, tak o 3. minuty později v 59. využil nedůslednosti obrany, která spoléhala, že se bude pískat ofsajd, Rudolf Slanička, který se podíval, zda nevidí volného spoluhráče, a když ne, tak se trefil mezi nohy brankáře na 4:1. Zápas se tím zdál rozhodnut. Dalším hezkým fotbalovým okamžikem byl průnik Davida Mencla po levé straně s následnou přihrávkou na Tomáše Písaře, ale v posledním možném okamžiku stačil ještě konečky prstů změnit směr míče brankář. Brankář hostů se ale bohužel představil i nehezkým zákrokem na Marka Fausta v 71. minutě, který nakonec musel hřiště pro zranění opustit. Pomalu se začalo čekat na konec zápasu a nějaké náznaky šancí byly vidět až v poslední desetiminutovce. Šanci měli hosté, i když to vypadalo, že to hraničí s nedovoleným zákrokem na brankáře, ale nakonec z toho byl jen roh.  Velkou šanci měl i 3 minuty před koncem Jakub Slavíček. Povodil si obránce, ale překonat brankáře už se mu nepovedlo.  I tak jsme zápas dovedli do konečného vítězství 4:1

Zápas jsme začali velmi dobře a v první půlhodince přišly i 2 branky z kopačky Rudolfa Slaničky. Hosté ale vůbec nehráli špatně a hlavně ve druhé části první půle byly zcela vyrovnaným soupeřem a  v jeho závěru se jim dokonce podařilo snížit na 1:2. O vyrovnání se snažili hned po změně stran, ale hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl ve vytváření brankových příležitostí. Hosté jich moc neměli a naopak v rozmezí 4 minut jsme ve druhém poločase 2 gólovky k brankám na 3:1, resp. 4:1 využili.  Výhra nás drží na čele v silné pětce a za týden nás čeká přetěžké utkání 6. dubna v Lounech.

Branky: R.Slanička 3, T.Písař 1

Sestava: T.Kysela-P.Fary, F.Svoboda, J.Ransdorf, D.Mencl-J.Vokoun(68.J.Prieložný), R.Slanička,